Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselik a gyerekek a...

Hogy viselik a gyerekek a bezártságot? Kicsik nagyok? Napirend?

Figyelt kérdés
Ovisom ráadásul előtte beteg volt,már 3 hete itthon van.ha kérdi mehet- e boltba,játszótérre és meg kell tagadnom.sírni tudnék. Ha utcára vinném hülyének néznének. És egyke nincs kivel játszania. Ha néha szánkózna,hógolyózna,és nincs hó,akkor is sírni tudnék.mamáját,meg kisbarátját keresi,sírni tudnék. Hány évesek a gyerekeid,hogy viselik? Miket játszanak,mi a napirend? Ha nincs játszótársa hogy bírja? Sokat tv- zik? Lehet csak májusban lesz ovi,vagy nyárig már nem is lesz? ( utóbbi se gond,csak ha nem vihetem sehova sajnálom.
2020. márc. 24. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Együttérzek! Mi is 3. hete vagyunk itthon a 4 éves kislányommal. Tüdőgyulladása volt... Ma jött el a mélypont... Lementünk délután egy kicsit a parkba. Egyke, panelban lakunk. Egy hete egyáltalán nem voltunk lent... Féltem, ő nagyon beteges és gyenge immunrendszerű gyermek. De muszáj volt lemenni.

Sokat játszunk. Puzzle, duplo, sok babája van, gyurma (fagyis,tésztagyáros),csodahomok. Szóval elvagyunk ketten. Apuka dolgozik.

2020. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Bocs. Már 4. hete vagyunk itthon :)) Azt se tudom, mióta...
2020. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

6 éves lányom van, szintén egyke, társasház.

Apa dolgozik egész nap.

Van egy kis udvarunk,oda szoktunk lemenni 1 órára ,hintázik , focizunk ilyenek.

A lakásban meg társasotunk, lego, rajzolunk, kifestőzünk,énekelünk, táncolunk, mesét nézünk,van hogy tableten jászik,meg gyakorolunk,mert iskolába megy majd.

2020. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, igazán együttérzek, bár teljesen más cipőben járok, két gyerkőc van pici korkülönbséggel (5,5 éves és 7 éves), kertes házban lakunk, mi nagyon jól megvagyunk. De! Tavaly költöztünk ide, előtte világéletemben panelben laktam, a gyerekek is oda születtek. Ha most még a lakásban laknánk, azt hiszem, eret vágnék.

Szóval minden tiszteletem a lakásban lakóké.

És valóban, a gyerekek egy idő után játszótársai egymásnak, ez is igaz. Nehéz lehet egy gyerkőccel. Kitartást!

2020. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Egy 2 évesem van, és 20 hetes terhes vagyok. Őszinte leszek, rémálom az életünk. Ő már baba kora óta olyan gyerek, aki csak akkor van el, ha nagy nyüzsgés, sok ember veszi körül. A vírus előtt bölcsi után, este 8ig mindig játszóterezni kellett, mert itthon folyamatosan hisztizik, nyafog, egyedül semmivel nem tudja lekötni magát, ha én oda ülök vele játszani, akkor is minden csak 10 percig érdekli, aztán megy a nyafogás, a nyakamban ugrálás. Hatalmas a mozgásigénye. Egy másfél szobás panellakásban élünk, az alsó szomszéd napi 5x jön fel őrjöngve, hogy ültessem le a gyereket, mert szakad rá a plafon, nem tud pihenni. Persze őt is megértem, de ő is megérthetne minket, hogy nem tudom levinni a játszótérre, hogy lefárassza magát, akkor mégis mit csináljak?


Állandóan bőgök, ki vagyok a hormonoktól, meg ettől az egész helyzettől, fogalmam sincs, hogy fogjuk ezt túlélni.

2020. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Nàlunk (uk) napi 1x szabad kimenni sportolni, de az , hogy mennyi ideig, az nincs megszabva. Dèlutàn megyünk, senkinek nem megyünk közelèbe (2mèteres tàvolsàgot kell tartani) , jatszòtèrre , közössègi helyekre nem megyünk. Ìgy remèlem kibìrjuk, hiànyzik a tàrsasàg, de szerencsère ìgy a mozgàs megvan.
2020. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első két nap fos volt, nem tagadom. Aztán a gyerek mondta meg a frankót: csináljunk úgy, mintha lenne ovi. Azóta tartjuk az ovis napirendet, és mindenki boldog. Reggeli után vagy az udvaron vagyunk (csak egy homokozó van meg 30nm beton) vagy kézműveskedünk. Aztán együtt megfőzzük az ebédet, eszünk, majd csendes pihenő. Utána uzsonna, játék, majd vecsorakészítés.


Én attól vagyok ki, hogy ebben én sehol se vagyok. Megszűntem létezni, csak a gyerek van, én meg kb az ő egyik testrésze.

2020. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5, 4, 2 és 1 évesek. Az ovi nem hiányzik, de a nagylányom pl imád boltba járni, neki hatalmas érvágás, hogy csak a férjem vagy én szaladunk be, akármennyire is próbálkozunk addig “bulizni” a kocsiban. A kertben van minden játékunk, ha újra melegebb lesz, ültetünk, most majdnem minden nap sütünk valami finomat, ez a program. Imádom, hogy együtt vagyunk, egyedül az nehéz, hogy a férjemről visszatartsam őket, mert nem hagyják dolgozni. 😊
2020. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3,5 évesem van, apát kirúgták nekem home office van, egy panelban :( komolyan gondolkodom, hogy veszek egy kiskertet a közelben... bár ma lementünk szánkózni meg hóembert építeni, de ez is max 1 óra volt... a gyerek a fejünkön ugrál, nem bír magával, hiányzik neki a társaság, de nem tudok mit csinálni :( én nagyon nagyon remélem, hogy májusra lecseng :(
2020. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2 évesem van és egy 1 hónapos. A kicsinek ugye még mindegy, inkább csak én sajnálom, hogy nem tudom órákra kivinni levegőzni és kint altatni babakocsiban, mint a nagyot ennyi idősen. Minden nap van levegőn, de van, hogy csak 30 percet az erkélyen (társashàzban lakunk). A nagy egyelőre jól viseli, férjem 1 hete itthon, amíg nincs karantén minden nap kiviszi 1-2 órára, motorozás, séta, tóparton kavics dobálás. A játszótér hiányzik neki. De jól veszi a változást, szülés előttig napi 2x vittem ki, játszótér, bevásárlás stb., fix napirendünk volt sok kintléttel, a nagymamát is sokszor látta. Most se két kimentel, se játszótér,se nagyi és még a kistesó érkezése is nagy változás...
2020. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!