Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utál látványosan egy másik...

Utál látványosan egy másik gyereket a gyereked?

Figyelt kérdés

Gőzöm sincs, hogy kezeljem. Tudom, most nincs ovi, de kaptunk fotót a csoportról az óvónéniktől, és amint meglàtta a gyerekem az egyik lányt, tiszta ideges lett, kiabàlt, hogy tegyem el a telefont, utálja Xet, ő buta, rossz..


Oviban is sokszor nem kedvelte, aminek hangot is adott, volt mikor ugyanígy kiabált, akkor szigorral sikerült visszafogni, de nem tudom mi lehetne hosszútàvon a megoldás. A másik gyerek sem szereti az enyèmet, mindketten hisztisebbek, hangosabbak, problèmásabbak, féltèkenyek egymásra.


Ovin kívül is, szülinapi bulin is érződött az ellentét, az enyém túlérzékeny, a lány meg akaratosabb, amit az enyém csapással és kiabálással reagál le, majd a másik is odacsap majd gúnyolja.


Szeretnèm megoldani a gondot szeptemberre(vagy mire visszamehetünk), mert a negatív emlékek mintha felerősödnènek idővel, csak az marad meg benne.


Valami ötlet? Az óvónők sem tudják nagyon kezelni, valami elemi ellentétként hivatkoznak az egészre, igazuk lehet, de nem akarok hogy így viselkedjen a gyerekem bárkivel, se azt, hogy így viselkedjenek vele. 5 évesek.


Próbàltam a ne foglalkozz vele, ismerd meg őt is, sok közös van bennetek dolgokat, nem vàltak be.


2020. ápr. 11. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2020. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit tennék. Nem kedvelhet mindenkit. Inkább csak próbálnám elmondani neki, hogy nem kell mindenkit szeretne, de még kell tanulnia kezelni a helyzetet.
2020. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

"az enyém túlérzékeny, a lány meg akaratosabb, amit az enyém csapással és kiabálással reagál le"


Ezen azért megakadt a szemem. A te lányod nem simán "túlérzékeny", hanem agresszív, és ezek szerint ő is ugyanúgy akaratos. Két dudás van egy csárdában, nem? Szerintem ez rivalizálás. Mindkét gyereknek nehéz elviselni, hogy egy másik hangadó is van a közösségben. Márpedig az óvónőknek kell kezelni az ilyesfajta helyzeteket, de a te lányodnak is van tanulnivalója. Szerintem először te lásd be, hogy a te lányodban is van ebből az akaratosságból, és akkor lehet, hogy a hozzáállásod úgy meg fog változni, hogy azt a gyerek is érzékeli, és akkor elindul valami változás. Jobbat most nem tudok. Hogyha marad az a narratíva, hogy a tied kis érzékeny, és a másik az akaratos, és a tied meg csak erre reagál, akkor nem hiszem, hogy bármi fog változni.

Nyilván előfordulhat, hogy rosszul gondolom, ez alapján nekem ez tűnt fel.

2020. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

- Utál látványosan egy másik gyereket a gyereked?

- Nem.


= 51%... beszarás!! :)

2020. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

4!


Levezetem neked, ha már nem érted... A kérdésre valóban igen vagy nem lehet a válasz, viszont ha elolvasod a kifejtést is, kiderül, hogy segítség kellene neki a problémára, amit te nem tudsz megadni a nem válaszoddal.


Beszélj a gyerekeddel. Mondd el neki, hogy nem vislekedik helyesen. Esetleg próbálj az önérzetére hatni: "egy ilyen ügyes okos nagylány, mint te, nem úgy viselkedik, hanem..."

2020. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiket nem kedveltek a gyerekeim, de ilyen állandó feszkó nem volt, azokkal csak nem játszottak. De persze volt olyan, hogy összevesztek valamin bárkivel, de simán attól, hogy ott van illető, még nem gurultak be és a fényképére sem szórtak átkokat :) Amit írtál, az alapján mind a két lány haragtartó, sértődékeny és szeret csúfolódni meg odacsapni. Szerintem annyit tehetsz, hogy a tiédet megpróbálod erről leszoktatni, mint "aki mondja másra" és hasonló bölcsességek, amivel rávilágítasz, hogy olyat ne csináljon, amit nem akarja, hogy vele tegyenek és ha mindig mindent visszaad, sosem lesz béke. Legyen ő az okosabb és hagyja abba :)
2020. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 éves,a másik kislány dettó.

Csendes,visszahúzódó mind a 2.

A lányomnak 1.látásra unszimpatikus.

Soha,senkiről nem nyilatkozott negatívan,de ezt kislányt nagyon,de nagyon nem szereti!

A kislány túlsúlyos és ez neki nagyon nem tetszik,nagydarab,szóval MÁS!

Beszélgettem vele erről,de hasztalan.

Nem tud vele megbékélni.

Az már csak hab a tortán,hogy a lányom Elzának öltözött farsangon,a kislány meg Annának.

Na az sokkoló volt.

Egymásra se néznek,a másik kislány már tudja,hogy az enyém nagyon nem komálja,pedig szegény próbálkozott.

Patthelyzet!

Sajnálom őket!

A te lányodék nem vesztek össze valami piti dolgon?

Vagy nem lehet féltékeny?

Én az enyém érzéseit nem tudom megfejteni!

2020. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!