Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislánynak szülinapra...

6 éves kislánynak szülinapra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, látszólag mindene megvan.

Kert nincs, szóval a mozgásos játékok behatároltak.

Értékhatár nincs, köszi a tippeket



2020. jún. 7. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár többet is tudnék ajánlani, ha ismerném a kislány érdeklődési körét - de nem ismerem.
2020. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lego az mindig jo ajandek
2020. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen különleges közös program! Mellé meg valami apróság esetleg.
2020. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Esküszöm az életben nem fogom tudni megérteni, miert akár valaki vadidegennek ajándékot adni. Ugyanis ha ismerem, akkor tudom, hohy mit szeret, ergo, minek örülne. Ha meg annyira nem érdekel, hogy fogalmam nincs róla, akkor a hozza közel álló szemelyt kérdezem meg, nem pedig vadidegeneket.
2020. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Pont most lesz 6 éves a lányom.


Ha még nem kapott, adhatsz neki tengeri sárkányt ilyen nevelgetős. Vagy kristálynövesztőt, bogárfigyelőt, led rajztáblát, mágneses szám-betű készletet, az enyém most fog tőlem tabletet kapni, amire leszedem a varázsbetűt, meg pár fejlesztű játékot, de ez nagy kiadás..


Imádja a mütyüröket, az ezredik csini tárolós apró dobozt, bútorokat a babaházba, most kapott barbie méretű bevásárlókocsit a flying tigerből, kb minden megvan onnan, haszontalan cuki kis mütyürök. Most tanuljuk a torpedo játékot, labirintus játékot is fog kapni(a nagyot, ne a kicsit!), a halligalli is tökjó játék, ha nincs neki, vagy scrabble juniort, vagy világítóskerekű rollert, kedvenc figura jelmezt(nálunk ez katica-ladybug szuperhős), de mostmár képes távirányítós autót is irányítani, az is van, vagy helliballt, azt tavaly nagyon imádta, aláteszed a kezed és úgy repteted. Ha a te gyereked, első görkori is mehet, nálunk tavaly ősszel kapta, még csak lassan megy, nem érzett rá. Aztán kaphat könyveket, iskolaelőkészítősöket, vagy sima képeskönyvet, szótagolós könyvet, vagy kreatív készletet, amiben pl csillogó lapok vannak, és rá kell nyomni a ragasztós részre, amitől a nejlonról odaragad a csillogás, így lehet kiszínezni a képet. Most néztem még ilyen kémiai kísérletes dolgokat, megtaníthatsz neki egyszerűbb bűvésztrükköt, csak veszel hozzá kelléket, ha odavan a rózsaszínért, vagy a világítősért, akkor azt. Most láttam a borgonál van olyan strandpapucs, amibe egy golyólabirintust építettek, kicsit sokallom, de nagyon jó fejlesztő holminak és cuki-menőségnek tartom. Van az a játék, amikor át kell húzni a fémrúdon a karikát, hogy ne érintsd hozzá, karácsonykor nálunk az egész család versenyzett, és nem a gyerek volt a legkevésbé ügyes benne, szóval szerette. Fonni még nem tud, ahhoz gondoltam, hogy veszek vastagabb színes fonalkészletet, hogy könnyebben tudja kezelni. A lányom szobájában van hangérzékelős éjjelilámpa, ami éjszaka kigyullad, ha zajt hall, és hogy ne zavarja a minőségi alvást, 10 perc után kikapcsol, ha nincs újabb zaj. Mondjuk ezt tavaly kapta, de hasznos nálunk. Világító színes szobadekorgömbök, én azt meséltem neki, hogy tündérfény, mert olyan kis helyek, amiben a csingilingék laknak.. Mondjuk ez se ma volt, de szereti. Tőlem kapott egyszerű mezei tetrist, de sajnos nem köti le, de mindenki más típus. Vannak ezek a fürdőkádba szórható színező/pezsgő/truytizó cuccok, azok is jópofák, a pezsgőset lehet még nem ismeri, az enyém nagyon figyelt, mikor a vízbe szórtam. Aztán még vehetsz neki egy kosár déligyümölcsöt, ha szeret enni, sárkánygyümölcsöt, ami nagyon szép, papayát, aminek nyuszikakira hasonlítanak a magjai, vagy maracuját, aminek tusfürdő illata van és hányásra hasonlít a belseje. A régi földgömböt is most kapta meg a gyerekem, azt szereti nézni, meg kérdezgeti hol milyen állat van, hol vagyunk, meg ilyesmi. Van nagy gimnasztikalabda is, mondjuk az is régóta, fejlesztés miatt, de néha még leveteti velem a szekrény tetejéről. A rollerból érdemes összecsukhatót venni, hogy tudja szállítani könnyen, és pl állatkertbe vagy rollerpályára vinni, ha nincs kert, vagy ha forgalmas a környék. Szőrös plüss mamusz, az is kedvenc holmi, vagy most láttam olyan sapkát, aminek világít a bojtja, istenem mekkora ötlet:) A lányom szeret kendőket magára csavarni, ha nincs neki sajátja, vehetsz neki egy hatalmas, szép kendőt. A lányom az enyéimet használja, neki még nincs sajátja. Vagy vehetnél strandponcsót is, sokkal jobb, mint a köntös meg a törölköző, de köntöst is vehetsz neki, az jó, mert a szállodákban ritkán van kisgyerekméret. Aztán vehetsz ilyen dartsot, amit falra kell rakni, a miénk tépőzáras, szereti. Az ágy alatti bunkerébe nemrég vettem 2000ért autós szőnyeget, mert ez kimaradt eddig helyhiány miatt, szokott vele játszani. Általánosan menő még a geomag, de abból legalább 150 darab kell, hogy élvezhető legyen, ahogy legóból is..Vehetsz uno kártyát is, meg formakivágót, jancsiszeget, krepppapírt, csillámport minden mennyiségben, csillámzselét, gülüszemeket, matricákat, gipszformát, gipszet, festékeket, zsinórt, szőrösdrótot, mindent, amivel kreatívkodni lehet. Vannak ilyen hullámos meg cikkcakkos vágó ollók, két napja vettem abból is, de ami a legjobban tetszett, a formalyukasztó, csak rányomja, és tökéletes apró figurákat kap-200 darabja...


