Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyünk? Az egész családna...

Mit tegyünk? Az egész családnak elege van abból hogy az öcsém angolúl beszél. Nem értjük, ez bunkóság, és főleg hogy kijelentette hogy neki jobban tetszik az angol mint a magyar.

Figyelt kérdés

azóta kezdődött a dolog mióta összebarátkozott azzal a fiúval aki kint élte le az élete háromnegyedét.... ez volt 3 éve... akkor elkezdett angolúl beszélni, és mostanra folyamatosan angolul beszél ha itt van a fiú, és akkor is ha nincs.... a tanároknak is elegük van belőle mert ott is angolúl beszélnek.... jó hogy gyakorol, de most azért ez itt magyarország, ő magyar, és a másikkal szemben ez nagyon ronda dolog hogy Angolul vartyog, direkt hogy ne értsék mit mond... és nemrég el is mondta hogy jobban szeret angolul beszélni mint Magyarul... Most nem azért de hogy szeretheti valaki jobban azt a nyelvet amit az iskolában tanult, annál ami az anyanyelve? Meg eleve a magyar nyelv szép. és ez is rosszúl esik nekünk.


Hogyan értessük meg vele, hogy ő nem az a fiú, ő neki nem az az anyanyelve, és ez bunkóság?


2014. okt. 13. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Inkább támogassátok, hogy tanuljon és tegye le a nyelvvizsgát. ha észreveszi, hogy nem puffogtok miatta akkor már nem lesz neki olyan szórakoztató a dolog. De örüljetek, hogy nyelvet akar tanulni...
2014. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megerteni. Ha akar valamit, majd megoldja maganak, ha nem tudja magyarul elmondani. ennyi
2014. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
tavaj tette le 98% osra. azóta még jobban beszél... nem is ez a baj, hanem hogy ez bunkóság....
2014. okt. 13. 18:44
 4/16 A kérdező kommentje:
amúgy én még azon gondolkodom hogy náluk, mármint a barátjánál hogy megy a viszkurzus otthon, ugyanis rengeteget van náluk, és az apja az valami Mérnök, de ebben nem vagyok biztos, de itt kapott munkát ezt tudom, és ezért jöttek haza, de az a fószer angol.
2014. okt. 13. 18:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te sem tudsz magyarul :(
2014. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Tanuljatok meg angolul és beszélgessetek vele.
2014. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Ne vegyetek róla tudomást, amikor angolul beszél.
2014. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez tök jó :D énis szivesen beszélek angolul, an, hogy hamarabb eszeme jutnak a szavak, mint magyarul. De nálunk is csak a barátom érti sajnos :( ha anyám tudna angolul (vagy németül) tök jó gyakorlás lenne. Karattyolhatok amugy en itthon akarmelyik nyelven, egyiket se érti.. Ha nagyon zavar titeket, ne vegyetek rola tudomast. De nem hiszem el, hogy ha nem értitek mit mond, hogy éltek együtt 3 éve?
2014. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező, ha olyan nagyon fontosnak tartod a saját anyanyelvedet, akkor vedd a fáradságot, ülj le a nyelvtan könyveddel és tanuld meg helyesen használni.
2014. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk rosszul esik, hogy szerinte az angol nyelv jobb, mint a magyar.

Na ez aztán, érv.

Nekem rosszul esik hogy szerinted a magyar jobb mint az, angol. Most írjak ki én is,,, egy hülye kérdést ezért?


"ez itt magyarország" Kisbetűvel, ahogy kell.

Ritka nagy paraszt lehetsz, biztos családi vonás.


Amúgy szerintem is jobb az angol nyelv "angolúl" ha így jobban érted.

Te meg Proli, vagy, de a kedvedért, random raktam pár vesszöt rosz helyre.

2014. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!