Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lemondanátok a bölcsődét...

Lemondanátok a bölcsődét ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
November végén tölti a lányom a 3-at és december elejére várjuk a kistesót. Ha a kistesó megszületik én otthon maradok vele ugyebár és biztos vagyok abban, hogy akkor a lányomat sem akarom beadni a bölcsibe, hanem marad velünk itthon még egy évig. A böcsibe felvették (még múlt ősszel igényeltük meg a helyet) és október elejére kaptunk időpontot a beszoktatás elkezdésére. Ekkor 30-31 hetes terhes leszek. Viszont ekkor még félnék lemondani a bölcsit, mert mi van akkor ha kistesóval valami lesz és még sem születik meg (élve) és akkor ugye vissza kell mennem dogozni novemberben vagy decemberben és akkor a lányomat meg nem tudom hova tenni. De ha meg lemondom, akkor azt a beszoktatás elkezdéséig meg kéne tenni.
2010. júl. 25. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán lehetsz ennél optimistább is, ami a babát illeti. :o)


Szerintem mondd le, és ha történne bármi (ami csak ne történjen!), akkor szerintem beveszik a lányodat, mert az ilyen helyzetekre tekintettel vannak.


De ha úgy érzed, várd meg a lemondással a beszoktatás kezdetét. Egy anyuka majd örülni fog akkor, hogy mégis van hely a gyerekének...

2010. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha jól számolom, a 12. héten már túlvagy, elég durva, hogy számítasz a kistesó halálára. Az ember utolsó pillanatig reménykedik, hogy egészséges lesz, te meg berendezkednél arra is, hogy mi lenne, ha nem marad életben... Furcsa. Remélem, nem megérzés ez nálad.
2010. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy morbidnak tűnök, de sajnos a környezetemben kettő kismamának is volt méhen belüli elhalása. az egyiknek 6 hónapos terhesen, a másiknak pedig, aki ráadásul a közvetlen kolléganőm is volt a 9. hónapban. Szóval ezek az esetek eléggé kiakasztottak, főleg az utóbbi, ezért úgy vagyok vele, hogy addig nem gyerek a gyerek, amíg meg nem születik. Bocsánat, ha valakinek az érzelmeibe gázoltam!
2010. júl. 25. 22:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ha november végén 3 éves lesz, miért nem megy óvodába.

Én ugyanigy voltam, beadtam óvodába a szülinapja másnapján, előtte be is tudtam szoktatni, mivel úgyis otthon voltam akkor már. Igy nem is úgy élte meg a dolgot, hogy rá hirtelen nincs idő a kicsi miatt, mert egész nap oviban volt, ahol meg tök jól érezte magát a sok gyerek közt.

2010. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na igen, 3 évesen mehetne óvodába is éppen. Felénk úgy van, hogy egy évvel a tervezett kezdés előtt meg kell igényelni a bölcsődét és az óvodai férőhelyet is. Tehát majdnem egy évvel ezelőtt jobb ötletnek találtam ha még bölcsibe megy egy évet, ezért írattam akkor bölcsődébe. (most ősszel már nem valószínű, hogy találnánk óvodai férőhelyet). De az alapfelállás az, hogy ha én otthon vagyok a babával, akkor a lányom is marad még egy évet, mert szerintem bőven elég lesz neki 4 évesen elkezdeni az óvodát majd.
2010. júl. 25. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Én lemondanám a helyedben,mert ha novembertől menne bölcsibe sokat lenne beteg eleinte,ami a kicsire nézve nem túl szerencsés,meg lehet úgy érezné,hogy azért kell bölcsibe mennie,mert ott a kistesó.
2010. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd le, ha otthon leszel a kisbabával, akkor a nagy a bölcsiből mindenféle betegséget ha fog vinni, így nagyon rossz lesz, ha a pici beteg lesz az első téle, pár hetesen.

Amúgy én is akkor hittem el igazán, amikor már otthon voltunk a babával, hogy van. De azért fontos a pozitív hozzáállás.!!

2010. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe bemennék a bölcsibe és elmondanám mindazt amit ide leírtál. Kérd hogy tartsák fenn a helyet addig, amíg meg nem születik a kis tesó. Ha a kicsivel minden rendben, akkor pedig lemondod a bölcsit. Szerintem ez így korrekt.
2010. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Az jó ötlet, hogy próbáljam meg megbeszélni a hely fenntartását, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy menni fog. Az a rendszer ugyanis, hogy csak szeptemberben lehet a bölcsit elkezdeni (egész évben csak szeptemberi kezdés van, nem is értem, milyen hülye rendszer ez), így is úgy kellett kikönyörögnöm a minél későbbi kezdést (okt.eleje). Ha ez nem megy, valószínű lemondom, de majd csak szeptemberben.
2010. júl. 26. 14:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonlósan jártunk, de amint megérkezett a papír, hogy felvették, telefonáltam, hogy érkezik a kistesó októberben és lemondom a bölcsit. Így hamar tudtak értesíteni másik családot, akiknek biztosan fontos volt, hogy időben megtudják, mégis mehet a kicsi bölcsibe...

2010. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!