Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rosszul esik, hogy...

Nagyon rosszul esik, hogy bántják a gyerekemet. Mit tegyek? Hogyan próbáljam megbeszélni?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves lesz a kisfiam és igazi "fiú". Imádja a motorokat, autókat, mindent ami zúg. Szereti a könyveket is, főleg ha mesélek neki. Már korán elkezdett beszélni és most már szinte be nem áll a szája.:-) Nagyon aktív, állandóan szalad, minden érdekli. Persze azért vannak vele gondok, nem mindig fogad szót és benne van minden csínytevésben. Én imádom,de a rokonoktól, főleg a sógornőmtől, gyakran azt hallom, hogy "milyen rossz gyerek!" Ez engem egyre jobban bánt. Én nem bántom az ő két lányát. Ők csendesek, elvannak magukban és tulajdonképen semmi nem érdekli őket. Ha együtt vannak a fiammal, azért ők is rögtön "rosszalkodnak". Persze ez a fiam hatása. Hogyan állítsam le? Nem akarom bántani,de ez nekem nem tetszik.
2011. máj. 23. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Ha az én gyerekemre valaki azt merné mondani, hogy rossz, beverném a száját az biztos.

Én biztos nem hagynám magam a helyedbe. A gyerekek nem egyformák, már testvérek között is óriási különbségek lehetnek temperamentumban.

Világosítsd fel a sógornődet, hogy a te gyerekedre ne merje többet azt mondani, hogy rossz. Ennyi.

2011. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanilyen az én kisfiam is. Nagyon eleven, akaratos, de irtó okos. Nem bamba, mint a többi "jó gyerek". :) Azok tényleg olyan kis bambák. Elnézést a kivételektől. Biztos olyan is akad. :D
2011. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen az én kisfiam is, igaz, ő még csak másfél éves.

Nyugtasson a tudat, hogy az örökmozgó "rosszaságokból" okos, eszes nagy gyerekek, felnőttek lesznek!


Én mindenképpen kihangsúlyoznám, amikor azt mondja eá, hogy rossz, hogy NEM ROSSZ, hanem eleven, élénk, érdeklődő, és ez óriási különbség!!!!


Én sem vagyok egy visszaszólogatós oroszlánmama, nagyon sokszor inkább nyelek egyet, és tűrök, nem akarok vitát.....de azt biztos, hogy nem hagynám, hogy valaki a gyerekemet ROSSZ-nak titulálja. Ha sokat mondják neki, hogy rossz, azzá is válik.


Nekem apukámra kell rászólni néha, mert bár imádja a kisfiam, de sokszor kicsúszik a száján, hogy "de buta vagy!" Ezt sem tűröm, mindig rászólok, hogy lehet, hogy butaság, amit csinált, de ő maga nem buta, ne mondjon rá ilyet!!!

2011. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Az ő gyerekei biztos le vannak fenyítve otthon azért nem rosszalkodnak.
2011. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a gyerek amelyik jó,az beteg.Mondom ezt én akinek kettő van,és olyan rosszak mint a tűz.Igaz ettől én is szenvedek,de egészségesek, elevenek,GYEREKEK!!!!
2011. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia,


ugyan ebben a cipőben járunk :) tisztában vagyok vele, hogy nem egy angyal a fiam, eleven, a tűzön nem égne el, de tudod mit?? inkább ilyen legyen, mint hogy csendben üldögéljen az egyik sarokban és csak úgy legyen... hozzá kellett szoknom ehhez, hogy folyton hallom innen-onnan, hogy milyen, de erre azt szoktam mondani, hogy ha egy gyerek rossz az a kisebb gond, aki viszont neveletlen az már elgondolkodtatóbb!! és azzal engedem az útjára ezeket a bölcs emberkéket, hogy ki lehet próbálni, lehet jobban csinálni, tessék kipróbálni!! és legyenek szívesek még egyszer nem a szájukra venni azt, hogy a gyermekünk rossz :) nálunk azért a család nem mond ilyeneket, kisvárosban élünk és a nagyon okos környezetünk szokta néha bedobni ezt :) nincs Nála megállás, rohan, szalad, mindent megvizsgál, megpiszkál, szeret gyerekekkel játszani, folyton csupa kosz, IGAZI GYEREK!! büszke vagyok Rá, hogy 2,5 éves korára ügyes bizonyos dolgokban, önállósodik, kifejezi a személyiségét. akinek nem tetszik, hát sajnálom!! legjobb tudásom szerint nevelem, nem vagyok tökéletes, de igyekszem. nagyon utálom, amikor megjegyzéseket tesznek egy kis gyerekre!! de már megtanultam elengedni a fülem mellett!! :) most 2,5 éves a kis Duracell nyulunk :)


Ági

2011. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
attól mert eleven,örökmozgó és benne van minden csínytevésbe még szót fogadhat.Mert bizony a nem szófogadás akár még az életébe is kerülhet.Ha olyan dolgot csinál ami számára veszélyes lehet és nem fogad szót ha rá szolt,vagy rá se hederít,sőt annál jobban csinálja,az azért nem olyan nagyon jó dolog.Legyen bizony eleven,és örökmozgó de vannak határok amikre azért érdemes megtanítani a gyereknek.Viszont az tény,hogy nekem is nagyon rosszul esne ha azt mondanák a gyerekemre hogy rossz.az én fiam sem sarokba ülős,sőt!!de ha azt mondom nem akkor szót fogad.
2011. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha egy valaki mondja akkor el kell engedni a fülünk mögött de haha már többektől azt hallod, hogy rossz azon viszont el kell gondolkodni. Szerintem.
2011. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!