Vehetsz neki simizős ruhákat, az menő náluk, minél cukibb legyen, és ugyan kinőtte, de én gondolkozok egy új babakonyhán is, az előzőhöz le kellett ülnie már tavaly, hogy használni tudja, ezért megváltunk tőle, de akárhova viszem, elsőnek a babakonyhát találja meg..


Van ilyen boxoló unikornis toll, amivel szeret játszani, meg mindenfajta zsírkréta, toll, illatos, formás, színes, neonos, sötétben világítós uvfénnyel! Egy marionett babán is gondolkozom, az is fejlesztő hatású. Aztán méég.. Ja igen, zenedoboz, azt szerettem volna neki venni, de sehol sem találtam minőségit, amit örökíthet esetleg.. De ha nem ilyet akarsz, akkor van a porcelános egérkés, aki egy léghajóban körbeutazza a világot, nagyon szép zenével, kb 15 ezer, nehéz, kerámia, szép darab. Vehetnél még neki prizmát, ami töri a fényt, vagy olyan fém szerkezetet, ami egyensúlyoz, pedig csak egy pontban ér a tartójához, az kb varázslat neki:)


Vehetsz élményt is, nem tudom, hova valósi, de állatkert, strand, vagy ha bátrabb típus, kiviheted a határon túli, de ahhoz közeli family parkba, esetleg a kolpingba, vagy kalandparkba, vagy libegőre, vagy a siklóra, vagy zuglóban most van egy mini vidámpark, hogyan költsünk el fél havi fizetést 15 perc alatt típus. Aztán viheted bobozni, gokartozni, lovagolni, csodákpalotájába, trambulinparkba, óriás játszóházba, vagy úú akartam venni olyan cipőt, aminek kivehető kerék van a talpában, nem tudom, miért nem került rá sor soha, most meg is nézem. Aztán van ilyen billenő deszka, gagyin hangzik, de imádott egyensúlyozni rajta, vagy hintázni. Világtérképet is kaphatna, vagy valami posztert a falra. Nekünk van olyan amin tündérek meg unikornisok meg minden varázslény együtt van egy vízesés mellett. Nagyon giccses, de szereti. Vagy adhatsz lávalámpát, tőlem kap azt is most, még sosem látott és én imádtam gyerekkoromban a rokonomét, hatalmas, 1 méter magas volt, és változott a színe. Ilyet már nem találtam, csak kisebbet, de nem is baj. Világító talpú gumicsizma, vagy új ruha, amilyen típus. Az enyém imádja a kalapokat, szalmakalap, horgászsapka, baseballsapka.. vagy hajgumik, ha hosszú a haja. Kaphat szemmaszkot is alváshoz, de mi arra használjuk, hogyha szembekötőset játszunk, véletlen se csalhasson. Van ébresztőórája is, amit csavargathat, tanuljuk az órát, nem sok sikerrel, de nagyon hasznos hozzá, mert ha eltalálja, akkor csöng az óra, így megvan a jutalom és izgalmas. Homokóra is jó lehet, ha nincs neki, vagy persely, hadd gyüjtögessen, úgyis hamarosan megtanulja az értékét a pénznek, suliban már lesz sulibüfé. Kaphat szülőkkel egyeztetve kupont, ha nincs kedve valamihez csak odaadja, hogy ma nutellás kenyeret reggelizek kupon, egy alkalomba nem fog senki belehalni, és úgy érzi van hatása a dolgokra:)


