Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy létezhetnek ilyen gyenge...

Hogy létezhetnek ilyen gyenge szülők?

Figyelt kérdés

Valamikor voltam vásárolni és csak úgy nézelődtem amikor azt láttam ,hogy egy anyuka alkut köt a gyerekével ,hogy megvesz neki egy játékot (16e Ft) ha cserébe rendet rak a szobájában.


Ez komoly? rendrakásért tizenezres játék? És ezt tanulja meg a gyerek, hogy ezzel bármit elérhet.


Lehet, hogy csak én látom annak, de szerintem ez nem normális így. A rendrakás alap miért kell ahhoz ajándék?


2020. ápr. 23. 12:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem.. a gyerek folyton kérlelte, hogy de anya vedd meeeeg, az anyja meg mondta, hogy nem, végül belement, hogy csa kakkro, ha rendet rak a szobájában.
2020. ápr. 23. 14:45
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is engedett a gyerek kérésének, és gyorsan kitalált vmi kérést cserébe.

Az ár szerintem is mindegy egy kisgyerek szemszögéből.

2020. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Sogoromék pont ilyenek.. Van 3 neveletlen kölkük ( sajnos nem tudok mást mondani ezekre az ördög fiókákra), náluk is ez megy. A gyerekek parancsolnak a szüleiknek, úgy beszélnek velük mint a kutyákkal. ( mindjárt bele lépek a szádba te faxszopó qurrva), apjának meg hogy te kis gecyy és társai... 🙄


Ennek örömére csak hogy egy egy hisztinél befogják a gyerekek szájukat, miután egész nap hallgatták a szülők hogy ez kell az KELL, akkor már szó szerint futnak is megvenni, hiába az egyik legdrágább egyike.


Ja és csak addig érdekes és jó, míg haza nem érkeznek vele a szülők, megfogják azok a kölykök és már is esik ki a kezükből, mert nem értékelnek ezek semmit sem, mivel eleve természetesnek veszik, mert már egész kicsi korukban megkaptak mindent egy szóra.


Vannak ilyen felelőtlen, szülőnek nevezett valamik. És csodálkoznak, hogy nem értékelnek semmit sem, meg hogy úgy beszélnek velük a gyerekeik... 🙄

2020. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja és mindegyik 5-7-9 évesek
2020. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

* az még lemaradt, hogy mind ezeket úgy, hogy inkább nem fizetik be a számlákat, lakás törlesztőt, de a gyereknek megveszik amiért éppen hisztizik, csak hogy abbahagyja.


Tehát nem, nem mindenki teheti meg anyagilag, még is megteszik. Az mindegy, hogy a lakhatásukat teszik ezzel kockára

2020. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
#4 elég hülye hasonlat!Nem arrol vam szó hogy telik e.Az elv a lényeg!
2020. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

"Azt tanulja, hogy pénzen mindent megvehet"

Ja, mert egyébként nem így van? Amúgy pedig szerintem a 10. válaszadó mondhatta jól, egyébként is megvette volna, lehet nem akkor. Így viszont tett egy kikötést. Nálunk is fordult ilyen elő, viszont ha valamit nem alarok megvenni, akkpr megérti. Lehet már be lett neki ígérve és ott meglátta.

2020. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De igen így van, pénzen mindent megvehet, de ha ezt tanulja meg, akkor próbálkozás helyett egyből a pénzhez fog nyúlni.
2020. ápr. 23. 17:27
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kivagyok az ilyen kérdésektől. Láttam, hallottam valakit, és szerintem rosszul csinálja, mit gondoltok? Ennyiből persze, hogy mindenki azt fogja mondani, hogy rosszul csinálja.

Aztán majd ha neked lesz gyereked, akkor meg majd téged beszélnek ki a neten a gyermektelen tinik.

2020. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De ennek nincs köze ahhoz, hogy pénzen mit lehet megvenni.

A szülő részéről szàmít, hogy belefért-e a keretbe az adott cucc, de a gyerek szempontjából nem.

Az ő szempontjából legfeljebb az a kérdés, hogy helyes-e, hogy valamit egyáltalán az első szülői elutasítás után újra kérhet és hol a határ (pl kérhet de nem hisztizhet v ilyesmi), tehát ez a következetesség kérdése, a másik probléma, hogy helyes-e egy vélhetően a gyerek számára kötelező hàzimunkáért plusz valamit adni, sőt, ha nem akarja elvégezni, akkor ajándékkal venni rá erre.

Az is kérdés, hogy mennyire rendszeres dolgot láttál vagy csak egyszerit.


Nekem az a gondolatom, hogy a szülő-gyerek kapcsolat egy későbbi bizalmi kapcsolat tanuló folyamata, tehát a kérlelés, érvelés egy határig belefér, és ezt a határt a szülőnek kell tudnia meghúzni és képviselni. Nem biztos, hogy az az egészséges, ha az első elutasítás után a gyereknek kuss a neve, mert ez nem tanít semmire, csak hatalmaskodásra.


Amúgy szerintem is gáz ismeretlen emberek elcsípett interakcióiból következtetést levonni és kérdést csinálni. Neked is biztos volt, van olyan megnyilvánulásod, ami nem jellemző, egyáltalán nem tipikus, gondolom, nem örülsz, ha vki ilyesmit hallva, amúgy full kibicként beskatulyáz.


Szerencsére vadidegen vagy, de pl szomszédok imádják ezt csinálni mások nevelésével kapcsolatban, és a gyk helyett egymással megtrécselni, és akkor már is nem mindegy

2020. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!