Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg jó, hogy nem viszi le...

Tényleg jó, hogy nem viszi le a gyereket?

Figyelt kérdés
20 hónapos unokaöcsémet a tesóm egy hónapja nem vitte levegőre a vírus miatt. Se kert, se udvar (illetve van egy szűk betonudvar, de oda se viszi le), se erkély. Budapesten egy hónapja a lakásban van a kicsi. Ez normális? Szóljak? Ne szóljak? Ez még hónapokig így fog menni. Én óvintézkedések betartásával naponta viszem sétálni a sajátomat kb. 40 perc - 1 óra időtartamban. Az enyém már nagyobb, magától is vigyáz a távolságra.

2020. ápr. 17. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nagy butaság. Több kárt csinál vele, mint hasznot. Ezzel gyengíti a gyerek immunrendszerét stb. Én szólnék, de finoman.
2020. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy gondolom, hogy ez nagyon nem jó. Mindenkinek szüksége van levegőre, egy kisgyereknek is. Én mindenképpen szóvá tenném.
2020. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a védőnő mondta nekik.De köszi a választ, gondolkozom, hogy fogalmazzam meg, amit mondani akarok. Egyetértek veled, első, csak velem szemben van egy "szaktekintély".
2020. ápr. 17. 19:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként alapból teljesen egészséges kisfiú, nincs semmi egészségügyi oka, hogy túlzottan vigyázni kelljen.
2020. ápr. 17. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Cecilke néni megmondta. Baba szelloztetve jó 😀😀
2020. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg jó. Közöd meg semmi. Mi se járunk le, nincs hova. Az ablak viszont tárva nyitva, bent meg se állnak. Csúszda, hinta, kergetik egymást. Két picivel, amiből az egyik auti, nem kivitelezhető a séta. Mindent megfognának, játszótér lezárva. A kisebb még nem jár önállóan.
2020. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
*A gyerekorvosunk teljes egyetértésével.
2020. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Ő meg biztosan rólad gondolja, hogy felelőtlen vagy és azon agyal, hogy mondja meg neked. Ezt mindenki maga dönti el. Szerintem ne szólj, nem a te dolgod.
2020. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Aztán ugyan mi baja lesz szerinted, ha jobb esetben csak pár hónapig kellene kibírnia bent. Az meg van, hogy voltak háborúk, amikor bombázás alatt kisgyerekkel a pincében, légóban voltak emberek? Enni se nagyon volt mit és sötét levegőtlen helyen voltak. Mégis túlélték. Most egy lakás, tévével, könyvekkel, játékokkal, élelemmel, tiszta vízzel a luxus csúcsa ehhez képest.

Na, majd a 40 fokban, amikor pokoli meleg lesz a panel lakásban és nincs klíma, akkor majd tényleg szenvedés lesz.

Én se viszem ki, majd azt lessem állandóan, hogy mikor nyúl az arcához, szeméhez? Vagy maszkban vigye ki? Egy két éves még nem tud vigyázni és már olcashattad, hogy levegőben aeroszolként is terjed, órákig akár. Ami annyit tesz, hogy két órával előtted ott köhögött egy covid-os, akkor simán beszippanthatod és úgy jártál. Úgyhogy nem hiszem, hogy bele kellene szólnod. Lehet, hogy tájékozottabb, mint te és több hírt olvasott, akár angolul. Mert itt meg most jönnek csak rá ezekre, amiket már februárban máshol feltaláltak. Sétálgassatok csak.

2020. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem tesz vele jót, de hagyd rá, felesleges ilyenbe beleszólni, majd rájön magától. A vírus nem fog eltűnni még jó darabig, évekig meg gondolom csak nem akar majd bent ülni.
2020. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!