Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet vhogy ösztönözni egy...

Lehet vhogy ösztönözni egy gyereket, hogy elinduljon?

Figyelt kérdés
15 hónapos gyerekről van szó. Néha feláll magától, de azt is elég ritkán csinálja. Csak ha vezetjük, akkor jár (nem erőltetjük, csak próbáltuk). De úgy látom, nem igazán akar elindulni, inkább mászik. Van esetleg vmi játék vagy gyakorlat, ami segíthet, hogy kedvet kapjon hozzá? Persze olyan, ami nem ártalmas neki. Járássegítője van, bár nem igazán érdekli.

2020. máj. 20. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
A "járássegítö" meg a vezetgetés kifejezetten árt a gyereknek!
2020. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarod ösztönözni, siettetni? Nem ráér? Komolyan kérdezem!


Van 3 hónapja rá. Ugyanis 18 hónapos korig kell járni.


Ne vezetgesd egyáltalán.


De ha nem bírsz magaddal: vidd olyan helyre, ahol kb 1-2 méteres távolságra egymástól érdekes, színes játékok vannak. Pl színes mászóka rúdjai. Az én lányom imádta! Le is van videózva (hála a videós telefonok korának), ahogy sikerül az egyik oszloptól a másikig elmennie. Nagyon büszke volt magára :))


Olyan kell, ami motiválja, de amíg nem érzi biztosnak, addig nem fog járni.


TÜRELEM! (csupa nagybetűvel :) (

2020. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges siettetni, annál később fog járni. Nálunk 16 hónaposan állt fel kapaszkodás nélkül és 18 hónaposan indult el végül. Most 2 éves múlt, kizárólag futva közlekedik mindenhova :)
2020. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérlek, előbb olvassátok el normálisan a kérdést (tisztelet a kivételnek). Oda van írva zárójelben. Azért szeretném motiválni, mert már a védőnő is pedzegette, hogy miért nem jár. És valljuk be, a legtöbb gyerek ebben a korban már szalad. Azért is írtam, hogy van-e vmi olyan játék, ami nem árt, de fejleszti. Amúgy a járássegítő nem árt, a védőnő is, mondta és több helyen olvastam. Mondjuk úgysem használja... Szóval, ha pár hónappal fiatalabb lenne, nem érdekelne, de pár hónapon belül betölti azt a kort, ami már késő lehet. És sajnos szinte semmi jelét nem látom, hogy lenne vmi haladás.
2020. máj. 20. 22:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pld 18 hónaposan kezdtem járni, teljesen rendben vagyok.Nagy súlyú a babád? Mert nálam pld a nagy súly volt a legnagyobb probléma(orvos szerint legalábbis).Ha álldogál, oldalra lépeget akkor akármelyik pillanatban elindulhat, de lehet egyszerűen csak kényelmesebb számára a mászás(ami amúgy nagyon hasznos) ,hogy halad a beszédfejlődése,mond e már szavakat pld? Mert ha mond, az is lehet, hogy azért nem fejlődött olyan ,,gyorsan" a mozgása, mert a kétfajta fejlődés közül általában ha folyik az egyik, akkor a másik, lassul.Eddig rendre hozta időre a mozgásformákat? Ha igen, akkor nem aggódnék.Van 3 hónapja.Te is láttad, hogy egyik pillanatról a másikra átfordult, kúszni,mászni kezdett,ülni és állni bármelyik nap nekiindulhat.Ne siettesd.
2020. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
3-as vagyok, a védőnő ne érdekeljen, 3 hónap még rengeteg idő és lehet egy hét múlva már lépegetni fog. A járássegítő pedig árt, amikor tolja teljesen máshol van a súlypontja, mint járáskor (kicsit előre dől) és ha ezt szokja meg, akkor annál később tanul meg járni. Örülj,hogy nem érdekli. A mászás tényleg hasznos, én örülök, hogy a lányom 7 hónapig mászott. Amúgy 2 évesen folyékonyan beszél, lehet ezért is indult meg csak 18 hónaposan.
2020. máj. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nem egyformák. Légy türelmes! Az én fiam pl. nagyon hamar elindult, de még nem beszél, csak néhány szót mond, pedig már 2,5 éves.

Viszont mi nem vettünk neki járássegítőt, nem is vezetgettük, így előbb megtanult egyensúlyozni. Hagyni kell a maga tempójában fejlődni. Neki még kényelmesebb a mászás. Ha magától feláll kapaszkodva, akkor el is fog indulni előbb vagy utóbb, ne aggódj!

2020. máj. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is a vezetegetest és a jarassegitot hagyd abba. Pont ezek miatt is lehet h nem akar járni. És ártalmas is. Majd ha o készen áll rá elindul. Aztán 2t nézel és mindenhova sprintelheszt utána és néha néha eszedbejut h miért is vártam annyira h járjon

Xs

2020. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
10 kilós, nem tudom, hogy ez soknak számít, szerintem átlagos. Csak olyanokat mond, hogy baba, mama, papa, vau, háp, mamm (ha éhes). Meg persze "baba nyelven" elég sokat beszél.
2020. máj. 21. 09:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs elmaradva. Nyugi. Ezt nyugodtan mindenkinek megmondhatod, aki sürgetné.
2020. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!