Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te megcsinálod alsó tagozatos...

Te megcsinálod alsó tagozatos gyermeked házifeladatát?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Segítek neki, de csak megmutatom, ha figyeli érdekli, de tényleg nem tudja.


Ha van időm kitörlöm és megcsináltatom vele újra.

2020. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Abból mit tanulna? Hogy nem baj, ha valamit nagyon utál és nincs kedve, majd anya úgyis megcsinálja? Ha nincs kedve, ne csinálja meg, de akkor vállalja a következményét is. 8 évesen ennyi felelősségérzet legyen már benne.
2020. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

# 2


Szeresd, ne utáld a gyereked.


Tanítsd.

2020. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#3 azt nem mondtam, hogy nem támogatom, ha valami nehezebben megy neki, segítek neki, próbálom rávezetni, de nem fogok helyette megcsinálni egy feladatot sem. Milyen életképtelen embert nevelnék így belőle? Annál nagyobb a sikerélménye, ha kis iránymutatással ugyan, de önállóan csinálja meg a feladatokat. Úgy tanul meg tanulni, úgy érti meg a dolgok logikáját, nem azzal, ha én leírom helyette. Amire vagy odafigyel, ha mellettem ül, vagy nem figyel oda. A lányom ismerve (és magamból kiindulva is) inkább nem figyelne oda. Ezzel meg nem teszek neki jót.


De persze, ki milyen felnőttet akar nevelni a gyerekéből.

2020. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőstől elvárható, ha valamit nem ért, akkor kérdez, megcsinálni nem csinálom meg helyette, megérteni sem segítek, ha pl rá se néz, csak duzzog, hogy”nemtudom”.


Ha ránéz, próbálkozik kitalálni, mi lehet a feladat, akkor segítek, magyarázok.


Még annyi felelősség és összeszedettségnek nem kell lenni benne, hogy 10 tantárgy házijait rendszerezze, számontartsa, kövesse, abban segítek, hogy megtaláljuk, hol a lecke, és hogy mindenre jusson ideje, érdeklődöm, hogy megírta e már valamelyiket, ki fog futni az időből, ha nem kezd most neki.


Ha halogatta vagy mozgalmas/megterhelő nap volt, este többet segítek, de akkor is csak vele, amíg aktív, ha passzív, és velem íratná meg, akkor hagyom, hadd viselje a következményeit a hiánynak. Legrosszabb esetben felkelthet hajnalban, nekiállok magyaràzni. Ameddig próbálkozik, mindig támogatni fogom, és nem fog érdekelni, ha rosszabb az eredménye, amint viszont megcsináltatná, nem foglalkozik vele, akkor nem fogok elnézni a rossz eredmény felett.


Továbbá ha magától nem akarja, bevezetjük a katonás rendet, vagy megcsinálod akkor amikor mondom, napirend szerint kötelezően, vagy elrakom a tabletet, babát, plüssmacit a szekrénybe.


Na meg kapna felvilágosítást, miért kell tanulni.

2020. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsére önállóan dolgozik, így nincs rá szükség, de ellenőrizzük, és hibátlanul adjuk be.

A nagyobbiknál fordult elő egyszer, hogy valami program miatt este 8-kor került volna még sor vagy 15 osztásra, amitől konkrétan sírógörcsöt kapott, na ott megírtam helyette és elzavartam fürdeni.

2020. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hazit a gyerek kapja, nem en. O sem csinalja meg az en munkamat. Szivesen kijavitom, elmagyarazom, segitek nekik beosztani hogy mennyit kell naponta h meg legyen, de ha elszorakozza az idot, vallalnia kell erte a felelosseget. 7 es 9 evesek. Jol tanulnak, neha van nyafi hogy sok a feladat, de igy is letoljak a napi adagot 1.5-2ora alatt, ha delelott vmi nagy hiszti van v nem kepes koncentralni (elofordul, emberek vagyunk), akkor a delutani szabadprogram addig nem mehet, amig meg nem csinalja a kimaradt delelottit. Tokeletesen mukodik, nincsenek csuszasok, sumakolasok, motivalja oket a tanitoneni elismerese. Ha most megcsinalom helyette, annyit tanul hogy ha vmi nem megy, anyam megoldja. Vannak ilyen felnott ismeroseim, anyukaja tolja be munkahelyre is, nem ilyen jovot kepzelek a gyerekeimnek.
2020. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem de ott ülök mellete ės ha kell segitek neki .
2020. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha te írod meg, akkor azt a tanár is látja, nem hülye. Viszont ha nagyon sok, és már fáradt a gyerek, előfordul, hogy lediktálom. Már, ha hagyja, mert alapesetben ellenkezik.
2020. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem nincs gyermekem, de több fórumon és ismerősi körökben is látom, hogy előfordul. A jelenlegi helyzettől függetlenül.


Nekem sosem írta meg más a házimat, de rólam gyakran másolták osztálytársak akkor is, ha rossz volt (matematika például), illetve kistetvéremnek írtam meg fogalmazást vagy rajzoltam helyette.

2020. máj. 3. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!