Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Au pair magyar családnál?

Au pair magyar családnál?

Figyelt kérdés
Megkeresett egy család, ahol az anyuka magyar az apuka francia. Otthon magyarul és franciául beszélnek. Én angol nyelvtanulás miatt akartam főleg kimenni, de egyben félek is, mert nagyon nagyon alap a tudásom. Így talán még nyugtató is, hogy magyar az anyuka, de a magyar au pair családokról nagyon rosszakat hallottam, hogy kihasználnak. Még nem válaszoltam nekik, mert nem tudom mi legyen. Azt írták a fizetés átlag feletti lenne, mert sokat kell a gyerekkel foglalkozni. Kb 3 hónapról lenne szó. Mit gondoltok? 18 éves lány vagyok ha ez számít. Ja és nem voltam még külföldön, pláne nem egyedül.
2020. máj. 25. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap nem olyan sok. Kérdés, hogy hozzá vagy-e szokva gyerekekhez ill. ha mégis bajba kerülsz, tud-e rajtad segíteni a családod.

Inkább ez a vírushelyzet lenne nekem aggasztó, nem ragadsz-e valami karanténban, mert az is lehet költséges.

2020. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már foglalkoztam diákmunkán gyerekekkel. Milyen bajba kerülnék?
2020. máj. 25. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap hidd el, semmi, minimum egy évre menj. Én meg alapban nem mennék magyar családhoz, mert a nyelvtudásod így nem nagyon fog fejlődni. Másrészről meg hiába is vagyunk magyarok, azért én sem nagyon bízom bennük, elég rohadékok szoktak egymással lenni.

Bajba úgy lehet kerülni, hogyha a családnak valami baja van az au-pairrel, akkor gyakorlatilag simán kirakja az utcára. Mindenképp legyen nálad annyi tartalék pénz, hogy egy hétre szállást és a hazautat ki tudd fizetni, ha baj van. Ezek az elrabolják, megerőszakolják sztorik viszont elég ritkák, és leginkább koholmányok. Viszont azt elég sokan megcsinálják, hogyha nem tetszik a lány elküldik, aztán mész ahova tudsz.

2020. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszat hallottam olyan családokról, ahol magyar az anyuka. Egyszerűen lekezelően bánt az au-pair-el. De persze ez nem mindig van így. Én 2 családnál voltam korábban, az egyiknél inkább a gyerkőccel volt gondom, a másiknál az anyukával. De összességében jó tapasztalat volt. De barátnőim közül is többen voltak, van aki fantasztikus családot fogott ki, akik nagyon jól bántak vele, vitték programokra, nyaralni, máshol meg cselédként bántak vele, külön, a konyhában kellett ennie, és a gyerekek is lekezelőek voltak vele. Nekem mindkét család elég normális volt.
2020. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Es kép alapjan szimpatikusak? Es mekkora a gyerek? Mire szot fogadna neked mar johetsz is el:p De vegulis ha nem jon be te is kilephetsz akár egybol, nem?
2020. máj. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokat kell vele foglalkozni azt jelenti egész nap vele kell lenned ,vagy problémás gyerek akihez birka türelem kell stb .
2020. máj. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kép alapján nagyon szimpatikusak, bár vannak fura dolgaik. A gyerekük 2 éves és nagyon aranyosnak néz ki. De hát kép alapján nem ítélek..
2020. máj. 26. 09:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Mik azok fura dolgok ? Kérdező
2020. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A vírushelyzet miatt elvileg nagyon félnek. Egyáltalán nem mennek sehova, otthon dolgozik az apuka is, az anyuka meg otthon terhesszabadsagon. Szóval annyira nem is értem minek au pair. A kaját és mindent haza rendelnek. Engem ez azért zavar mert otthon nekem magyarul kéne beszélnem a gyerekekkel, de még esélyem sem lenne máshol sem magamra szedni egy kis angolt.
2020. máj. 26. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:

A vírustól én is félek. Azt mondják, hogy aki nem beteg, annak nem kell tartania tőle. De szerinted 40 felett már kinek nincs semmi baja? Aki még nem vizsgáltatta ki magát. Nagyjából minden rizikófaktor: a szívbetegség, a magas vérnyomás, a pajzsmirigy, az autoimmun betegségek, az elhízás stb. Szóval szerintem az nem baj, hogyha félnek.

Viszont az bizony komoly tényező, hogy magyarul beszélnétek otthon. Először jól hangzik, mert nem olyan ijesztő, de hidd el, hogy ebben az esetben akkor lehet boldogulni, ah bedobnak a mély vízbe.

Én voltam Angliában au-pair, de nagyon minimálisan beszélt velem a család, a baráti köröm magyar volt. Igaz, én jártam nyelviskolába, de nem éreztem, hogy 1 év alatt olyan sokat fejlődtem volna. Második évben már kifejezetten külföldi au-pair lányokkal jártam el, többet beszéltem angolul. Így éreztem azt, hogy volt értelme kint lenni. De sok olyan ismerősöm volt, aki kiment egy évre, és szinte semmit nem tanult, mert végig magyarokkal volt. Azért erre vigyázz.

2020. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!