Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kitartó cicimániás...

20 hónapos kitartó cicimániás babámat lekell szoktatnom a szopizásról, mert megy a bölcsibe! Próbáltam már megbeszélni vele, próbáltam már citromot kenni a cicimre, de nem hatotta meg a dolog! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A saját egészségi állapotom miatt is lekellene szoktatni, de nagyon harcol a drágám! Csak cicin hajlandó elaludni, szóval gyorsan ki kellene találnom valamit, de tanácstalan vagyok!
2010. júl. 30. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Az enyám 22 hós, ő is cicizik még alváshoz, nekem is mondták a bölcsiben, szoktassam le legalább a délutáninál, nem sikerült. Aztán felhívtam egy szoptatási tanácsadót, aki mellesleg védőnő is: azt mondta, ne izguljak, a gyereknél, ez egy hozzám kötődő szokás, ha nem leszek jelen, el fog aludni nélkülem is. A bölcsis alvás egy más helyzet lesz az életében. Egyébként ha nem vagyok jelen apa is el tudja altatni, csak az kell hozzá, hogy tényleg ne lásson. Szóval én már nem görcsölök ezen, csak a bölcsi miatt nem fogom leszoktatni. De ha mindenképp szeretnéd, hívj fel szoptatási tanácsadót, segít. www.lll.hu: én Gitidiszné Gyetván Krisztinát hívtam, nagyon kedves és segítőkész volt.
2010. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, de azért hátha tud valaki itt tippet adni!
2010. júl. 30. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
apaszd el a tejed, hátha akkor nem kell már neki "üresen". pontosan nem tudom hogy kell, de nekem már segített a La Leche Liga, biztosan neked is tudnak.
2010. aug. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hiába apasztanád el, akkor is kell neki,mert megnyugtatja, és anyuhoz kötődik. Szerintem, ha majd járni fog a bölcsibe, szépen beáll, este, és előtte lehet, hogy kéri, de ott nem lesz gond, megszokja, hogy ott nincs cici. Szerintem ne görcsölj rajta, majd meg fog oldódni. Nomeg gondolj bele, ez őt megnyugtatja, és bekerül a közösségbe, ahol sok trauma éri, aztán hazajön, és ami megnyugtatja, vígasztalja azt is elveszik tőle, szerintem a kettő együtt sok. Biztos könnyebben veszi a bölcsit, ha kicsit oda tud bújni anyuhoz előtte, és utána.
2010. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!