Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek rosszul esik ha egy 5...

Nektek rosszul esik ha egy 5 éves kisgyerek csúnyát mond nektek?

Figyelt kérdés
Ha csúnyán beszél veletek, dikert idegesit, direkt piszkalodik hogy bántson vele. 5 évestol rosszzl esik? Mit tesztek?

2020. ápr. 18. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem, de én felnőtt vagyok.
2020. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Énis felnőtt vagyok.
2020. ápr. 18. 18:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lemeccselem vele.
2020. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Akkor felnőttként tudod, hogy nem kell komolyan venni amit egy ekkora gyerek mond. Ha az anyja vagy, akkor neveld meg, ha nem, akkor simán engedd el a füled mellett.
2020. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, az 5 éves lányom velem sosem viselkedik így. De ha viselkedne, akkor valószínűleg tudnám, hogy nem komolyan mondja, csak frusztrált, mert pl. nem engedtem meg valamit, és azt vezeti így le. Tehát nem, nem esne rosszul.
2020. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te felnőtt vagy Ha a szülő lennél tudnád, hogy képesek sok mindent mondani. Nem bántódnék meg, ha olyan viszonyban vagyunk, a szüleivel beszélnék.
2020. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rosszul esik, ha a saját, majdnem 5 éves gyerekem szándékosan bánt, vagy piszkál. Szerintem ez nem életkor függő, ilyet ne csináljon.

Én ezt nem hagyom, rászólok, ha a feszültség levezetése a gond, akkor általában működik, ha mutatok neki más módot, párnát, boxzsákot, birkózást együtt, firkálást, gyurmázást.

Ha más gyereke csinál ilyet, akkor remélem, hogy rászólnak a szülei. Ha nem, akkor megvan a véleményem róluk.

Nyilván nem pörgök napokig egy ötéves gonoszságán, de szerintem ez semikor nem elnézendő.

2020. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem itelkeznek afelett hogy mi rossz es jo hanem mindent masolnak az életböl mindent kiprobalnak.

A szülöt sem itelik el ha valamikor kiszalad belölük egy csunya szo.


Az hogy viszont ugyanakkor a gyerek a csunya szavai àltal meg lesz itélve eleinte nem is erti a logikajat.

Nem is tudom mivel lehetne peldalozni.

Pl vannak vekonyak köverek. A gyerekek ugyanugy szeretik a dagi macit mint a vekony hercegnöket.a szülök viszont megkülönböztetik a ket tipust. Ez nekik eleinte mèg nem teljesen tiszta.


Az, hogy kialakuljon bennük egy norma azaz hogy a jo dolgok rögzüljenek be es azokat hasznalja, meg kell tapasztalnia a rosszat is AHHOZ hogy különbseget tudjon tenni a kettö között es ne legyen feltetlenül elfogado.


Vannak gyerekek akik azt sem értik eleve MIÉRT kellene neki a normanak megfelelnie vagy masoknak megfelelnie miert kell hasonulni mint egy birka a tarsadalomhoz miert nem lehet ö egyeniseg.


A csunya szavakat kàr mellre szivni egy gyerektöl. A mögöttes tartalma ugyanis az hogy ö nem különbözteti meg a jot es rosszat.


Ha belemegyünk filozofalgatni ezen, valojaban nincs is jo meg rossz ezt a tarsadalmi kultura különiti el. Nem rosszabb vki attol mert követebb vagy mert csunyan beszel attol lehet mèg vajszive az illetönek.


Ök azert is elfogadok mert alap program hog tanulniuk alkalmazkodniuk kell ahhou a vilaghoz amibe születtek. Nincs olyan pl hogy a magyar nyelv nem tetstik es nem tanulom meg. Meg hogy ket labon jarni röhej es nem tanulom meg. Mindent magukba szivnak mint egy szivacs itelkezes nelkül azaz különbségtétel vélemenyezés nelkül.


Vannak amugy jo kis jatekos modszerek arra hogy kikopjanak a csunyaszavak a szokincseböl.

2020. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem nem akar bosszantani vagy bántani szándékosan az ekkora gyerekem. De ha csinálná, szörnyen esne!
2020. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekem, egy szoval se mondtam.
2020. ápr. 19. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!