Kis cuki ékszerek, ékszeresdoboz hozzá, lemosható tetoválások, hajszínező kréta, ami egy mosással kijön, gyerekkörömlakk, amit le lehet húzni, miután felkented, felragaszthatós fülbevaló, vagy ha lyukas a füle, akkor arany fülbevaló, amit majd a gyerekének adhat.. Most táncszőnyeget néztem, de mindhez olyan rosszak a kritikák.. Nem tudom, most mi váltotta fel, de nagyon fejlesztő hatású az is, jó lenne beszerezni valami hasonlót. kinect, nemtudom, hogy így írják e, az tudom, hogy menő, de az irányos nyilas mozgós holmi mégiscsak hatásosabb, de az is szórakoztató, csak kevésbé.


Ha nem ismeri, kaphat ilyen 500 ftos kínai vackot, azt a lézerpointert, aminek cserélgetni lehet a fejeit, hogy mindig mást mutasson, azt imádta a gyerek, mondjunk nálunk hozzájött, hogy van macska, aki el akarta kapni.. Meg vannak cuki kistáskák, hátizsákok, saját kulacs, tekergős szívószál, vagy ízesített szívószál tejhez.. vagy elrejthetsz apró dolgokat egy vödör slimeban, és csukott szemmel kell kihalásznia belőle, vagy van az a régészkészlet, amikor gipszbe öntenek ásványokat, és azt kell kiszedni(mi ilyet csináltunk házilag ajándékba másnak). Aztán még varrhat vagy szőhet is, ez nálunk nem jött be, de minden gyerek másmilyen. Kaphat párnát, hangoskönyvet, ágyneműből valamilyen jobb minőségűt, vagy bármit zseníliából, azt az anyagot szeretik a gyerekek. van ilyen mesekönyv, amibe beleírják a nevét, és a karaktert úgy formálják, hogy hasonlítson a gyerekre, te választod a sztoriját is, az is tökjó.


De kaphat sima hajasbabát, ami rá hasonlít, vagy kisbabát, amit gondozni kell, ugrálókötelet, amihez nem kell nagy hely, kosárlabdát, ami rendesen pattog, tikktakk golyós játékot, azt a fidget spinnert, barbiet, műanyag játkokat, kisautót, építőkockát, ágytakarót, fluoreszkáló bármit, szélforgót..


Ezeken kívül nagyon sok minden van még, nem is tudom, hogy nincs az embereknek ötletük, olyan szuper világban élünk, tele van újdonsággal, nem az van, mint a mi gyerekkorunkban, amikor valaki 3 különböző dolog közül választhatott, mert itt csak az létezett..

2020. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Tavaly volt 6 éves a fiam, és totál semmi ötletem nem volt.

Így végül tőlünk nem is kapott tárgyi ajándékot. Beszerveztem 30 ismerőst, hogy küldjenek neki képeslapot (éljen a fb! :) ) Azt a boldog fejet, amikor kinyitotta a postaládát, és ráborult mind. :) Utána meg elmentünk játszóházba.

A baj csak az, hogy megint szülinapja van... :D

2020. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

egy üres füzet és egy ceruzakészlet. és leülsz mellé rajzolni

vagy egy délután, amikor csak vele játszol.

egy pakli kártya, memóriakártya, stb.

dominó

egy régi könyv, ami a tied volt.

hajtogatni való papír és hozzá minták, és leülsz mellé csinálni.

körmöcske és fonal, amivel hosszú zsinórszerűt lehet csinálni, olyasmi, mint a kötés. macskabölcsőt játszani


nálunk: semmi műanyag, semmi elektromos, semmi kínai...

2020. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért milyen szomorú, hogy kiemelt ajándék számba megy valakinél, hogy anyuka csak a gyerekével foglalkozik, rajzol, hajtogat, játszik. Nálunk meg ilyen nincs, ez a magától értetődő, sok műanyag, sok technika, sok együtt töltött idő és közös játék, az időm felé nem ajándék, hanem alap, azért vagyok az anyja.
2020. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mindig kaptam valamilyen társasjátékot, a játékboltban tudnak segíteni, hogy egy hatévesnek mi a jó, és mindig kaptam valamilyen könyvet is, nemsokára fog tudni olvasni. Még akkor is vegyél neki könyvet, ha eddig nem fogott a kezében!!!!!! Legfeljebb te fogsz neki olvasni belőle.
2020. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem egy babának vagy egy közös programnak nagyon örülne.
2020. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!