Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rossz anya lennék,...

Tényleg rossz anya lennék, mert addig nem vállalok 2 gyereket, míg a nagyobb ovis nem lesz?

Figyelt kérdés

Azt sem szeretném, hogy pont akkor szülessen a kicsi, mikor a nagy oviba megy. Félek, hogy azt hinné a kicsi miatt le lett passzolva.. 🙄


De ismerem magam és a kapacitásaim (nem, nem lusta vagyok, turelemrol van szó és úgy emindneki mást bír idegileg, lelkileg).

Tehát tudom, hogy egy kicsivel és egy picivel én megőrülnék itthon.


Kaptam ezért 1-2 csúnya véleményt. Már nem is fogok erről senkinek beszélni. Akkor simán rosszul esett. Ma pedig elgondolkodtatott..


2020. márc. 20. 19:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
91%
Nem rosz anya
2020. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem

A rossz anyaság az nagyon nem ott kezdődik, hogy végiggondolod a kapacitásodat..és azt, hogy mit mersz vállalni 😉


Bár szerintem alábecsülöd magad.


20 hónapos és 1 hónapos gyerekek anyukája vagyok, a másik vèglet

2020. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy alá becsülöm magam, bár nem hiszem. Néha egy is sok. És minden nap eszembe jut, hogy más mégis hogy bírja 2-3 vagy több gyerekkel.

Most lett 2 éves a fiam

2020. márc. 20. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

A rossz anyaság nem itt kezdődik!

Én is így voltam, ahogy te! Tudtam, hogy én két picivel nem bírnám. Nagyon tetszik, ha látom, hogy kicsi korkülönbség van a testvérek között és szinte “összenőnek”. De tudom, hogy nekem erre nem lenne energiám. Én is csak akkor akartam másodikat, amikor a lányom már elég önálló. Ez most érkezett el. Szeptember óta ovis, most 3,5 éves, 4 éves lesz, mire születik a tesó. Nekünk így lesz tökéletes.

2020. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Arra lennek kivancsi, hogy:


a) ki mert egyaltalan barmilyen velemenyt nyilvanitani azugyben, hogy te mikor vallalsz gyereket

b) hany eves vagy, hogy ezt a kerdest itt kell feltenned mert nem tudtad ott helybem helyretenni, hogy mivel foglalkozzon az illeto a te eleted helyett.

2020. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Én is így csináltam, 3,5 év lett köztük. Tök jó volt, újra így csinálnám. Szerintem én bírni bírtam volna, de kevésbé tudtam volna élvezni. Én imádtam mindkét gyerekem babakorát, ki akartam élvezni rendesen a nagyot is, a kicsit is, nem szaladni egyiktől a másikig és túlesni rajta, ahigy sokan fogalmaznak. Úgy láttam, hogy ez nekem kis korkülönbséggel nem menne, csak akkor, ha várok addig, míg az első már ovis. Nem érdekelt, hogy erről ki mit gondol, a férjem is ezen az állásponton volt, úgyhogy így lett. Most a kicsi nemsoká 15 hónapos, a nagy nyáron lesz 5 éves, nagyon jól elvagyunk az első perctől kezdve, nem bántuk meg. Ja, és együtt játszani is tudnak, nagyon sokat vannak együtt.
2020. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Anyósom pedzegeti folyton.. Mivel alig találkozunk, nem nagyon izgat miket mond, ezen kívül nincs is köztünk "hiba", mindig mondom neki, hogy majd ha készen állunk mind anyagilag mind testileg, lelkileg akkor lesz..

A fiamat is csak 5x látta, mert messze lakik. Szóval nemtudom hova a 4.unoka,sógornőmnek is van már 2 gyereke azokat is alig látja.


Nem akartam ezt leirni, nehogy azt gondoljátok, hogy arra vágyom más is "szidja" velem az Anyósomat. Mert nem rossz ember, csak a gyerek téma a mániája.

Konrketan nem mondta h rossz anya vagyok, hanem hogy "MILYEN anya az, aki magára gondol ilyenkor, a gyereknek kell testvér".. Ezt mástól is hallottam már.

Ilyenkor mondom én, hogy én fogom felnevelni ezért had döntsem el én, mikor vágok bele. 25 éves vagyok, tehát úgy gondolom elkésve nem vagyok. Párok 31 éves, ő is nagyon időbe van.

Kicsit szeretném élvezni, hogy nagyobb már a fiam és elmehetek néha biciklizni, edzeni,a kertben is kicsit könnyebb a dolgom.. Meg úgy alapból.


Szóval nagyjából ennyi.

2020. márc. 20. 22:20
 8/12 A kérdező kommentje:
6# erre vágyom én is. Hogy ne túl legyek rajta, hisz ez nem tér vissza. Annyira gyönyörű tud lenni a baba kor. Szeretném élvezni a második gyermekemmel is.
2020. márc. 20. 22:22
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
De ha így az idegeidre megy egy gyerek akkor miért kell kettő? Hidd el az óvoda nem fogja megoldani a gondjaidat, hétvégén akkor is két gyerekkel kell lenned, meg a szünetekben is.
2020. márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó isten. :D nem megy az idegeimre! Hanem bőven elég öt pelenkazni, nevelni, tanítani, míg ennyire nem önálló és nem szobatiszta, nem beszél, el se tudja mondani mi baja, csak kérdezgetem és válaszol igen vagy nem.


Azért kettőt pelenkazni pl. . Pff.. Na akinek ehhez van türelme és kedve, le a kalappal.

2020. márc. 21. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!