Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos a kislányom és...

20 hónapos a kislányom és ezeket nem csinálja, baj?

Figyelt kérdés
Nem eszik kanállal,mindent kézzel eszik( még a levest is) Nem iszik pohárból csak cumisüvegből. Nem ugrál. Nem akar se motorozni,se futóbiciklizni. Nem igazán beszél-csak 1-2 szót mond( de mindent megért) Baj ezek közül valami és mit tehetnék hogy " javuljon" a helyzet? Kérlek segítsetek.
2020. ápr. 3. 13:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Leírnátok hogy hasonló korú gyermeketek miket tud,miket csinál?
2020. ápr. 3. 13:09
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy kapok a fejemre,ezeknél a fájt a kérdéseknél mindig megy a hurrogás hogy miért sietteted szegény gyereket. Viszont ahogy olvasgatok az oldalon úton--útfélen olyanokat olvasok hogy ezeket a dolgokat simán tudják már az ilyen korú gyerekek.
2020. ápr. 3. 13:23
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem fájt hanem fajta - csak a teló javított ki
2020. ápr. 3. 13:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem 2es csak gúnyolódott
2020. ápr. 3. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem baj. Nincs minek javulnia. Ne stresszeld magad!
2020. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 20 hónapos. Néha elofordul hogy próbálkozik a kanállal, de még ügyetlen. Ő is mindent kézzel eszik a hajam tepem mikor a borsófőzeleket kézzel eszi :D azt sem engedi, hogy én etessem kanállal.


Ő is csak néhány szót mond egyelőre. Amit minden nap használ az a nem, szia, papak (ez a lámpa), apa és még azt, hogy Sa (a kutyánkat hívja így). Ezen kívül hangutanzás megy, az kB 10-12 félét. (autó, vonat, tyuk... Stb)


Ugralassal ő próbálkozik, van hogy sikerül is neki, de úgy tudom ez még korai nekik.


Kismotorral már elég régóta megy, de őt nagyon érdeklik a járművek, igazi fiú. Pohárból úgy iszik, ha én itatom, de inkább csőrös pohárból iszik.

2020. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy a TSMT torna nagyon jó a beszédfejlesztesre is. Azt érdemes kiprobalni. Gondolom most nem fogadnak a járvány miatt, de főleg hintazásokból és labdagyakorlatokból áll, biztos vannak fent videók.
2020. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kislányom. Kanállal és villával ügyesen eszik, ehhez szerintem hozzá segít hogy 1 éves kora óta csak így hajlandó. Nagyon sok kosszal jár, de add a kezébe. Pohárból tud inni viszont néhány korty után kiönti🙄

Ugrálni úgy ugrál hogy a földön marad a lába, tehát csak a mozdulat van meg.

Motorozni szeretne és kezdi a lábát is mozgatni de még néhány cm hiányzik hogy leérjen a lába.

Beszéd nem megy. Olyan 15 szót mondott már de napi szinten amit használ: nem, addide, cicicc..

2020. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Lányom 21 hónapos, ő ezeket mindet tudja amiket írtál, de pohárból inni 1-2 hete tud csak, vagyis 20 hónaposan még nem tudott. Kanállal nagyon régóta tud enni önállóan. Ugrálni is nemrég kezdett. Bébitaxizni, motorozni 1 éses kora óta tud, a beszéd is 1-2hónapja indult be. 18 hónaposan max. 5 szó volt amit tudott.

A fiam 15 hónaposan önallóan ivott pohárból, de kanállal egyedül enni még 2 évesen is nehézkes volt neki. Ugrálni, beszélni tudott. 2 évesen már folyékonyan beszélt. Motorozni 3 évesen tanult meg, addig nem érdekelte.

2020. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a kislányom.

Kanállal 1 éves kora ótaönállóan eszik, viszont szinte csak az üveges bébiételeket fogadja el. Normális ételt alig. Villával még nem tud enni.

Pohárból tud inni egyedül, de előfordul, hogy magára önti.

Ugrálni imád. Földön, ágyon... mindenhol. Van trambulinja is abban jó magasra tud ugrani.

Motorozni nem szeret. Ráül, kettőt lök rajta előre (szóval tudja, hogy hogy kéne); aztán leszáll róla.

Legjobban a beszéd megy: összetett mondatokban beszél már. Az első szavát is 7-8 hónaposan mondta ki. Mondókákat mond, dalokat énekel.


Beszédindításhoz ajánlott a sok hintázás, pörgés-forgás, mondókázás, éneklés, mese olvasás.

2020. ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!