Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a 6 éves...

Miért csinálja ezt a 6 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Egy pár napja mindig elbújik az udvaron. De ugye nem gondolok semmi rosszra mivel még csak 6 éves. De a mai nap nagyon érdekesen viselkedett. Minden áron azt akarta,hogy ne tartózkodjak az udvaron ,menjek be és csináljam a dolgom. Persze először viccesnek tűnt , de én úgy csináltam mint aki szót fogad és bemegy. Egy kis ablakból néztem mit csinál. Először le vette a cipőjét majd a zokniját , mezítláb állt a járdán. Ezután lehúzta a nadrágját ,majd kiforditta, és vissza vette. Be jött "szét nézett" és ismét kiment. Persze úgy tettem mint aki semmit sem látott. Egy kis időre nem figyeltem, és egyik pillanatról a másikra tök pucéran állt az udvaron. Ezen meglepődtem és ő is, el is szégyellte magát,de én még nyugtattam ,és kérdeztem hogy miért csinálja ezt. De csak sírt és duzzogott ,majd ki jött és azt kérdezgette , hogy mikor lehet meztelen.

Van okom aggódni?


2020. ápr. 24. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem kell aggódni.

Valami rémlik pszichológiai írásokból, hogy ennyi idős korban van egy ún. "metafizikus nyugtalanság", ami még nem olyan szexuális érdeklődés, mint a kamaszoké, de nyomokban hasonló. Tehát itt a nemiség, meztelenség iránti érdeklődésről van szó, ami természetes.

2020. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Most ez nem biztos, hogy fog tetszeni, de ez az ő magánügye. Jó, nyilván megnézted, mit csinál, mert furán viselkedett, és csak hat éves, nyilván kilesi az ember. De érződik a viselkedésén, hogy tudja, hogy ezt nem szabad, legalábbis mások előtt biztosan nem. Nem kell kérdőre vonni meg kimenni hozzá, ha nem látnak be az udvarotokra. Hadd legyen tök pucéran. Nem kell tudnia, hogy észrevetted. Semmi rosszat nem csinál, érdeklik ezek a dolgok, végül is jó érzés a jó meleg nepsütésben meztelenül lenni.
2020. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én sem akarok bele szólni,de azért számomra elég abszurd,hogy a 6 éves kisfiam az udvaron pucérkodik. Értem ha nyáron mondjuk amikor medencézik egy kis úszó gatyában ,de így.... Nyilván nem szidom le, biztosan nekem is volt ilyen időszakom az életben ,másképp nem lennék érett . Megpróbálok bele törődni,hogy pár év és serdül és akkor bizony nem csak enyiről lesz szó.

2020. ápr. 24. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk egyik ismerősöm lánya csinálta azt ilyen idős korban, hogy ha ismerőshöz mentek (nagymamák, közelebbi ismerősök, bárhol ahol ismerősnek érezte magát), bement egy olyan szobába ahol senki sem volt, és teljesen meztelenre vetkőzött. Szerintem nagyon jól kezelték a szülők, mert egyáltalán nem tulajdonítottak jelentőséget neki, "észre sem vették", normálisnak kezelték. Mondták hogy öltözzön fel, mert meg fog fázni, stb... de nem kapott hogy figyelmet hogy miért meg nem szabad. Túl is lendült rajta a kislany gyorsan.


Az nagyon fontos hogy ne szégyenüljön meg!

2020. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet hiànyzik neki a strand pancsolas valahol a meztelenseg adta szabadsàg.

En lattam egy 1-1.5-2 evest amikor levették a pelust rola, egyböl kis felszabadult lett hogy pekenka nelkül lehet kicsit a melegben a kertben.

Alapvetöen eleve meztelenül születünk, a ruha egyfajta "burok", a kicsik meg èrzik hogy de jo nelküle, mig idösebbeknek màr simán norma lett.

2020. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*még èrzik
2020. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindkét fiam nudista volt, már leszoktak róla, nem csináltam nagyobb ügyet belőle.
2020. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Az én 7 évesem mindig is szeretett pucérkodni. Úgy kell rászólni esténként, hogy öltözzön már fel. Plusz egy jó ideje érdekli, miért áll fel neki, miért lett fiú, miért van a lanyoknak más nemi szerve, néha vakarjuk a fejünket az apjával, hogyan is mondjuk el neki az ő szintjén, hogy értse is.

Mondjuk engem 2 dolog miatt szokitt bekuldeni, ha olyat tesz, amirol tudha, h nem szabad és eltuntetné a nyomokat, vagy mert nem férek bele a játékába.

Én nem aggódnék, ez az éréssel jár, hiszen egyre jobban kozeledik a kamaszkor.

2020. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
teljesen természetes, nincs ezzel semmi gond. még élvezheti ezt a szabadságot. kamaszként már nem fogja úgysem.
2020. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!