Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagynád a 3 és 5 éves gyereked...

Hagynád a 3 és 5 éves gyereked 2,5 hónapra a nagyinál?

Figyelt kérdés

Két kicsi unokatesómat másfél hónapja lepasszolták a nagyihoz,mondván nincs ovi...augusztus végéig feléjük se néznek...Oké,tudnak rájuk vigyázni,de hogy képes ilyenre valaki?Augusztus végéig nem is mennem megnézni őket,se telefon,semmi,merthogy rosszabb lenne nekik...(bár a nagyobb naponta kérdezi,hogy mikor jönnek anyáék)...nem szivtelenség?

(nem éhbérért dolgozó szülők,beleférne simán hétvégente kocsival az a 200-200km)


2010. júl. 27. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Dehogyis!Kegyetlenség a gyerekekkel,és kiszúrás a nagyszülőkkel.

Nem is tudom hogyan bírják ki nélkülük ennyi ideig.:(

2010. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
annyi időre biztos hogy nem. azért mondjuk a nagyiak se egy sétagalopp igy a nyár. Hogy birja? Mondjuk 2x2 hétre igen de az a maximum!
2010. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

Ha a nagyi nem nagyon öreg,és neki nicns ellene kifogása,akkor miért ne? Igaz,hogy a szülők néha telefonálhatnának. De lehet,hogy igazuk van abban,hogy a gyerekeknek rosszabb lenne.

Természetesen ha dolgoznak mindketten és nem tudnak rájuk vigyázni a szülők,akkor ez a legjobb megoldás.

2010. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

a kislány jól birja,kis hebrencs,hamar megszokta,ő gyakoltilag elvan bárkivel

A kisfiu 5 éves,ő viszont nagyon anyás,sokat bujik az ölembe és kérdezgeti,hogy de mikor jönnek már értük? (tavasszal is voltak itt 1 hetet)

Hogy magyarázod meg egy 5 évesnek,hogy az anyjáék lusták pénteken meg vasárnap is 4 órát vezetni hogy velük legyenek? (pénzük van rá,de még nagyiék is fizetnék ha kellene)

nagyiék jól birják,nem tud mit csinálni,jobb mint ha otthon egyedül hagynák őket panelban...közel vannak a 70hez,de imádnak miket (engem is ők neveltek anno),oda mehetünk akármi van...

2010. júl. 27. 21:14
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Én beleképzelem magam a gyerekek bőrébe, én marhára nem örülnék neki, ha a szüleim több mint 2 hónapra lepasszolnának úgy, hogy felém se néznek. Jajjj olcsó szöveg, hogy a gyerekeknek rosszabb lenne! Inkább a szülőknek teher a gyerek. Mi az a 200 km??? Főleg egy nem átlagkeresetből élő szülőknek? És pláne, hogy a gyerekeikről van szó. Na és mit dolgoznak? Hogy nincs szabad hétvége, amikor a gyerekek velük vannak? Legyenek bármennyire is jó helyen, a szülők kellenek a gyereknek! Ha fordítva nem is igaz.

Szerintem ezt másképp is meg lehetne oldani. Amúgy szuper a nagyika, hogy így bevállalja őket, pedig még elég kicsik. De az első a gyerek..... Aztán anyuka, apuka ne csodálkozzon rajta, ha elfordulnak majd tőlük!

2010. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

napi 8 órát dolgoznak,ráadásul tudnának váltott műszakban is...hétvégén nem dolgoznak...átlagnál jobban keresnek...


simán meg lehetne oldani,hogy váltott műszakban dolgoznak,és arra a másfél órára bébiszitter amig az egyik eljön a másik meg hazaér...


200km semmi,főleg hogy pályán végig olyan kocsival ami kényelmes...


a kisfiú itt alszik most nálam,én kisfiam lenne nem lennék képes odaadni 1-2 napnál többre


nagyimék ilyenek...felnevelt 7 gyereket,12 unokája van (én a legnagyobb),ebből 12 neveléséből jócskán kivette a részét...

2010. júl. 27. 21:24
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem lenne más megoldás, akkor "lepasszolnám" őket, de valószínűleg gyalog, vagy négykézláb is elmennék látogatóba:) Nem igazán értem, hogy miért lenne rossz egy gyereknek, hogy meglátogatják a szülei. 3 és 5 évesen már elég értelmesek ahhoz, hogy szépen el lehessen magyarázni nekik, hogy anya és apa dolgozik, de majd jövő hétvégén újra találkozunk. Arról nem is beszélve, hogy dolgozhatnék akármennyit, de legalább 2 hétre elvinném a gyerekeimet nyaralni, vagy csak együtt lenni velük. Sajnos én elítélem az ilyen szülőket, mert szerintem a munka nem lehet fontosabb, mint a gyerekeim. Igen fontos, és igen kell áldozatokat hozni, de nem a gyerekeknek, és nem mindenáron.
2010. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tudnám megcsinálni a gyerekeimmel! Ki sem bírnám nélkülük ennyi ideig.Volt,hogy el kellett mennem orvoshoz,és 6-7 órára a nagymama (én anyum) vigyázott a kisfiamra,de ez idő alatt is többször telefonáltam,hogy minden rendben van-e.
2010. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

nyaralni a szülők voltak 5 napra Londonba...

kis tünemény ahogy szuszog,még nézni is jó...

2010. júl. 27. 21:26
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy arra volt idejük? Szép...

Biztos nagyon édes lehet, ahogy szunyókál. Olyan kár, hogy ezt az anyja nem így gondolja, mert akkor ő hallgathatná most a gyermekét...

2010. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!