Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudja kifújni a...

Mikortól tudja kifújni a gyerek az orrát orrszi-porszi nélkül?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyerektől függ. Az én 4 éves lányom még nem tudja, hiába tanítgatjuk.

Pedig zsepigombócokat is fújattunk már vele.

2020. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5évesen tanulta meg.
2020. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is 4 évesen szivatni kellett, mert nem tudta rendesen. Most 5 éves, szerencsére nem sűrün beteg, úgyhogy nem tudom ha elérné az erős nátha akkor most mi lenne, tudná-e rendesen..
2020. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 évesen tanult meg, de még volt hogy utána is elővettük egyszer-egyszer.
2020. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nagy 2,5 évesen már profi volt, a kicsi 1,5 évesen jött rá a fújasi technikára, de a zsebkendőt fogni csak kb. 1 évvel később volt hajlandó megfogni.

Nagy nátha esetén még 3-4 éves koruk között is kiporszívóztam nekik alvás előtt.

2020. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 evesen tanulta meg, sajnos nem keves alkalma volt gyakorolni.
2020. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ket evesen mar jol ment neki. Mondjuk en egesz kis kora ota latvanyosan trombitalva fujtam orrot elotte, hogy felkeltsem az erdeklodeset. Tetszett is neki nagyon, ugyhogy lelkesen gyakorolt.
2020. máj. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk mindkét gyerek 1.5-2 éves kor körül tudott orrot fújni. A kicsinél, talán kétszer ha kellett orrszívózni.

Nekem azt tanácsolták, hogy minél hamarabb kezdjek nekik szuszogni, szimatolni. "Hogy csinál a kiskutya?", és betegség nélkül gyakoroltunk, már egy éves kor előtt. Bevált 😊

2020. máj. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Pont így csináltam mint a 8-as válaszoló. Így már 15 hónaposan is tudta fújni az orrát, persze komolyabb betegség esetén használom az orsziporszit, de kisebb nátha vagy sírás miatti taknyosságot ki tud fújni egyedül is.

Én is egész pici korától tanítottam rá, meg hát sokat volt beteg, volt lehetősége gyakorolni 😥

2020. máj. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!