Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet nem mindent megtenn...

Hogy lehet nem mindent megtenni azért hogy betartsuk amit ígértünk a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az egyik gyerekünk 8 éves, tehát ő már emlékszik arra, hogy "majd este megcsináljuk, majd hétvégén elmegyünk" stb...

Lett volna ma délután egy programunk. Jól össze is vesztünk rajta az apjával. Azért mert ahhoz hogy megvalósuljon (kislány szeretné igazán, ez most nem az a tipikus "mindenki élvezi" dolog), kicsit nekünk, a szülőknek át kellett szerevzni a dolgokat, plusz feladatok lettek. De megoldható simán, egyszerűen nem olyan könnyen.


Erre az apja azt mondta hogy mondjuk neki hogy majd máskor, most nem lehet. Most miért kell ezt? Mert tenni kell érte valamit, kicsit kellemetlenebb hogy tenni kell azért hogy betartsuk amit ígértünk? Szerintem ilyet nem lehet csinálni. Ha lehet meg kell oldani! Persze ha pl valami szabadtéri dolog van vagy ilyesmi és szakad az eső, akkor oké megmondom hogy most nem lehet. De ha ilyen van?


Nektek mi a véleményetek?



2020. máj. 11. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azzal jo peldat is mutattok a kislanyotok fele,hogy ha valamit megigertek neki,azt meg is valositsatok.
2020. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Na és miért kell mindig mindent megtenni a gyereknek? Elkényeztetett kölyköt akartok, vagy normális gyereket? Lehet azt mondani, hogy majd ,maskor es bozony lehet azt is mondani, hogy most azert nem, mert apanam nincs kedve. Emberek vagyunk am.
2020. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az a véleményem hogy csak olyat szabad ígérni, amit egészen biztosan be tudsz tartani. Akkoris ha 2 éves és akkor is ha 8. Ha ehhez előbb egyeztetni kell a másik szülővel akkor előbb vele kell beszélni mielőtt ígérsz!
2020. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az élet része az is, hogy nem mindent tudunk/akarunk teljesíteni, amit megígértünk. Néha belefér.

Az én 8 évesem megérti, ha azt mondom neki, hogy bár megígértem, de nagyon fáradt vagyok, halasszuk el pár nappal.

2020. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is a halálom ha a szülő nem taetja be amít ígért!Ugy lehet betartani,hogy nem teszek könnyelmű ígéreteket,csak olyat amit biztos be tudok tartani!
2020. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kongruenciának hívja a szakma, ha a szülő azt teszi, amit mond és ez az, ami működik, az ígérgetés helyett. Ha erre mindkét szülő visszatér, még a mandulagyulladása, vagy arra való esetleges hajlama is elmúlik a gyermeknek önmagától. Ha valamiben nem vagyok biztos, hogy meg tudom tenni a gyermekkel, akkor vagy nem közlöm vele, vagy ha közlöm, akkor hozzáteszem: "lehet, hogy meg tudom oldani, de ne vedd biztosra, mert még nem tudom biztosan", vagy más, hasonló megfogalmazással. (A megfogalmazás módja, tartalma nyilván függ a gyermek életkorától.)
2020. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csakis olyat ígérek meg a gyerekemnek amit 100%-os vagyok benne, hogy megcsináljuk, ha nem vagyok biztos akkor "talán, meglátjuk" vagy hasonlókat használok.

Sajnos gyermekkoromban a szüleim csak igérgettek, de semmit nem tartották be. :(

2020. máj. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!