Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek igazi problémás,...

Ismertek igazi problémás, nehéz természetű kisgyereket, akinek semmi nem jó, semmit nem szeret?

Figyelt kérdés
Húgom másfél éves kislánya igazi nehéz eset. Válogatós, alig eszik meg valamit, semmit nem szeret. Nem érdeklik a játékok, mindenért hisztizik, akaratos, már már erőszakos. Nem fogad el kanalat, a saját ételét nem eszi meg de mindenki máséba belenyúl,onnan enne. Tényleg mindig minden miatt hiszti van, teljesen tanácstalanok. Sír ha le kell feküdni, sír ha pelenkázzák, állandó balhé van, pedig még olyan pici. Van egy nagyobb lány tesó, tehát nem kezdők.
2017. szept. 1. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Még nagyon picike, de ha 3 éves korában is ilyen lesz, akkor nagy valószínűséggel SNI-sként fogják kezelni az oviban, illetve továbbküldik majd nevtanba. Ettől nem kell megijedni, hiszen nem azt jelenti, hogy bármilyen fogyatéka vagy komolyabb betegsége lenne, csak - ahogy a dolog neve is mutatja - sajátos nevelési igényű.


De egyébként ebben a korban tombol a dackorszak, szóval lehet, h pár hónap múlva már kisangyal lesz és rá sem ismertek majd. :)

2017. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

A lányom volt (most is)ilyen akaratos.

Örök elégedetlen. Bár ő bagyon jó evő. Bármit, bármikor megeszik. Viszon borzasztó alvó még most is.

Nagyon nehéz egy ikyen önfejű, örökmozgó gyerekkel.

Nekem és a férjemnek sokat segített egy face csoport. Többemberes babák anyukáinak.

Hasznis tanácsokat kaptam, és segített megérteni, h nem mi rontottuk el a "nevelést" hanem vele nehezebb mint az átlaggal.

Először is. Ne hibáztassák magukat. Próbálják elfogadni h ő ilyen.

Nekem a szigor jött be. Muszály voltam határokat szavni, és kő keményen rászólni (pl rúgott, harapott stb) olvassanak sokat a többemberes gyerekekről, de

Hallgassanak az ösztöneikre.

2017. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!