Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemsokára 2 éves kisgyermekem...

Nemsokára 2 éves kisgyermekem szinte állandóan enne, hagyjam vagy ne? Nálatok volt hasonló?

Figyelt kérdés
Eddig naponta 5x evett általában ( persze azért voltak kivételek,ha mi ettünk odajött és csipegetett-ide-oda mentünk ott mindig kapott valamit stb) mostanában viszont rövid időn belül újra megéhezik. Példa a mai nap - reggel 200 ml tápszer,utánna még egy fél sajtos kifli,nem sokkal utánna mi reggeliztünk akkor csipegetett a melegszendvicsünkből,de nem sokkal utánna már ment a hűtőhöz és kapott 1 tejszeletet. Utánna megint ment a hűtőhöz de már nem adtam neki semmit.11 kor megevett 3 mandarint. Most alszik. Ez szerintetek sok? Mikor hisztizett a tejszeletért pont videótelefonáltunk a nagyival ,ő azt mondta hagy egyen amit csak akar ahányszor csak akar,most növésben van. Igaza lehet?
2020. ápr. 19. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Adnék, de nem tejszeletet, vagy legalábbis nem többször egymás után tejszeletet, adj neki gyümölcsöt, zöldséget, vagy a rossmann, dm-ben kapható gyümölcsös zabszeletet, abban nincs cukor.
2020. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémekre is jellemző volt, hogy növekedési ugrás előtt nőtt meg étvágyuk. (Bár egy gyerek mindig növésben van:)) Meg az, hogy egy váratlanul hosszabb szunya előtt (pl. frontok) is hajlamosak voltak többet enni, mint aki plusz egy óróára tartalékol. Bár az is igaz, ha csak folyton csipeget, és nem ül le, mert dolga van, akkor persze, hogy gyakran megéhezik.
2020. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Amikor másodszorra kért tejszeletet már én sem adtam neki csak akkor az zavart hogy lehet hogy éhes maradt így - ezért is adtam neki nemsokkal utánna mandarint. De nem tudom jó-e hogy nem pihen a gyomra. Legalábbis nekem is vannak olyan napjaim mikor állandóan össze - vissza eszek-ennék,mindig hasfájás a vége. Meg ez a kicsinél már vagy egy hete tart.
2020. ápr. 19. 14:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Pedig evésnél mindig hagy valamennyit,ezért is gondolom hogy jól lakott...
2020. ápr. 19. 14:08
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Enyém jövő hónapban lesz 2. És sokszor csinál hasonlót. De mondjuk ő soha nem eszik tejszeletet. Szerintem ne is legyen ilyen otthon. De mondjuk te tudod. Én ilyenkor mindig valami gyümölcsöt adok neki vagy natúr görög joghurtot

Én mindig adok neki amikor olyan napja van, hogy állandóan enne.

2020. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Te jó isten.Szerencsétlen gyerek nem csoda ha éhes!Mi a francért nem adsz neki normális kaját?!Szerinted a tejszelet kaja?Vagy a mandarin?🤦‍♀️
2020. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Reggelizett 200ml tápszert és egy fél kiflit. Tízórait nem akartál adni neki?

Ezután kunyerált és kapott egy tejszeletet később három mandarint (11-kor), és 13.43-kor azt írod, hogy alszik. Mikor ebédelt???

Reggelizesd meg 7-kor, a kifli mellé (vagy helyette) adj valami magasabb rosttartalmú, lassan felszívódó szénhidrátot is, illetve zöldséget. Fél 10 körül kapjon tízórait, délben ebédet, levest, főzeléket feltéttel, gyümölcsöt, délután uzsonnát, és 7 óra tájban vacsorát.

Viszont ne kapjon "amit csak akar és ahányszor akar" mert a tejszelet, Túrórudi, édes tejtermékek ás egyéb nasik egy kisgyereknek is pont eléggé csábítóak ahhoz, hogy bármikor a szükségesnél és hasznosnál jóval többet meg tudjon enni belőlük.

2020. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ki az aki lepontozza a jó válaszokat...
2020. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint elég egy 2 éves gyereknek reggelire tápszer.😅
2020. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7es válaszolóval értek egyet. Ha 2x alszik még egy nap, akkor is kellett volna még 1 normális étkezés alvásig.


Ha csak 1x alszik nappal, akkor meg legyen alvás előtt reggeli, tízórai, ebéd.

2020. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!