Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 honapos kislányom nem akar...

15 honapos kislányom nem akar enni rendesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kislányom 15 hónapos, eddig semmi gond nem volt de az utobbi párnapban nem akar enni. Reggel nagy nehezen egy joghurtot megeszik, dél körül alszik, 2-3 fele probáljuk etetni pár falat sikerül, jobb esetben a fele kaját megeszi, de van h nem kell neki. Este a kakaoját megeszi, hajnalban is eszik egy keveset tejből. Uzsira es tizoraia se nagyonlehet belétömni szinte semmit. Néha néha egy joghurt v keksz. Se husi, krumpli, fözi, ahuslevest még ugy ahogy, se pöri, kenyér felvágott stb, tésztát se ...egyszerűen azt se tudom mit adjak, mivel kínáljam mert nem kell neki semmi. Mutatom neki , viccesen is h hamm bekapom stb,de mihelyst neki nyújtom h hamm kiüti a kezemből, csapkod , üvölt... Néhasikerül megnyalatnom vele hol eszik utánna hol hisztizik tovább..

Am jokedvű, nem beteges , nagyon aktív, szépen fejlődik, sulya is rendben, minden csak ez... Van valami ötletetek h mit v hogyan csináljak h egyen? Erőltetni nem akarom nem is fogom, inniiszik rendesen.



2015. nov. 17. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jon esetleg foga? Mert akkor "normalis hogy nem eszik" . Nalunk akkor csak tapszert ivott amikor jottek a szemfogai. Meg ivott vizet, teat. Torka esetleg meg ami fajhat?
2015. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 15 hónapos a kisfiam, és 3 hetet szenvedtünk így, hogy nem evett szinte semmit, de szó szerint semmit, már komolyan aggódtam, délben tápszerrel itattam, hogy legyen valami a hasában...Ez így ment mondom 3 hete, amikor is kibújt az első rágófoga és onnantól mintha elfújták volna a problémát, újra normálisan enni kezdett.

Nem lehet hogy nálatok is ez a gond? Hogy álltok a fogakkal?

2015. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekünk alul felül az első rágófogakig kint van mindegyik, de lehet az utánalévő jöhet?? Nem engedi h rendesen bekukkantsak a szájába. Amikor üvölt akkor belelátok ugy ahogy de nem vettem még észre.
2015. nov. 17. 14:40
 4/15 A kérdező kommentje:
Ma reggel egy fél vajas kenyeret párizsival megevett, 9 körül, de ebédet nem akar enni. Most evett meg kb 1,5 deci kakaot, es ennyi. De azt nem adhatok neki folyton.
2015. nov. 17. 14:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Banánt almat imadta, most az sem kell ...
2015. nov. 17. 14:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy a szemfog, állítólag fáj az is nagyon szegényeknek amikor jön ki.
2015. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szemfogak kovetkeznek az elso ragok utan. Nalunk sem evett amikor jottek neki. :(
2015. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam alul felul az első Rágófogakig kint van mindegyik . Metszőfogak es a szemfogak is.
2015. nov. 17. 16:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Valami lehet a levegőben mert az én 15 hónapos kislányom se hajlandó enni..Már megkapta a védőoltást? Nekünk utána kezdte elutasítani az ételt, 3 napra a védőoltás után elkezdet az orra folyni és utána semmit se a cicin kívül nem akart elfogadni. de neki pl.most jön a szemfoga is ..
2015. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Velem mindkét gyerekem megcsinálta (jelenleg a lányom), hogy 1 éves kor után nem fogadtak el semmit kanállal, csak kézzel. Próbáltad hogy elé pakolsz mondjuk zöldségeket a levesből? Úgy eszik?

Kislányommal így vagyunk most, kanállal-villával semmit nem fogad el, csak olyat eszik amit kézzel ehet, nehéz így főzni neki de ez csak ideiglenes, pl ma több hét tiltakozás után elfogadta a kanalas gyümölcspürét de csak úgy hogy építőkockákkal játszottunk közben. (fiamnál is ez jött be egy idő után és nem szokott rá a "játszani evés közben"-re)

2015. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!