Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisiam csapkod,...

Djudit kérdése:

15 hónapos kisiam csapkod, "pofoz"! Kinövi?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy "agyonszeretett" baba :) Nem lehet nem imádni, mert kedves, aranyos és még mellé gyönyörű, így az idegenek is nagyon közelítenének felé. Ő viszont nem kér mindenki szeretetéből, és ha rosszabb hangulatban van, akkor püfölni kezd. Sajnos olyankor is csapkod, amikor kisgyerekhez, állathoz közelít szeretettel.Engem is, apukáját is képes püfölni, ilyenkor meg más esetekben is megfogom a kezét, mondom, hogy nem szabad, és mérgesen nézek, ha nem hagyja abba, akkor leteszem a földre az ölemből vagy elviszem a helyszínről, persze ilyenkor sírás lesz a vége. Van, hogy pár perccel később "beszélgetünk" róla, hátha megérti...Ezt játszuk már 1 hónapja, de még mindig csinálja, nem jó a módszerem, vagy várjak még?...

Tapasztalt hasonlót valaki? Mi volt a megoldás?

Bennünket nem lát verekedni, még játékból sem. A fenekét én szeretből szoktam paskolgatni, ha nyugtatni kell .:)



2012. szept. 1. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pofozkodik. Kb egy hónapja kezdte ő is, most 16 hós. Viszont ő csak minket, a szüleit pofozza, ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné. Én is kb azt csinálom amit te, csúnyán nézek rá, megmondom neki hogy ez nagyon csúnya dolog és próbálom elterelni a figyelmét. Megkérem hogy hozza a kedvenc könyvét vagy valami állatot. Általában ez bejön. És így nem sír. Remélem előbb utóbb kinövi.
2012. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez van, mint a kérdező írta, másokat is csapkod. Majd megy és mepuszilja, minket is:) 16 hónapos a kisfiam, de már 3 hónapja csinálja..inkább amikor fáradttab. Reméle valamikor leszokik róla, mert így senki sem fog vele játszani.
2013. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzet, nekem a fiam 13 hónapos, kb 10 hónapos korától csinálja ezt, bár még nem jöttem rá hogy védjem ki. Nála ugyanis nem hangulatfüggő, ő cukinak érzi magát ilyenkor. Mosolyog, és dádál, kézzel, kanállal, amit ér éppen azzal. Egy idő után általában abbahagyja, a nem szabadot általában letojja.
2019. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!