Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen rossz a gyerekem?

Figyelt kérdés
3 éves fiammal egyszerűen már nem bírok. Ma pl délelőtt a kertben voltunk és kint volt a szomszéd bácsi. A fiam meg botokat dobált át hozzá meg rá is, hiába szóltam rá vagy ötször, hogy fejezze be, két szót nem tudok tőle váltani senkivel. Kisboltba is elmentünk. Direkt mondtam neki előtte jól viselkedjen. Erre ugyanúgy beszaladt az eladó mellé meg mikor pakoltam bele a táskába kétszer húztam vissza, hogy ne szaladjon ki a boltból. Kisbiciklijével is ha megy folyton kiabálok utána, hogy álljon mostmár meg mert ott az út, de direkt annál gyorsabban megy. Már ott tartunk, hogy inkább nem is megyek vele sehova mert teljesen kikészülök tőle. Kezére ütök se érdekli meg ha sarokba állítom. Van mikor utána bocsánatot kér, de aztán csak megint ugyanúgy rossz. Ahogy látom a többi gyereket mind sokkal nyugodtabbak, nem ilyenek. Mindig nagyon eleven volt de azt hittem kinövi. Mit rontok el?

2020. máj. 15. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy neveloi pofon kene.
2020. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem vagy következetes. Nem könyörögni kell, hanem ha olyat csinál, amit soha, semmikor, semmilyen körülmények között NEM SZABAD (pl. szomszéd bácsi megdobálása) akkor azonnal és határozottan kiemelni a szituációból. Üzletben fogni a kezét, ha az utcán előremegy, akkor nincs kismotor vagy bicikli addig, amíg a szabályokat be nem tartja.
2020. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolóval értek egyet. Elmondanád részletesen hogyan szoktad sarokba állítani? Mondjuk a legutóbbi sikertelen eset példáján keresztül.
2020. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2.,3.válaszolóval egyet értek, mielőtt még írtam volna erről neked, olvastam, hogy már megtették itt. Annyival egészítem csak ki, hogy a te (mint anya) lelkiállapotod és türelmetlenséged meg átragad a gyermekre.


A következetes tiltás mellett éreztesd vele azt is, hogy együtt érzel vele, érted, érzed, hogy mi mindent szeretne tenni, csak sajnos van, amit nem szabad (és konkrétan elmondod neki akkor és ott, amit nem szabad). Azt is mond el neki ilyenkor, hogy sok mindent szabad neki, például:... (és sorolsz párat). A gyerek nem gép, hogy ki-bekapcsoljuk: "most ne rendetlenkedj, mert nekem úgy jó" stb, hanem, érző lény, akárcsak te. Azaz empátiával javaslom az ő "bőrébe bújnod", úgy szólnod hozzá türelemmel, szeretettel, ahogy neked is jól esne, ha szólnának hozzád. Néha még így is türelmetlen az ember, olykor én is, de ha törekszel, akkor csak néha leszel ingerült, és ennyiből is megkönnyíted gyermeked lelkiállapotát. Ha jobb a lelkiállapota, akkor esélyesebben tud a szociális elvárásaidnak megfelelni ennyiből is.


Tehát mivel azt kérded, mit rontasz el, (a következetesség bevezetése mellett) javaslom továbbá, hogy mélyítsd önismeretedet és próbáld mind jobban megérteni, észrevenni mik a vágyai, képességpotenciáljai a gyermekednek, és támogasd, illetőleg vedd észre, amikor akarva-akaratlanul ebben gátolod őt.


Gátolni a veszélyes, illetve a nem-szociális cselekedeteit szükséges, de azokat -ahogy előttem már megírták- következetesen.

2020. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bemegyünk a házba és mondom neki, hogy miért haragszok rá, most menjen a szobájába álljon a sarokba. Ő sírva bemegy, majd pár perc múlva kijön és bocsánatot kér.
2020. máj. 15. 21:57
 6/8 A kérdező kommentje:
2 hete megy ez kb, hogy ennyire rossz, és tudom, hogy már unatkozik itthon. Semmilyen játék se köti már le. Sétálunk, biciklizünk, udvaron vagyunk de már ez is kevés neki.
2020. máj. 15. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kisbiciklijével is ha megy folyton kiabálok utána, hogy álljon mostmár meg mert ott az út, de direkt annál gyorsabban megy."


Nem vagyok a testi fenyítés híve, de ezért bizony kiporoltam volna a fiatalúr fenekét.


Kicsit több szigor nem ártana, ha azt akarod megélje a 18. szülinapját.

2020. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát az ismerőseid rosszul lehetnek tőletek. Komolyan mondom. Mi az hogy kijön és bocsànatot kér? Persze hogy ilyen ha ő szabja a szabàlyokat.

Biztos megcsapnàm ha ilyen szinten nem tud viselkedni hogy dobàlja a szomszédot meg be megy az eladó mellé... Hát na..

2020. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!