Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos üt, csapkod, harap?!

20 hónapos üt, csapkod, harap?!

Figyelt kérdés
Már teljesen el vagyok keseredve. 3,5 éves a lányom, 20 hónapos a kisfiam. Nem dühből, nem agresszióból, de a kisfiam ütöget, csapkod, harap. Főleg a testvérét. 16 hónapos korában kezdődött az egész, akkor el is mentünk nevelési tanácsadóhoz. Azt mondta nincsen semmi gond, el is múlt az egész, majd nemrég újrakezdôdött. Nyolcadik hete vagyunk itthon, 68 m² -en, kert nélkül. Nagyon jól el vagyunk, nem érzem, hogy sok lenne Nekik, de újraindult ez az egész ütögetés, csapkodás, harapás. Nagyon jól eljátszanak és a legváratlanabb pillanatban fejbeveri pl a nővérét, közben nevet, nem mérges. Hiába szólok rá, hiába kerül büntetésbe ugyanúgy folytatja az egészet. Sőt, azt vettem észre, minél erősebben szólok rá annál inkább csinálja. Gondoltam rá, hogy figyelem felhívás, de azt se látom megoldásnak, ha hagyom. Amúgy egy nagyon szeretetteljes kisfiú, elég akaratos, ha nem az van, amit Ő akar brutális sírást, toporzékolást csap, de egy igazi szeretet bomba. Imád kézbe lenni, puszilgatni, ölelgetni minket a Nővérét is, nagyon szeret testközelben lenni. Bilizik, sok szót mond már, de ez egyszerűen elképesztő és tanácstalan vagyok. Tudtok valamit tanácsolni? Köszönöm szépen!
2020. máj. 7. 09:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem, hogy abszolút következetesek vagyunk, szigorúak. Nem betegesen szigorúak és nem igazságtalanul, hanem ésszerűen. Én voltam az az anyuka, aki nem értette, hogy egy gyerek hogy lehet ilyen, hogyha a szülők tényleg mindent megtesz. És most ugyanebben a cipőben járunk.
2020. máj. 7. 09:55
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Kovezzetek meg de tipikus elkenyeztetett kis poronty. Idosebb unokaocsem detto ugyanrz volt, a szulok csak hummogtek hogy majd kinovi, nem ugy gondolja stb. Aztan egyszer feltaszitotta az anyukamat, aki 64 eves, akkor betelt a pohar, nagy veszekedes lett hogy majd megmutathatom a sajat gyerekemen hogy jobb szulo vagyok, a nai gyerekek iylenek...


Hat nem, nekem is itt a 2.5 eves fiam es soha ilyen problema nem volt. Lehrtett volna de ra kell szolni, nevelni...ezen en nem tudom mit kell magyarazni. A gyereknek valamilyen szinten tudnia kell hogy o a gyerek es szot kell fogadnia. Tegyem hozza soha nem utottem meg. Markansan kell felleni elejetol es megerti.


Sajnalom, de az en velemenyem az, hogy 16-30 honaposnal mar ne varj csodat... Ott eleve a kis agyaban rosszul vannak elrendezve a szerepek es max annyit tudsz tenni hogy fenyited...

2020. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kövezlek meg, de rossz úton jársz. A kezdetektől rá van szólva, mindig, minden alkalommal, de semmi hatása. Ezek az elvek a lányomnál működtek is, Vele semmi gond. A férjem egy nagyon kemény ember (nem bántja a gyerekeket, mielőtt félre értenétek), nehezen tűri a hisztit, az engedetlenséget, Ő még szigorúbb Velük, de mégis. Hasonló véleményen voltam, mint Te mielőtt nem volt a kisfiam... Dícsérjük Őket, de vannak elveink, amiket betartunk és be is tartatjuk Velük is.
2020. máj. 7. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ezt csinálta. Nekem a védőnő linkelt anno egy cikket, hogy konkrétan a játék hevében nem tudja megkülönböztetni a puszit a harapástól, mondani kell neki h ez fáj és mutatni cuppanosan, hogy ezt így kell. Tényleg nálunk egyébként be is jött. Persze harapással reagálhat akkor is ha veszélyben érzi magát hiszen ez egy ősi védekezés bennünk, de ha itt szó sincs erről akkor valószínűleg nálatok is az van, hogy nem tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz. Próbáld meg első körben nem büntetni (én is ezt csináltam, hiszen hirtelen első felindulásból ez a reakciója az embernek), hanem egyből mutatni neki h ez így nem jó, mert fáj.
2020. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen beleillik a képbe Kedves Utolsó, amit írtál. Játszanak a testvérével. nagyot nevetnek, építőkockáznak, mókáznak és egyszercsak a kezében lévő kockával fejbe veri a testvérét nevetve, látszik, hogy nem akar fájdalmat okozni. Vagy ölelgetik egymást, nevetgélnek és egyszercsak megharapja. Nekem is már feltűnt az, mintha nem tudná megkülönböztetni, hogy mi az ami fáj és mi az ami jólesik a másiknak. Kutyust is simizi, összebúiva fekszenek,, majd megfogja a szőrét és elkezdi meghúzni. Ki fogom ezt próbálni, köszönöm, hátha bejön.
2020. máj. 7. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem változik a helyzet :) kitartás.
2020. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 7. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!