Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kicsi gyerekeknek miért nem...

A kicsi gyerekeknek miért nem ehetnek, alhatnak akkor, mikor éhesek vagy álmosak?

Figyelt kérdés

Értem, hogy kell nekik napirend, de az miért nem úgy van kialakítva, hogy épp akkorra essen a kajaidő, mikorra megéhezik a gyerek, és akkorra az alvásidő, mikor már tényleg álmos? Miért kényszerítik rájuk ezeket már akkor, mikor csak hosszan tartó harc, kínlódás, hisztirohamok árán eszik vagy alszik el a gyerek? Ezt még nézni is rossz. 😣😣 Magától is éhes meg álmos lenne, nem?

Nincs gyerekem, fiatal vagyok... Idősebb unokatesóimnál látom ezt a szenvedést, csak tőlük nem akarom megkérdezni.



2020. jún. 11. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

2 féle szülő van. Vannak akik ezt a régimódi 3 óránkénti evést preferálják, mások meg igény szerint etetik-altatjak.

Működhet mind a kettő, egyik se jobb vagy rosszabb, inkább gyerekfuggo, kinek melyik válik be.

2020. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg a napirend a gyerekhez van igazítva, gondolom az unokatestvéreidet nem minden nap látod. Amit te tapasztalsz, az egy olyan gyerek, aki izgatott a vendégek látogatásától, és mindennel ellenkezik.
2020. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Az a kisgyerek igényéhez van igazítva, egyébként te is reggelizel, ebédelsz, vacsorázol, közte esetleg tízórai, uzsonna, és lefekszel valamikor éjfél előtt, átalszod az éjszakát, a felnőttnek is szüksége van napirendre.

Persze a délutáni alvás nehéz nálunk is, ha nem alszik el háromig, később már nem jó, mert ha fél hétkor kel, akkor nem tud fél kilenckor elaludni, csak éjfélkor, az meg senkinek sem jó. Na ezért próbálják a rokonaid időben lenyomni őket.

2020. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Egyszer náluk voltam 2 hétig, de hát egyébként is panaszkodnak, hogy ez így megy sajnos, mindig ez a kínlódás van, elhiszem nekik :(

2020. jún. 11. 18:48
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk mindig is volt nappirend, még kamaszkoromban is, ezt szoktam megm és felnőttként is napirend szerint étkezem, legalábbis megpróbálok munkanapokon is.

Nálunk például az volt, hogy amikor már nagyobbak voltunk, nem aludhattunk délután, mert akkor este nem voltunk álmosak.

2020. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Van, aki jól csinálja, van, aki rosszul. Egy jó napirend figyelembe veszi a gyerek igényeit.
2020. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Na az én sógornőm nem tart semmilyen napirendet. 3 gyereke van, akkor esznek amikor éhedek - össze vissza, nincs rendszer, nincs családi együtt evés.

És akkor alszanak amikor már eldőlnek, így van ez születésük óta. A 3 éves nem alszik ebéd után, kinlódik egész délután, 5-6 óra mire elalszik, 7 körül kel, gondolhatod hogy este 11 éjfél előtt nem álmos...

Így csinálta mindegyik gyereknél, persze panaszkodik mellette.

Nálunk van rendszer, de nem percre pontosan történnek a dolgok azért. Például most a koronavírus miatt, itthon tanultunk plusz van egy ovisom, kicsit kitolódott az esti lefekvés, úgysem kell korán kelni másnap. Így csúszik a reggeli, ebéd, és az ovis már nem igényli a délutáni alvást sem.

Picit muszáj ragaszkodni a napirendben, de fontos a rugalmasság is.

2020. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Napirend kell a gyereknek, az adja az életének a stabilitását.

Amikor kicsi volt a gyerekem, akkor én is kifigyeltem, hogy mikor álmos, mikor éhes, és akkor etettem, akkor altattam. Aztán vannak a fejlődési ugrások, amikor ezeket felül kell bírálni. Már nem akkor éhes, nem akkor álmos.

Ugyanakkor valóban előfordul, hogy valami miatt borul a napirend, a gyerek túl izgatott, vagy éjszaka nem aludt stb, és ilyenkor szenvedés betartani a napirendet.

2020. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Elsősorban azért van, hogy az anya is tudjon éli. Tudja, hogy most szoptatott, a gyerek alszik, így tud ő is aludni, főzni, stb.
2020. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert nem a gyerekről szól minden. Van egy napirend, amihez nagy vonalakban tartjuk magunkat hogy mindenkinek élhető legyen a rendszer, nekik is, nekem is, férjemnek is, éljünk családi életet de legyen időnk egymásra is a férjemmel. Nem azért létezek, hogy nonstop kiszolgáljam a gyerekeimet és az ő kívánságaikat lessem.
2020. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!