Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mddig maradtok el este kisgyer...

Mddig maradtok el este kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
18 hónapos lányom van és mi elég menősek vagyunk, kirándulás, séta, rokonlátogatás, nyaralás stb. Este 8kor szokott elaludni, de persze főleg nyáron előfordul olyan, hogy el vagyunk tovább valahol és ez kitolódik. Pl most esküvőre megyünk 3 hét múlva, délután lesz ebéd utána meg kisebb buli, úgy számoltam, hogy olyan 21 óráig maradunk, aztán jövünk haza, most nem akarom ott hagyni sehol a kicsit, egyrészt mindenki ott lesz szinte a családból, másrészt amúgy sem szeretnénk mi sem tovább maradni. Az unokatesóm kérdezte, hogy mi hova tesszük a kicsit, mondtam hogy visszük és 9-ig maradunk, fél 10-10re itthon leszünk akkor, és totál ki van akadva, hogy úristen, hát ilyet hogy. Ti is rohantok a gyerekkel mindig mindenhonnan haza? Pl idén ősszel is ha minden jól megy megyünk mediterrán helyre nyaralni, ahol még ősszel is elég meleg van, estefelé kezd jó idő lenne, majd biztos akkor is elmegyünk sétálni meg ide-oda, nem fogunk 7kor rohanni mindig a hotelbe. Most tényleg én vagyok a x*r anya?
2020. jún. 19. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz vele.
2020. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Mi tartjuk a napirendet..


Inkább foglalunk szállást esküvőnél a helyszínen és letettem aludni bébiőrrel / átaludta az éjjelt már/

De nyilván nem maradtunk sokáig, hsizen reggel a szokásos időpontban kelt.


Ha ez nem megoldás, akkor olyan programra megyünk, ahol fél9-ig hazaérünk..

9-kor szokott elaludni..


Most van kosebb.. vele rugalmasabbak vagyunk.

Itthon 6:30-7 van fürdés

7:15 alvás

Ha elmegyünk akkor elalszik a hordozóban, vagy kendőben..

Hazérünk, leteszem

2020. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Mi is tartjuk a napirendet, kiegyensulyozotta teszi a gyerekeket, kivetel ez alol az eskuvo, tuzijatek, szilveszter, nem itelem el azokat sem akik a gyerekeket a sajat eletvitelukhoz igazitjak, de nekunk ez valt be.


20:30kor fekszenek, nem rongyolunk haza panikolva, hanem idoben elindulunk. Neha en is ugy maradnek de ha keso esti programunk van, inkabb bebiszittert hivunk aki marad veluk (nincs nagymama).

2020. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Áhhhh nem. Majd alszik a kocsiban és átteszitek az ágyába. Ebben nem látok semmi hűhát. Amúgy is egy-két óra ide-oda néha semmit sem számít. Max másnap kicsit nyűgösebb lesz. De valószínű az se. De vannak ilyen mindent jobban tudnak anyák, akik valamiert mindig mással vannak elfoglalva.
2020. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Myári időszakban alapból fél 10 körül alszik el, télen fél 9-kor. Tavaly koncerten voltunk, fél 11-kor feküdt le, de semmi probléma nem volt belőle. Ugyan úgy megvolt,a fürdés, esti tej, stb. rutin, észre sem vette, hogy el van tolódva egy órával minden.
2020. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Mi egy nagyon nyugis kertvárosi utcában lakunk, ahol 25 gyerek van összesen. A gyerekek az utcán jobban szeretnek játszni mimt a szomszéd utcai játszótéren. Mi összejárunk a barátokkal, rokonokkal de a legtöbbet az utcában lakó gyerekekkel szeretnek lenni a gyerekek. Minden nap ki kell menni ahogy az idő jó, ami azt jelenti h nem esik. Amikor a gyerekek nem mennek másnap közösségbe (péntek, szombat, nyári szünet), kint vagyunk, akár 10-11 ig is pl nyáron nagyon gyakran. Persze az anyukák kisgyerekesek így másnap nincs munka. Az 1 éves lehet nem, de 9ig az is minimum. Szerintem ebben semmi rossz nincs.
2020. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

annyi idős gyerekel mint tiėd igen haza rohanėk.egy 5-6 vagy idősebb gyerekel nem azok birják.nyåron lånyomal 8ig is bandåzott az ovis tårsaival vagy kėsöbb is,tavaly fėl 10ig de volt olyan hogy ėjjfėlre ėrtünk haza mert buliztunk ėn ės gyerekeim .

inkåbb gyerek kora szåmmit egy baba koruval haza megyek időben.

2020. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem látok ebben semmi kivetni valót, ha egy-egy alkalommal kicsit később fekszik le. A lányom lassan 3 éves, éjszaka 11, nappal minimum 2 órát alszik, nálunk ilyenre esély sem lett volna, este 8-kor tuti kidőlne már. A lányodat te ismered, te tudod, mikor mennyit bír, de persze mindig akad valaki, aki okoskodik.
2020. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha megvan a rutinotok és rugalmas a gyerek személyisége, akkor egész nyugodtan lehet nektek is rugalmasnak lenni egy egy alkalommal.


Mi amikor először nyaraltunk, 8 hónapos volt a fiam. Feltettem magamra csatos hordozóba és békésen aludt amíg haza nem sétáltunk. 9-10 volt a max kimaradás. De egy esküvőn, amikor már 2 éves volt, összetoltunk neki 2 széket amin elaludt éjfél előtt és felváltva ültünk mellette, hogy ne maradjon egyedül.


Most már 4 éves, semmi problémája nincs. Olyan rugalmas mint mi.


Nektek is megvan a rutinotok, mégsem vagytok robotok, hogy minden egyes nap így kellene tenni. Arany középút én azt mondom :)

2020. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Legkisebb éppen 1,5 éves volt, amikor az unokanővéreinek az esküvője volt nyáron. Egyik vidéken, sátras lagzi, sokáig bírta, aztán bent a házban lefektettük és aludt mint a tej. A másiknál étteremben volt a lagzi, jó sokáig maradtunk, a kicsi is mulatott, amíg bírt, aztán a hordozóban elaludt az aszal mellett. Valaki mindig volt a közelében. Végigaludta a muri végét, az egész hazautat és csak reggel kelt fel. Semmi baja nem lett, mai napig úgy tud aludni, mint a bunda, ágyút dörgethetnek mellette, arra sem ébred fel.

Az a legjobb, ha a család ritmusához van szoktatva a gyerek. Az is egyfajta rendszer, ha valaki ilyen aktív életet él. Nyilván az a jó, ha a gyerek is ezt szokja meg, hiszen jó darabig ebben kell élnie. Nem jó, ha más a szülők és a gyerekek életritmusa, mert valakinek bekavar és rossz lesz. Szerintem az a cél, hogy a családban mindenki jól érezze magát.

2020. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!