Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj az ha hagyom a...

Miért baj az ha hagyom a lányomnak hogy kivalassza magának a ruhát?

Figyelt kérdés
Mikor vásárolok mindig hagyom hogy ő mondja meg melyik kell neki. Vagy ha ő szól hogy kell neki valami meg veszem neki. Anyukámék mindig azt mondják hogy ne szoktassam erre mert ez nem jó. És az sem jó hogy mindig megkap mindent amit akar.

#Ruha, kislany
2020. máj. 27. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Semmi baj nincs azzal, ha ő választhatja ki magának, milyen ruhát szeretne. Kényelmetlen vagy neki nem tetsző ruhában rosszul rézi magát az ember. A gyerek is.


Az mondjuk tényleg nem túl jó, ha megkap mindent, amit akar a nélkül, hogy meg kéne dolgoznia érte. Az enyém csak azt kapja meg alapból, amire szüksége van. Amit meg ezen felül akar magának, azt esetleg jutalomból kaphatja meg, ha jól viselkedik, ha segít valamiben stb.

2020. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Én is szoktam hagyni a lányomnak, hogy válasszon, pedig 3 éves. Nyilván nem veszek meg neki minden csillogós meg jégvarázsos vackot, de meg szoktam kérdezni, hogy mi tetszik neki. Ebben semmi rossz nincs szerintem.
2020. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ha momdjuk tél van és ő tullszoknyat akar venni és abban akar oviba menni, akkor valóban marhaság, amit csinálsz. Ha viszont új nadrág kell és ő választhatja ki, hogy sárga legyen vagy kék, akkor a világon semmi gond ezzel.

Mindent megvenni azért nem jó, mert nem tanok meg vágyakozni és egy elkényeztetett, egomanias kis pitsa lesz belőle, akit hatalmas csalódás ér majd a való eletben

2020. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Az tényleg nem jó, hogy megkap mindent amit akar. Csak neki teszel rosszat azzal, ha erre szoktatod. Meg kell tanulnia a nemet és azt, hogy valamire várnia kell, vagy tennie kell érte.
2020. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!