Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vehető egy szó igazi...

Mikor vehető egy szó igazi első szónak? 9,5 hónaposan szavakat utánoz?

Figyelt kérdés

9,5 hónaposom pár napja kezdett szavakat utánozni. Először azt hittem, hogy csak véletlen. De túl gyakran történik ahhoz, hogy véletlen legyen. Mondok egy szót, és ha tetszik neki, megpróbálja utánozni.

Cica, cici, vauvau, katica, kerék és még pár másik. Ezek voltak, amiket miután kimondtam, nagyon hasonló dolgot mondott ő is. Többször is. Túl sokszor ahhoz, hogy véletlen legyen.

Bár nem gondolnám, hogy ez még igazi beszédnek, vagy első szónak számítana. Vagy igen? Nem korai ez még?


2020. ápr. 27. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
De jó kérdés 😅 nekem a 18 hósom utánam mondja hogy apa anya kaka kuka papa mama meg ilyenek de nem tudom mi volt az első szava talán mikor magától a cicimre mutatott és mondta hogy cici
2020. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém azt mondta 10 hónaposan: cica, kocka, egy éves kora után ezeket elfelejtette, megtanulta, hogy papa, kaka, baba, cici, nagyon sokáig csak ezeket tudta. A macskára mindig csak nyávogott. Nemsokára 3 éves lesz, megkésett beszédfejlödése van, jó ha 50 szót tud, a cica, mostanában: caci. Szóval kicsit korán örültem, hogy 10 hónaposan szavakat mond, semmit nem jelent.
2020. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyfiam kb. kilenc-tíz hónaposan utánam mondta tisztán, hogy "áll a baba". Le is videóztuk pont, mert épp a felállása volt az újdonság. Számára ez egy hangsor volt csak nyilván. A hangok formálását gyakorolják ekkor, ez még csak gügyögés, nem tudatos beszéd. A kétéves státuszára 40-50 tudatosan használt szót tudtunk összeszedni.


Hamgutánzásnak nem korai nálatok, de egyetértek veled, én sem számítom még ezt beszédnek, első szónak. Persze, hogy nem vêletlen amúgy, gyakorolja a fonémákat.😊 Teljesen időszerű.

2020. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor mikortól mondhatom, hogy ez már igazi beszéd? Legalábbis annak a kezdeménye? Mi választja el az igazi szót a hangutánzástól?
2020. ápr. 28. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!