Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 3 éves kisfiam...

Mit csináljak a 3 éves kisfiammal kB. 3 hétig?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Helyzet a következő.

Lakásfelújítás kezdődik nálunk. Úgy volt, hogy a gyerkőc ekkorra már ovis lesz és 8-tól 3-ig oviban lesz, ott is alszik ugye és majd csak délután kell lekötnöm. Csakhogy a járvány ezt borította. A munkát nem akarjuk visszamondani, fontos.

Na most nem fogom tudni altatni délben, nem mondhatom a kivitelezőnek, hogy déltől háromig ne dolgozzanak. Ráadásul egész nap le kell foglalom, hogy ne zavarja őket és nehogy baja legyen. Egy örökmozgó, rendkívül pörgős gyerekről van szó, nem egy leül molyol típus. És pluszban folyton esik, kint se tudok vele mindig lenni.

Anyósomék fognak segíteni, elviszik pár napra, de nem tudom hosszútávon hogy fogják bírni, milyen hatással lesz a fiamra. Ismeri, szereti őket, gyakran viszik de csak egy egy éjjelre, nem több napra.

Szóval totál káosz van a fejemben, nem tudom mi hogy lesz. Szerintetek? Gondoltam esténként haza hozhatnák, aludjon itthon meg lásson minket. Mit gondoltok? Esetleg voltatok már ilyen helyzetben?


2020. jún. 12. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem mehet oviba?
2020. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól értem el sem kezdtétek az ovit, nincs beszoktatva, ugye?
2020. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözz a gyerekkel a felújítás idejére Anyóshoz.
2020. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert márciusban kezdtem volna szoktatni, de csak egy napot voltunk mikor bezárt az ovi. Most pedig nem lehet szoktatni, mert szülő nem léphet be.

Szoktatás nélkül pedig nem szeretném, mondjuk azt se tudom lehet e úgy.

2020. jún. 12. 08:47
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is ovi. Vagy hordjátok reggel át nagyszülőkhöz, este vissza. Vagy valamelyikőtök odaköltözik vele, a másik meg felújít. (Nálunk a két ovis pont bárányhimlős lett, mikor felújítottunk... "szép" időszak volt :D)
2020. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nincs màs, mint anyósodékhoz vinni, este pedig hazahozni. Gondolom neked azèrt ott kell lenni felügyelni a dolgokat, nem?
2020. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A költözés amúgy nem rossz ötlet, csakhogy nekem is lenne itthon dolgom nem is kevés. De megfontolom, talán pár napra az is megoldás lehet. Köszi az ötletet!
2020. jún. 12. 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

1. Anyósék segítsenek, amennyit tudnak.

2. Te szüleid is segítsenek, ha tudnak.

3. Bébiszitter.

4. Megpróbálni, nincs-e el mégis az oviban.

5. Otthon ellenni vele. Egy gyerek, ha tényleg álmos, akkor is alszik, ha bombák robbannak mellette.


Három hét nem olyan hosszú idő, nem kell ezt túlparázni.

2020. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az első nap délelőtt voltam a fiammal az oviban, aztán leléptem. Nem láttam értelmét, hogy én is ott vagyok. Most vagy én vagyok vele vagy más. Sírt, mikor elmentem, de akkor is sírt volna, ha napokig egész napra ott maradok kb. . Persze ez gyerekfüggő, de szerintem 3 évesen már ott lehet hagyni. Ez van, kész.
2020. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!