Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fellebbezzek az iskolakezdés...

Fellebbezzek az iskolakezdés ellen vagy sem? 2020 márciusban lesz 6 éves a kisfiam, tehát tanköteles. Az ovi logopédusa jelezte nekem elsőnek novemberben, hogy lehet nem kéne iskolába menni 6 évesen.

Figyelt kérdés

Logopédus szerint még mozgékony, nem tud megülni a helyén, és bár bizonyos helyzetekben nagyon jól teljesít, bizonyos verbális készségei elmaradnak a kívánttól.


Logopédus tanácsára indítványoztam az óvodán keresztül nevelési tanácsadóban az iskolaérettségi vizsgálatot, amit rekord gyorsasággal lezavartak 2019 év végén. Bár a végzés dátuma november vége, a postai bélyegző dec. közepe és karácsony előtt vettem át a postán - 15 napom van a fellebbezésre, azaz hétfő lenne a végső dátum. Mi iskolára készültünk így a nagyobbik fiamból kiindulva – aki idén kezdte az iskolát (figyelem zavaros BTM kóddal) igyekeztem a kicsit is felkészíteni rá. Heti 2szer jár alapozó tornára, és heti 1szer játékos iskola előkészítőre. Az előkészítőn is kb a logopédussal egy időben szintén jöttek hasonló panaszok rá, viszont a nev.tan. azt a végzést hozta menjen suliba.

Sok szépet és jót írtak róla, és kis betűvel szinte zárójelbe azokat, amiket az előbbi 2 szakember is mondott. Az előkészítős csoport; ovisuli szerint vissza kéne fogni, a logopédus is örülne még plusz 1 évnek. Teljesen össze vagyok zavarodva,nem tudom mit kellene tenni, mi lenne a gyereknek a legjobb. Az ovi sajnos nem a legjobb, nem hiába vittem őt is utolsó évre plusz foglalkozásokra, amiket egyébként szeret. Igazából mindkettőt ő szerette volna, mikor a nagynak kerestem alapozó terapeutát akkor teljesen véletlenül találtam rá arra a személyre, aki végül a kicsié lett – mondhatni szerelem lett első látásra mindkét oldalról. Szívesen megy a foglalkozásokra a kis fiam. És iskolaelőkészítőt is ő szerette volna, mivel látta, hogy a nagy iskolás lesz ő is iskolába akart járni.


Az alapozó terapeuta is azt mondja még egy évnek az oviban nincs értelme, viszont a suli lehet mélyvíz lenne még neki, a legjobb egy iskola előkészítős évfolyam lenne, de az meg nem igazán létezik, vagy ha van már évekkel ezelőtti stoppolásokkal betelt. Illetve próbálok nézelődni informálódni, de nem találtam még alternatívát erre a helyzetre, ellenben az idő elfogy, ha nem fellebbezek , végzés marad iskolába menni kell.

Egyébként az a személy, aki a felmérést végezte a pedagógiai szolgálatban is teljesen össze volt zavarodva - bizonytalan volt, kb még nálam is bizonytalanabb. Mondtam is neki, hogy hát pont emiatt jöttem, várnék egy szakvéleményt. Végül azzal győzött meg mivel az ovi rossz semmi pluszt nem nyújt a gyereknek nincs értelme még egy évet ott lehúzni. És még azt is mondta ilyen gyereknek milyen jó lenne egy iskola előkészítős évfolyam, de sajna az meg nincsen, emiatt mondta, hogy akkor inkább menjen, és ezt fogja a végzésre írni.


Járt már valaki így?

Vagy ti mit tennétek ilyen gyermekkel?

Figyelemzavar lehetősége nála is megvan, csak mivel nem komplex vizsgálatra küldtek minket csak iskola érettségire ez a rész nem lett kivizsgálva rendesen. Csak annyit írtak igen a figyelmi feladatok a teszt végén voltak és bizonyára elfáradt, azért nem lettek jók…


Minden építő jellegű hozzászólást szívesen veszek, előre is köszönöm – egy összezavarodott, tanácstalan anyuka



#iskolakezdés #figyelemzavar #6 éves #sikolakezdés #iskola előkészítő #sikolaelőkészítő #túl mozgékony
2020. jan. 11. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem menjen iskolába, ha látják a tanárok, hogy valami nem megy neki, akkor vannak plusz foglalkozások, a gyengébb képességű gyerekeket szűrik és annak megfelelően foglalkoznak velük. Nálunk is vannak ilyen gyerekek a fiam osztályában, velük külön foglalkozások vannak.

