Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz evő gyerekek anyukái,...

Rossz evő gyerekek anyukái, Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam (17 hós)elég rosszul eszik, különösen az ebédelés a kritikus pont. Van, hogy csak ránéz és már húzza is el a fejét, meg sem kóstolja az ételt. (Azt eszi, amit mi.)A legrosszabb, amikor gyűjti a szájában, kicsit rágja és aztán csak tartogatja, nem nyeli le, majd egy óvatlan pillanatban benyúl a szájába, kiveszi a kezével és eldobja.

Először próbálok türelmes lenni, kicsit mókázni, de nagyon ki tud hozni a sodromból a végére. Már az etetés előtt feszült vagyok, hogy na most vajon mi lesz. Biztos, hogy ezt is megérzi, de ennyi kínlódás után már képtelen vagyok ezt levetkőzni magamról.

3-4 rossz nap után azért van 1-1 jó nap. A paradicsomos ételeket szereti, de nem lehet mindig azt csinálni. És hát húsból is 1-2 gyerekfalatka amit megeszik, szerintem ez a mennyiség kevés... A védőnő is azt mondta, hogy minden nap egyen húst. De ha kiköpi, nem tudok mit csinálni.

Várom az ötleteket, vannak-e praktikáitok, vagy milyen étel az, amit a tieitek többnyire megesznek.


2016. ápr. 25. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Darált húst is kiköpi?


Egyébként ilyen helyzetben meg szoktam kérdezni, hogy "Befejeztük?" és ha továbbra se mutat hajlandóságot az evésre, akkor kiveszem az etetőszékből. Aztán két óra múlva megint próbálkozom.

2016. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiam ilyen volt. Ő most 3,5 éves, mióta oviba jár, normálisan eszik. Amikor ő ezt csinálta itthon, nem tudtam mit kezdjek vele. Volt, h egész nap szinte semmit nem evett. A védőnőnk nekünk azt mondta, ne adjunk neki midnenfélét, hanem ha eszik eszik, ha nem, nem kap mást. Bevallom én adtam neki ezt-azt, csak legyen valami a hasában. 1,5 évig csináltuk ezt... Kb 5 féle kaja volt, amit megevett, de volt olyan, hogy ezeket is elutasította. Már gyomoridegem volt ebéd előtt néha.


Na, lányom 1,5 éves, ő is elkezdte ezt kb 3 hete. Nem idegeskedek. Eszik ha kell neki, éhen nem fog halni.


Szerintem ez életkori sajátosság lehet, mert 2 barátnőm gyereke is ezt csinálta ennyi idősen.


Nincs praktika... nem kell "repcsizni" a kajával, meg bábszínházat játszani. Eszik ha éhes lesz.

2016. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kislányom, nem mondanám jóevőnek. Gyümölcsöt nem eszik a banán kivételével és ez a hozzátáplálás kezdete óta így van. Nem szereti a husit, mondja is, hogy "husit ne", a kenyeret magában szereti, még vajasan se. Szereti viszont a krémleveseket, a zöldségleveseket, kása-féléket. Együtt eszünk, azt eszi, amit mi, testvére jó evő. Már nem izgatom magam rajta, mindig van leves, nem zavar, ha leszedi a kenyérről a felvágottat, akkor kap sima kenyeret. Örülök, hogy szereti a zöldségeket. Husit úgy eszik, hogy daráltan, szósszal vagy zöldséglevesben, így szereti. Szereti még a túrógombócot, nudlit, milánóit, pörköltöt, stb. Igyekszem neki olyat adni, amit kedvel, sose erőltetek semmit, mert így is elég könnyen felfordul a gyomra. Várom, hogy bővüljön a repertoár, próbálunk türelmesek lenni, hogy élvezet legyen neki az evés és ne kínlódás.
2016. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

A darált hús az többnyire lemegy, de ma a töltött káposzta belsejéből egy falatot sem evett.

Megnyugtató amit írtatok, igyekszem én sem idegesíteni magam, ha nem eszik, csak vannak rosszabb napjaim, amikor kiborít. A mai nap is ilyen. :(

2016. ápr. 25. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem húst ebben a korban a legtöbb gyerek nem szereti. Adj akkor neki darálthúst spagetti, fasírt stb. formában.
2016. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ilyen volt, a daralt hust ette meg csak.

Enyhen fuszeres daralt hust csinaltam ezt tettem a fozelekre, zoldsegekre tesztara. Volt hogy heti 5x csinaltam :)

A fozelekek zoldseg stb valtozatos volt, husi volt a lenyeg rajta!

2016. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!