Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyermeknek azt mondani,...

Egy gyermeknek azt mondani, hogy a gólya hozza a kisbabát, mennyire előnyös illetve hátrányos?

Figyelt kérdés
Ti mit mondtok a gyerekeiteknek, esetleg ha van itt óvodapedagógus, mit mondtok a gyerekeknek ebben a témában az óvodában?

2020. jún. 14. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Hülyeség. Az igazat mondom, az aktuális életkorának megfelelő köntösben. Ovisnak pl azt, hogy anya meg apa mikor összeölelkeznek, találkozik a két kis sejtjük, és abból anya hasában megnő a baba.

Akinél a gólya hozza, mivel magyarázza az egyre nagyobb darab anyut a dednek? :)))

2020. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem baromság . Én az igazat mondom neki,ha kérdez valamit .
2020. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Eszembe sem jutna olyan butaságot mondani, hogy a gólya hozza a gyereket. Mert akkor meg kellene valahogy magyarázni, hogy mitől nő az anya hasa, miért nem lehet megütni, megrúgni, az anya miért megy kórházba.

Sokkal több hátránya van annak ha a gólya mesével jön a szülő és utána kell minden mást hazudni, mintha rögtön az elején elmondod akár egy 2-3 évesnek is, hogy lesz kistestvére és anya hasában nő éppen úgy, ahogy ővele is volt korábban.

Egy óvodásnak vannak társai, akik meg fogják neki mondani hogy nem is a gólya hozza és kinevetik majd érte. A gyerek meg lehet hogy összeveszik miatta a társaival, mert neki ezt mondták a szülei akkor ezt fogja védeni, akár verekedéssel is.

Még a Mikulás meg Fogtündér, Jézuska sztorikat is úgy kell kezelni, hogy meg kell magyarázni a gyereknek, hogy nem mindenhová visznek ajándékot, nem mindenhol ők adnak ajándékot és nem is mindenhol ugyanakkor viszik az ajándékot, ne legyen értetlenség amiatt, hogy nála járt a Fogtündér, másnál meg soha, vagy hogy neki karácsonykor a Jézuska hozta az ajándékot, másnak meg a szülei veszik.

A gólyás mesét szerintem el kell felejteni, haszna semmi, kára meg rengeteg.

2020. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
3- assal egyetértek nagyon jól összefoglalta.
2020. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket!

Mentek a zöld pacsik.

Én is hülyeségnek tartom a gólya mesét. Minap olvastam facebook-on egy csoportban egy gyerek story-t, melyben a szülő a gólya mesével állt elő, és csak ámulok, hogy miért mondanak ilyet a gyereknek.

Megnyugtató, hogy nem csak én gondolom így.

2020. jún. 14. 15:21
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is hülyeség. Már az első pillanattól fogva tudja a fiam, hogy ő a pocakomból született. Nyilván az életkorának megfelelően én is világosítom fel a dolgokról, meg nyilván ahogy ő kérdez, ahogy nő és kezdik érdekelni, vagy felmerülnek ezek a dolgok.
2020. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

"Mert akkor meg kellene valahogy magyarázni,... hogy miért nem lehet megütni, megrúgni."

Mert terhesség nélkül meg lehet ütni, rúgni?? :)

Egyébként nem, nem hozakodtunk elő a gólyamesével. De csakis annyit mondunk amennyit kérdez. Így a majdnem 5 éves még nem tud kis sejtecskéről, meg pucéran ölelkező szülőkről, mert arra még nem kérdezett rá, hogy "és hogy került oda", csak azt tudja, hogy ott növekedett, mint a testvére is. Még a "kibújt a pocakból" se izgatta annyira, hogy konkretizálást kérjen, hogy "de hogy?".

2020. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Elég érdekes lenne beadnom a 4 éves fiamnak a gólyamesét, amikor 39 hetes terhes vagyok a húgával 😃 Tudja a kezdetektől, hogy a hasamban van a kistestvére, nem láttuk értelmét, hogy mást mondjunk...valószínű felmerülne benne a kérdés, hogy ha a gólya hozza a kistesót, akkor nekem miért egyre nagyobb a hasam, és pláne miért fog egyik napról a másikra "eltűnni" az a has...így egyszerűbb.
2020. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez akkora hülyeség. Inkább mindig a korának megfelelő felvilágosítást kell adni nekik, nekem emlékszem a Peti, Ida, Picuri volt az egyik kedvenc könyvem kiskoromban. Nem is a szexuális dolgok miatt, csak tetszettek a rajzok meg a történet. És mellesleg rávezetett az alapokra.
2020. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

gólyás sztorival egyszer találkoztam, az új lány mesélte első osztályban... körberöhögtük :D

amúgy nem tudnám megmondani hogy mióta tudtam hogy hogy készül a gyerek, egyszercsak jött a tudás. de nem volt nagy felvilágosító, koromnak megfelelő beszélgetés vagy ilyesmi (ugyanígy nem mondták el soha hogy nincs nyuszi és mikulás, egyszercsak tudtam, nincs konkrét időpontja)

sőt, az se izgatott négyévesen, hogy öcsém születik... a jövevény maga nem nagyon tetszett, az meg végképp nem izgatot hogyan jött... a miért annál inkább XD

2020. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!