Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítene? Enyhe/középsú...

Valaki segítene? Enyhe/középsúlyos autista gyanúval hova menjek kivizsgálásr? Illetve ha beigazolódik, hogy találok munkát, erre van valami kedvezmény/segítség, ha igen hogyan lehet ezeket intézni?

Figyelt kérdés

Illetve ha beigazolódik, hogy találok munkát, erre van valami kedvezmény/segítség, ha igen hogyan lehet ezeket intézni?

Sajnos eléggé magamra maradtam, nem tudom kihez forduljak.



2019. nov. 26. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezik felnött diagnosztizálás. De ez nem megváltoztt munkaképesség, és ettöl még böven tudsz dolgozni, ezért semmiféle kedvezményre ne számíts!
2019. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÉRtem, de ha egyszer nehezemre esik a koncentrálás és a beilleszkedés, akkor menjek utcára, vagy telepőrnek állandó 24 órákra?
2019. nov. 26. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudsz diagnosztizálást kérni:

Autizmus Alapítvány

089 Budapest, Delej utca 24-26.

1426 Budapest, Pf. 68.

06-1/314-2859, Fax.

autizmus@autizmus.hu

2019. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. nov. 26. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:

"ÉRtem, de ha egyszer nehezemre esik a koncentrálás és a beilleszkedés, akkor menjek utcára, vagy telepőrnek állandó 24 órákra?"


Ennyiböl még nem következne, hogy autizmusod lehet, az sokkal több problémás témakört jelent.

De ettöl eltekintve, és feltételezve, hogy tényleg van iylen problémád, megfelelö viselkedésterápiával meg lehet tanulni beilleszkedni a társadalomba, és különösebb gond nélkül tudsz dolgozni, koncentrálni, stb.

Az elsö lépés, hogy felkeresed a következö alapitványt, ott kivizsgáltatod magad és utána az ott javasolt terápiákon résztveszel.

Ugyanis rengeteg autista van, aki gond nélkül él a többiek közt és igen sok kidejezetten sikeres ember is van köztük.

Ezen kívül az autizmus nem betegség, nem értelmi fogyatékosság (mégha MO-on az emberek nagy része azt hiszi - és itt nem vagy nem csak rád gondolok), hanem egyszerüen másféle agymüködés-szervezödés, aminem legalább annyi vagy több elönye, mint hátránya van, feltéve, hogy az érintett személy megtanul ezzel bánni.


Itt a cím, ahova tudsz fordulni:

Autizmus Alapítvány

089 Budapest, Delej utca 24-26.

1426 Budapest, Pf. 68.

06-1/314-2859, Fax.

autizmus@autizmus.hu


Sok sikert!

2019. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Facebook-on keresd a "Soha többé autizmus " alapítványt!
2019. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!