Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányomnál folyton...

8 éves lányomnál folyton ellenállásba ütközöm, ez normális ebben a korban?

Figyelt kérdés
Akármit kérek vagy mondok neki, még ha jó is az neki nem csinálja. Nem ráerőltetni szeretném a dolgokat csak felajánlani, lehetőségként. De néha olyan duzzogás lesz belőle. Hogyan kértek kisgyerektől vmit hogy ne gondolja úgy hogy ez biztos csak nekem jó?
2020. máj. 8. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tetszik neki h kéred, akkor parancsold. Hidd el, 3 nap alatt rajon h jobb volt az előző állapot.
2020. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy biztos, ne hagyd rá most! Később már késő lesz. Tudnia kell ki nevel kit! (12 eves lány anyukája).
2020. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is éppen 8 éves a lányom. Nálunk nem állandóan van ez, de olykor előfordul ugyanez. Főleg most a tanulás terén, sokszor nehéz rávenni, pesmdig amúgy segítek neki, és tudja is. Először figyelmen kívül hagyom, néha ez is elég. Amikor kezd elfajulni, már néha szemtelen, akkor általában nem csúnyán de határozottan közlöm, hogy tudom, hogy nincsen kedve, nem erőltetném, ha nem lenne muszáj, és van türelmem, de hülyd nem vagyok, ezért így nem beszélhet.


Sosem kiabálok, nem bántom. Sosem kérek tőle olyat amit nem iskolok meg hogy miért fontos. Legrosszabb esetbeb felajánlom hogy vagy visszafogja magát vagy nem segítek neki. De rossz pillanatai nekik is lehetnek, ezt fontos figyelembd venni.

2020. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, parancsolgatni természetesen nem fogok, meg lehet mindent emberi hangon mondani, de igyekszem megindokolni amit kérek tőle ezután.
2020. máj. 8. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Akkor magyarázkodj neki. Ne csodálkozz, hogy ilyen.
2020. máj. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem normális, maximum 2 éves korban dackorszakban.

Többen is leírták, hogy az nem nevelés, amit te csinálsz. Egy gyereknek igenis szüksége van szabályokra, korlátokra. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor edd meg, amit főztél és ne panaszkodj az akaratos, neveletlen lányod miatt. Ajánlgass csak neki lehetőségeket, beszélj lyukat a hasába, könyörögj, de ne csodálkozz, látod mennyit használ. Jóhogy a fenekét nem nyalod már ki, hogy legyen szíves rendet rakni a szobában vagy tanulni.

2020. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes a mi gyerekeinknek nem kell könyörögni semmiért. Nem kiábulnk velünk, nem verjük őket, de vannak szabályok.
2020. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!