Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idős korukban vállnak...

Mennyi idős korukban vállnak szobatisztává és ágy tisztává az Autista gyermekek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 13. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért ezt esete váltogatja.

Barátnőmnek autista a kisfia, 5 éves korára lett szobatiszta, éjjelre még mindig kell pelus neki. 6 éves.

2013. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen változó, nincs két egyforma autista. Ez egy spektrum, teljesen azon múlik, hogy hol helyezkedik el a spektrumon, illetve még egy dolgon: hogy ő akarja-e. Ez személyes tapasztalat, egy csomó mindent meg tudnának csinálni, de nincs meg az elhatározás, hogy akkor most ezt szeretném megtenni... a saját autimon naponta tapasztalom, hogy valamit nem csinál, aztán egyszer csak eldönti, hogy akarja, és onnantól egyik napról a másikra képes rá...
2013. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is autista, jelenleg 5 esztendős. Ha olynanja van akkor szobatiszta, de általában nem az. Csak az ő akaratán múlna a mi esetünkben, ám de a győzködés Nála teljesen kapufa, így már nem is nyaggatom evvel, csak reménykedem. A kezelőorvosunk sem igazán tudott mit mondani arra, hogy mikorra várható a teljes szobatisztaság és eddig arra szintén nem kaptam javaslatot, hogy mivel is segíthetném elő. Nyilván azért nem, mert Rajta múlik. Türelem. Bevallom nekem néha a hajamat lenne kedvem szálanként kitépni, mikor bekakil a pelusba, majd tundérni mosollyal az arcán odaáll és közli, hogy "kiveszed a kakiból?" (általában egyes szám első személyben beszél magáról). Kitartás!
2013. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt el felejtettem említeni, hogy mindezt általában elvonulva teszi. De ha olyanja van, akkor kimegy a wc-re,lehúzza a pelust(bugyi pelenkát használunk),felrakja a wc szűkítőt, elvégzi a dolgát, lehúzza, kezet mos, minden ahogy kell. Épp ezért próbáltuk már természetesen régebben is elhagyni, de nem működött, mert ha pelus nélkül be nem is kakilt, általában avval már nem fárasztotta magát, hogy pisilni is elmenjen(csak ha pucér) és bizony az ötödik átöltöztetés után elfogy a türelem(meg a felhasználható melegítő alsó teszem azt)és vissza kerül a pelus. Eleinte azt gondoltam, minden úgy megy,mint az egészséges nagyobbik fiamnál anno, csak pár év lemaradással, de aztán hamar kiderült, hogy menne ez neki, ha Ő is úgy akarná, akár kis, akár nagy dologról legyen is szó.
2013. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyre inkább erősödik meg bennem az, hogy a tényleg szándék kérdése minden az autiknál, sokszor még a beszéd is. (Azért merem ezt állítani, mert az én magasan funkcionáló, jól beszélő autimnál is volt olyan időszak, amikor nem beszélt, illetve rengeteg olyan esetet hallani, amikor egyik napról a másikra indul meg a beszéd.)

És ez a művészet: elérni, hogy Ő AKARJA! Nem lehetetlen, mert egy csomó mindenben már sikerült "csodákat tenni" a lányomnál is, általában mesékkel, játékokba beleszőve, sok-sok külső motivációval... Egy autinál pl. az nem működik, hogy szeretné, ha a szülei büszkék lennének, elégedettek lennének, sokkal többet ér egy apró ajándék, mint ezer dicséret...

2013. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonló eset: három éves kislányom tudja használni a bilit, heti két három alkalommal meg is teszi, de többször nem. Nem akarja és én nem tudok vele mit tenni. Autizmus gyanút kapott. És én is ettől rettegek most: mikor lesz szobatiszta? szeptembertől oviba menne.... :-(
2013. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen változó, úgy mint a beszéd.
2013. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, mennyire beszél a gyerkőc, illetve mennyire érett erre, de ami nálunk nagyon bevált most az az, hogy bevonom őt is a döntésekbe, engedem, hogy kialakítsa a saját motivációit. Tehát elmondtam, hogy szeretném,ha most már önállóan öltözne, és beszéljük meg, hogyan tudnánk ezt elérni... kitalált magának motivációt, és azóta önállóan és lelkesen öltözik (korábban semmivel nem tudtam rávenni). Azt kell elérni, hogy a gyerek akarjon valamit, és ezt külső motivációval autistáknál nehéz elérni, egyéni motivációs rendszert kell kialakítani, saját magának kell a célokat kitűzni. Mert amit akarnak, arra képesek, amit meg nem akarnak, arra senki semmivel nem veszi rá őket...
2013. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez valóban így van, ezért rossz, hogy az én auti kislányom pl nem kommunikál, és nem tudom, mit ért meg....De igazad van, valóban egyéni motiváció kell nekik.
2013. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Változó. A fiam 4 éves kora körül pisilt WC-be, bilibe. Az ágytisztaság később jött, olyan 5 éves kora környékén. De van ismerősöm, akinek az autisa gyermeke már 2,5 évesen szobatiszta lett.
2014. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!