Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szekrekedessel gondok.Tudnatok...

Szekrekedessel gondok.Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Tehat a kislanyom lassan 2,5 eves lesz es 3-4 naponta ( volt mar tobb is) van csak szeklete.Allaga bogyos es kemeny.Etkezesere probalok odafigyelni,mindennap kap gyumolcsot,zoldseget nyerset most mar csak a paradicsomot eszi meg.Szinte mindennap eszik levest.Kap fozeleket,rizsat,tesztat,rakott dolgokat, tejtermeket mindennap.

Probaltam mar a teljes kiorlesu kenyeret,rozsos zsomlet,de ug vettem eszre,hogy meg jobban megfogja a hasat.Minden nap eszik feher kenyeret,de nem nagy mennyiseget.Vizet keveset iszik egyre nehezebben fogadja el,mellette meg szopizik,van hogy kap egy kis rostos levet is.

Nem szeretnek neki adni sok rostos levet,mert igy is gondol vannak a fogaival.Mar nem tudom mi tevo legyek,nagyon aggaszt :(


2020. jún. 10. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Natúr joghurtba tegyél 3-4 kanál teljes kiőrlésű zabpelyhet esetleg szilvalekvát is egy-két kiskanállal.Lányomnál ez a csodafegyver.Pár nap /4-5 /alatt elvileg változnia kellene a helyzetnek nálatok is.Ha működik akkor egyen egy adagot belőle minden nap.
2020. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen megprobalom.

Mindegy,hogy reggel vagy delelott delutan adok neki?Vagy az a legjobb ha reggelre?

2020. jún. 11. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

A teljes kiőrlésű gabonákat hagyd a csudába, kicsiknél emésztési, felszívódási problémákat okozhat. A zöldségek, gyümölcsök rostjai sokkal hasznosabbak.

Tejtermékek közül a savanyítottakat (joghurt, kefír) helyezd előtérbe. Túl sok kazein (túró, sajt) és finomliszt hasfogó lehet, a kisfiamnál ez volt a probléma. Ha nem szereti a zöldségeket nyersen, egye főzve, levesben, püré, krémleves formájában. Esetleg próbáld ki a reszelt répa-alma kombinációt, az én gyerekeim nagyon szeretik.

Rostos gyümölcslé helyett készíthetsz turmixot joghurtból és gyümölcsökből, érett banánnal lehet édesíteni.

2020. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Errol nem tudtam h emesztesi problemakat okozhat 😯

Halistennek szereti a kefirt es a natur joghurtot is.

Rendben megprobalok koszonom szepen 🙂

2020. jún. 11. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem értek egyet, pláne a lekvár kinél hat, kinél nem, nem beszélve, hogy totál nem mindegy, hogyan van elkészítve a lekvár. Ne kísérletezz avval. A zabpehely is kinél hat, kinél meg nem.


Gyümit csak üres gyomorra és önmagában szabad enni, minden életkorban, és főleg reggeli ételként. Utána 1-2 óráig semmit, vizet se. Vizet akkor már előtte inni. Az alma a legtutibb. A hasmenést megállítja, a székrekedést meg oldja. De csak az említett szabály betartása esetén! Máskülönben megerjed és rontja a felszívódást és a rostoknak a székrekedést oldó hatását!


A banán székletfogó! Vigyázat! Hasmenés ellen jó csak! A banán eredetileg zöldség, nemesítéssel lett édes. Egyébként hasmenésre se ajánlom a banánt, csak ha nincs más. Merthogy a trópusokról durván vegyszerezve érlelik, nyersen szüretelik.


A nyers zöldségek némelyike is kiváló, azokat bármivel össze lehet enni szinte, kivéve gyümivel, és kivéve banánnal. Hiába tud egy kissé felfújni a káposztaféle, mégis ,nyersen csodákra képes, számos áldásos hatása van, aranybánya szinte az összetevője (főleg a lilakápinak) és rengeteg rostot, ballasztot tartalmaz, elősegítve az emésztést, székelést.

Ellenben a gyökérzöldségek nem igazán jók székrekedésre, sőt, néha nehezítik, pl a retek.

Leveleseket ajánlok tehát, főleg káposztaféléket (a kelbimbót viszont NEM), a sóska, spenót is egész jó. Székrekedés esetén mindenesetre a káposztafélét nem nagyon ajánlatos összevissza keverni - együtt enni mással, csak majd amikor már visszaállt a normális székelés.

2020. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még én vagyok, nyomatékosan ismétlem: gyümölcsre is, zöldségre is érvényes: ha emésztés akar felnőtt, vagy gyermek javítani, rendbe tenni, akkor kizárólag NYERSEN! A spenótra is értendő! Kúra alatt ezeket csak nyersen, és a fent említett szabályok betartásával szabad csak! Különben több kárt okozunk a szervezetnek, mint hasznot.
2020. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy erre a szintre süllyedek, de mégis:D

Azt írod a zabpehely kinél használ, kinél nem.(honnan tudod hogy a kérdező gyerekének nem segítene?)Emellett 2.5 éves gyereknél már nem okoz felszívódási zavarokat főleg hogy nem kilószám enné.

A lekvár elkészítése??? Bemegy a boltba és a legmagasabb gyümölcstartalmú legkevesebb hozzáadott cukortartalmú lekvárt leveszi és ennyi, de lehet saját készítésű is van a polcon.:D(ellenérv kinél használ kinél nem? honnan tudod, hogy a kérdező gyerekének használna e?)


Gyümölcsöt éhgyomorra? Főleg reggel? (Ha mindenképp az egekbe akarod küldeni a cukrát akkor természetesen)

Az alma kinél segít a székleten, kinél nem.Lányomnál a második válaszoló sárgarépa-alma kombója tuti egyheti nem kakálást eredményezne.Ahogy az alma úgy átlagba önmagában is megfogja a hasát.(Szóval kinél beválik ez kinél nem:D)

Olvastad mit írt a kérdező? Keveset iszik a gyereke.Keveset ivó gyereknek a káposzta pont hogy a kevés folyadék miatt nehezebb székelést eredményez(viszont a keletkező gázoktól szuper mód megcsavarodhat a bele mikor már 4.5 napja nem kakált,lányom is keveset iszik úgyhogy tudom), hozzáteszem ettől még eszi mert szereti.Mázlimra sokfajta zöldséget megeszik.

Viszont a kérdező azt írta a paradicsomot eszi meg a zöldségek közül.Úgy nehéz lesz zöldséggel varázsolni:)


Szóval maradjunk annyiban, hogy kinél mi válik be.Ezt még el is fogadom.

2020. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!