Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hova vinnétek a...

Mikor és hova vinnétek a gyereketeket ilyen helyzetben óvodába? Részletek lent?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 3 éves a lányom, attól a naptól járhat az oviba, fel is vették. Most derült ki, hogy jövő év szeptemberétől elköltözik ez az ovi, tőlünk viszonylag messze. Azért is választottuk ezt az ovit, mert közel van.

Bementem megkérdezni egy másik közeli oviba, hátha átveszik a lányomat. Persze nincs hely, nem tudják átvenni, de azt mondta a vezető óvónéni, hogy a szülinap körül (tehát dec-ben) telefonáljak, hátha lesz üresedés, és akkor mehet oda a lányom.

De ha nincs, akkor mit tegyek?

- menjen az eredeti oviba egy évig, aztán a következő évben irassam át a közelebbi oviba? Itt félek, hogy megzavarná őt, hogy egyik évben egyik ovi, másik évben másik ovi.

- tartsam itthon még egy évig, és akkor jövő szeptembertől menjen a közeli oviba? De akkor meg hiányolni fogja, mert már nagyon menne oviba, alig várja.

Nem szeretném majd olyan messzire hordani :(

Mit tennétek a helyemben?

Köszi, hogy végigolvastátok, elég hosszú lettem.


2011. aug. 15. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a váltás nem szerencsés.

Az én lányom egy év után éppen talált barátokat, beszokott. És bár nem teljesen elölről kéne kezdeni, de biztos nem akarnám. Nálunk óvónéni váltás lesz, mert elmegy az egyik régi, és már emiatt izgulok nagyon, mert irtóra szerette őt...


Vagy járasd az elköltözött oviba, de akkor hagyd is ott, vagy várj decemberig, hátha lesz hely. Ha meg nem, akkor még mindig elviheted a messzibe, vagy jövő szeptembertől a közelibe, akkor nyilván már oda is felvennék.

2011. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném az eredeti oviba, és a köv. évben átíratnám a másikba. Egy ekkora gyereket még nem visel meg annyira a váltás, ők még nagyon tudnak alkalmazni.
2011. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb kislányomnak kétszer kellett járni a kiscsoportot. Akkor nagyon el volt keseredve, vigasztaltam, nem is nagyon értette.... Most 9, valamelyik nap nézegettük a képeket, kérdezte hogy ezek kik... Mondom az első kiscsoportod óvónénije. Nem is emlékezett rá, hogy kétszer járt kiscsoportba.


Szóval persze, hogy nem szerencsés átvinni a gyerkőcöt más oviba, de figyelemmel, szeretettel át lehet hidalni ezt az időszakot és ettől még nem lesz lelki sérült.

2011. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is aludtam rá egyet, valószínű az lesz, hogy idén jár még ide, és amikor elköltözik az ovi, akkor átíratom a közelibe.

Most idén úgysem jár teljes évet, mert csak decemberben kezd, és nyáron úgysem hagyom bent, ez inkább csak fél év.

Köszi nektek.

2011. aug. 16. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!