Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szülők milyen szakemberbéli...

A szülők milyen szakemberbéli támogatást várhatnak el jogilag a Kormánytól segítségként, ha középsúlyos fogyatékkal él a gyermeke?

Figyelt kérdés

Főként az érdekel -Magyarországra vonatkozóan-, hogy kirendelnek-e gyógypedagógus szakembert, vagy pl fejlesztőpedagógust a szülő lakóhelyére (olykor netán gyermekpszichológust is?), és ha igen, hányszor, mi módon, milyen feltételekkel, és hogy kötelezvény ez, vagy pedig joga a szülőnek? Azaz visszautasíthatja-e a szülő, vagy nem? Kérheti, vagy nem?


Kötelezik-e a szülőt kórházba járásra az érintett gyermekkel, pl kontroll vizsgálat, stb.


Nyilván az adott tényező függ a gyermek életkorától, a fogyatékosság fajtájától is, ezért kérlek, erre is térjetek ki, hogy hány éves gyermeketek van és milyen fajta fogyatékkal él.


Főként szülők -laikus, nem szakmabeli szülők, nem pedagógus, nem pszichológus szülők- tapasztalata érdekel, akik középsúlyos fogyatékkal élő gyermeket nevelnek. Jogászok is írhatnak, a jogi vonatkozásokról. Köszönöm! (A külföldi helyzetekről, lehetőségekről is írhattok, de elsősorban Mo kapcsán érdekel.)


Érdekelnek az intézményi vonatkozások is. Léteznek ugyan integrált óvodai és iskolai csoportok, de van, akinek a fogyatékkal élő gyermeke speciális intézetbe jár (általában, és nem most, a rendkívüli helyzetben), na de mi történik, amikor adott nap hazahozzák a gyermeked? Hogyan zajlanak a mindennapjaitok, milyen szakemberbéli segítséget kaptok? Tehát kifejezetten ez érdekel. Pl minden nap várható egy gyógypedagógus érkezése? Vagy heti egyszer? Ha jön, mit tesz? (A ti esetetekben mit tesz, hogyan segít titeket?) Vagy pl van napközi ellátás a spec intézményben?


A kérdésem apropóját az adja, hogy még egy átlagos pedagógus számára is számos bizonytalansági tényezővel kell számolni, azaz gyakran bizonytalan, és nehéz egyedül az otthonában nevelni ilyen élethelyzetben gyermeket egy pedagógusnak is -hacsak nem gyógypedagógus, vagy fejlesztőpedagógus, vagy gyermekpszichológus a szülő-, hogy mi tegyen vajon, ha ilyen helyzetben született gyermeke van, hát még egy teljesen laikus szülő... Egyedül evvel nem lehet megbirkózni alapvetően, nyilvánvalóan. Köszönöm a leendő értelmes, normális beszámolókat!



2020. ápr. 17. 21:01
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy van vita a szakemberek között a kategóriák felállítása terén. A törvényalkotáshoz sokszor nem is veszik figyelembe a pedagógusok szakmai véleményét, nem csoda a rendszeres pedagógus sztrájk.
2020. máj. 4. 01:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!