Meg aztán te is amit látsz, hogy nem megy neki, abban segítesz.

2020. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig is úgy láttad, hogy jobb lenne ha nem menne, akkor szerintem vidd végig ezt az ötletet és add be a fellebbezést. Baja nem lesz attól, ha évvesztes lesz.
2020. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, abba a suliba vinnéd, ahová a bátyja jár. Milyen az az iskola? A tanítók tudják kezelni a „problémás” gyerekeket? Azért kérdem, mert az 1. válaszoló által írtak szuperül hangoznának, de sajnos nem minden suliban van ez így. De ha a nagyfiadnál az első osztály még valóban az iskolával való ismerkedésről szól, elfogadó, differenciálásra képes tanítókkal, akkor az remek. (A fiamnál differenciálás nem létezett, 3 hétig lehetett a gyereket felkísérni, felmenni érte, onnantól teljes önállóságot vártak el, és szórták az intőket a kis elsősöknek…)

A magánvéleményem az általad leírtak kapcsán, hogy ne vidd még suliba, az, hogy kétszemélyes helyzetekben, kis csoportban jól teljesít, vagy hogy a bátyját látva ő is szeretett volna külön foglalkozásokra járni, sajnos nem modellezi egy mai átlag magyar iskola követelményeit és a gyerek majdani „beválását” ott.

2020. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Én hagynám az oviban, és jövőre komplex vizsgálatra vinném akár magánban!
2020. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Én is hagynám még oviban.

Annak idején a nagyot nem hagytam,diszlexiás,diszgráfiás volt. Nehezen küzdötte át magát az iskolákon, sok segítséggel ment csak. Ő decemberi. Majdnem 7 évesen kezdte az iskolát. 4 évet járt oviba,és ott akarták tartani ötödik évre is (akkor még lehetett).

A kicsi januári. Ő viszont maradt. Majdnem 8 évesen kezdte a sulit. Most 10 éves,harmadikos. De kitűnő tanuló.

Nem tudom,mennyi előnyt jelentett neki a +1 év ovi,és mennyi hátrányt a nagynak,hogy nem engedtem visszatartani. Lehet,semmit. Nálunk így alakult,de te látod,mi lenne jobb a te kisfiadnak.

Saját példából mondom,én hagynám még az oviban.

2020. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha megis suli lesz akkor max 2x jarja az elsot a bizibe nem kerul be

Egy kieg papirt kap h iskolaelokeszitot vegzett

Hatranya nem lesz


A lanyom a beszedfejlodese miatt 3db szakvelemennyel lezdte a sulit h minden rendben, ertett, megfelelo lesz neki.

Januarban kibukott h nem volt jo otlet meg neki a suli. Baj nem tortent. Ujra kezdte a kov szeptembereben. Most 2ikos es kituno tanulo! 🙂

Ha azt nezem neki jobb volt az h 2x jarta az elsot mintha marad oviban. Ott mar unatkozott. Viszont az iskolara sem volt kesz. Igy jol jott ez a plusz ev a suliban neki.

2020. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, hogy bírja a gyereked, hogy a korábbi osztálytársai, barátai, a közösség amibe tartozott még mindig szem előtt van, csak már nélküle? Hogy ők előrébb tartanak, ők már nem barátok, nem járnak össze..


Hogy az új osztályban kiderült, hogy ő másodszor járja az elsőt?

2020. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudsz fellebbezni, mert az OH az alapján dönt, amit a szakszolgálat kiad. Tehát ha beadod elkérik a szakvéleményeteket, s az alapján arról fog dönteni, hogy mehet iskolába!
2020. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Így van, ez a fellebbezés így 2020-ban már lehet hogy nem működik, mivel megváltozott a törvény, és az OH dönt.
2020. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi iskola mindenki ismer mindenkit a tesok is oda jartak, szoval jol.

Egy ket beszolas volt de max ennyi a tanarok kezeltek a dolgot.

Amugy vele egyutt meg 3 kisgyerek is ismetelt. Igaz ok vietnami/kinaiak voltak es a nyelv miatt kellet. Szoval egyedul sem volt. A vietnami kislany volt a legjobb baratja 🙂


Nem gondolnam h az ismetles rossz dolog. Egyreszt mert az alapokat jobban megtanulja, masodjara mar plane. Jo lezdes. Az oviban a iskolaelokeszitest kuka volt. Szal ha marad lehet rosszabbul jart volna. Raadaskent az ovi mondta h iskola erett. Meg a nevelesi es a beszedvizsgalo is.

2020. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!