Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik egy napotok 3-4...

Hogy telik egy napotok 3-4 éves ovis gyereketekkel?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 16. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6-7 közt ébred.

Reggeli, öltözködés.

Én főzök, mosok, ha kell.

10:30 körül lemegyünk levegőzni.

11:30 körül kézmosás, készülődés az ebédhez

12:30-tól készülődés az alváshoz

Kb 15 óráig alszik

15:30 uzsonna

Utána levegőzés 18ig

Utána vacsora


19 óra után fürdés

20 óra mese

20:30-21:30 alvás

2020. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kimaradt :4 éves kislány
2020. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig máshogy. :)

Minden reggel azt hiszem, hogy nagyon korán kelt, aztán kiderül, hogy már 8 után járunk. Bebújik mellénk az ágyba, vagy elmegy játszani, nagy nehezen mi is felkelünk és reggelizünk.

Kitalálok valami jó indokot, amivel ráveszem, hogy öltözzön fel egyedül (Pókember nagyon gyorsan tud ám öltözni egyedül), de van, hogy nem jön össze és végül felöltöztetem. Fogmosás, szintén kérdés, hogy önállóan-e. Ha ezek egyedül sikerültek, akkor általános családi dicséret.

Játszunk kicsit együtt, miközben már az órát lesem fél szemmel, mert dolgoznom kéne, de ezt igyekszem nem éreztetni. Fel kell tölteni szociálisan a gyereket, mert mindjárt egyedül kell játszania.

Fél 10 után muszáj mennem a laptop elé, kezdődnek az online óráim, meg a digitális feladatok gyártása és értékelése. A gyerekem néha odajön, volt, hogy egy osztály előtt közölte, hogy kaki lesz, majd 10 perc múlva egy osztály várt rám, míg feneket töröltem.

Kb délig-fél egyig bírja, elég jól eljátszik, bár szabadelvűbb vagyok, mint általában: napi egy órát "kockulhat". Ez tabletre töltött játékokat, vagy ps-en a lego avengers-t jelenti. Utána általában legózik vagy egyéb harcias kinézetű játékfigurákkal szerepjátékozik.

Fél 1 körül ebédelünk. (Ja, közben 2 naponta valamelyikünk főz is, ami a fiam szempontjából buli, mert szeret segíteni.)

Ebéd után csendes pihenő van, ami egyre hangosodik, végül meseolvasásba, társasozásba vagy kirakózásba torkollik. Innen végtelen körök vezetnek további együttjátszáshoz, lövöldözéshez, birkózáshoz, akadálypályák építéséhez, miközben közülünk (szülők) egyikünk próbál a csatazajban dolgozni.

Aztán kimegyünk levegőzni. Ez is "egyszülős" program, kinek van több dolga alapon.

Minimum fél órát készülődünk a kimenéshez, majd a maradj otthon jegyében jó messzire megyünk, mert felénk sok az ember, keresni kell olyan helyet, ahol nem nagy a népsűrűség. Van, hogy bicajjal, vagy kocsival, néha gyalog. Bicajozás, faralás, legurulás, famászás, falmászás, leugrás, matatás, molyolás, gödörásás. BOTOZÁS. Ha viszek labdát, krétát, bubifújót, két percig érdekesek. A bot órákig. Azért mindig viszek labdát, krétát, bubifújót, hogy rendesnek érezhessem magamat.

Estefelé hazajövünk, kézmosás Győrfi Pali bácsi módra, aztán vacsi.

Utána a fiú sejti, hogy fürdés jön, ezért nagyon elkezd egyedül és viszonylag halkan játszani, hátha nem jut eszünkbe, hogy megfürdessük. Mi meg a konyhában a végtelenségig nyújtjuk a pillanatot, beszélgetünk és néha borozunk. Vagy sörözünk.

Aztán fürdés, vadulás, indiánháború testápolócsíkokkal, mese, mégegy mese, aztán még két utolsó mese és alvás. Átlag kétszer kijön, miközben másnapra feladatokat ütemezek a diákoknak, közli, hogy nem álmos, nem tud aludni. Szigorú vagyok, mint a gestapo, ha benézek, és nem vagy az ágyban, becsukom az ajtódat (mindig résnyire nyitva szereti). Nem nézek be, el is felejtem munka közben, de simán elalszik kb 3 perc alatt, ha végre nyugton marad addig. Eddigre minimum 9 óra. Boldogságunkban, hogy kettesben maradtunk, sokáig fennmaradunk. Másnap aztán megint azt hisszük, hogy korán kelt a gyerek.

2020. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

7:00 Ébredés

7:15 Reggeli

7:45 – 10:00 Önálló játék

10:00 – 10:30 Tízórai

10:30 – 11:30 Séta, közös vagy önálló játék

11:30 – 12:00 Ebéd

12:00 – 14:00 Délutáni alvás

14:00 – 15:00 Közös játék

15:00 – 15:30 Uzsonna

15:30 – 19:30 Saját belátásom szerint hagyok időt nagyjából minden nap ugyanolyan sorrendben:

•Sétára, levegőzésre

•Közös játékra

•Apával való játékra

•Vacsorára

19:30 Fürdetés (illetve esti rituálé)

20:00 Lefektetés, esti mese olvasás, elalvás előtti lecsendesedés

2020. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!