Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetnél egy 5 évest...

Hogyan büntetnél egy 5 évest akit semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés

A férjem lánya, 5 éves és nem lehet megbüntetni, semmi nem hatja meg. Ha elveszem a játékát letojja, ha sarokba ültetem ott ül aztán kijön és folytatja tovább. De ezen kívül is próbáltunk már minden fegyelmezést és azt is, hogyha nem ön és közveszélyes amit csinál akkor levegőnek nézzük.

Muszáj lenne büntetni vagy valahogy hatni rá, sajnos minden nap panasz van rá hét elején úgy tűnik eltörte egy gyerek ujját az oviban (pontosan nem tudjuk hogyan ).

Szétszedi a kertet, házat, bántja a kutyát,a kistestvérét ,engem is ütöget. Mindenkit utál mert "elvettük"az anyjától (az anyja költözött el Bécsbe az új férjével és úgy döntött jobb lesz neki nálunk,minket kb meg sem kérdezett). Ami még jobban nehezíti a helyzetemet (én vagyok vele a legtöbbet), hogy az anya anyja is ellenem beszél és az anyósom is -.-

Épp nincs itthon az apja hétfőig most volt egy nagyobb csörténk bezavartam a szobájába,hogy pakolja össze a ruháit viszem a nagyanjához... Ez sem nagyon hatja meg, de én már nem bírom tovább nagyon közel voltam hozzá, hogy felpofozzam, amit azért nem akarok,pedig lehet az kéne.



2020. júl. 2. 17:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekpszichológus kellene neki sürgősen. Az ilyen fajta agresszió utalhat komolyabb mentális betegség kezdetére is.
2020. júl. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

És mi lenne, ha nem büntetésben gondolkoznánk, hanem a jót jutalmaznank?



Illetve még lehet, hogy kicsit jobb kapcsolatot kene kialakitanotok vele. Közös programok amiket élvez stb. Titeket is jobban tisztelhetne.

Biztos megviselte ezt az elszakadást és segitenetek kell ot ebben hogy feldolgozza és boldogabb legyen. Szerintem ahogy most viselkedik az a düh és szomorúság levezetése.


Amúgy szerintem nem hülyeség venni könyveket is a témában, gyermekpszichológiában pl. Biztos vannak benne olyan gondolatok amikre nem is gondolna az ember

2020. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%

Pofozd meg! Gondolom anyucinál minden meg volt neki engedve. Se a szép szó, se a csúnya szó nem használ, majd akkor az ütés fog. Nem kell agyonverni azt a gyereket, de azért 1-2 pofon nem ártana neki.


De egyébként miért te szívsz vele? Nem is te vagy az anyja, miért neked kell vesződni vele?

2020. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp pszichológus kell a kislánynak.

De valahol megértem az agresszióját.

Gondolj bele. Az anyja elhagyta. Lepasszolta, éli az életét, az apja alig van vele. Ott vagy Te az "új" nő egy új tesó. Kiszakadt az addigi biztonságot nyújtő buborékból.

Persze, hogy dühös frusztrált, agresszív aki mellőzöttnek érzi magát.


Anyós ellened beszél? Adnék neki.. Mondanám vigye a gyereket nevelje ha annyira megy neki.

2020. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Járunk ugyan még csak 2 hónapja, megfogadunk mindent, van jutalmazás is, de csak rosszabb. Ott nem beszél, nem csinál semmit. Csendben ül 2 szót ha szól amíg ott vagyunk.
2020. júl. 2. 17:44
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

2-es vagyok, remelem a 3-masra nem csak te, de senki más nem fog hallgatni 😊 semmit nem old meg egy ilyen cselekedet. Nem egy 17 éves kamasz a téma aki rágyújtott egy füves cigire és nyakon kell bszni.


Egy pici lányról beszélünk. Meg kell értenünk min megy at, És at kell őt segíteni ezen a lelki állapoton

2020. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
2 hónap alatt ne várj csodát főleg ha a pszichológusnak sem hajlandó megnyílni. Itt az apjának kellene több időt vele lenni. Vagy az anyjának visszavenni magához
2020. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja nem foglalkozik vele, nem beszélget vele, nem magyarázza el neki a helyzetet akkor semmi nem fog változni.
2020. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Sokat van vele az apja, sokszor viszi ő oviba,megy érte van, hogy ketten programoznak, de ő mindig csak vele szeretne lenni ami ugye nem kivitelezhető és olyankor jönnek a gondok. Ha az apja is itthon van akkor teljesen olyan mint egy normál gyerek. Akkor is vannak hisztik de közel sem ilyenek.
2020. júl. 2. 17:54
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Akkor nektek kell jobban osszecsiszolódnotok valahogy:)


+ az apuka is beszélhet néha 4szemkozt a kislánnyal rolad, hogy elfogadobb legyen és mondani pár jó szót az érdekedben. De nem átesve a ló túloldalára, hogy perceken keresztül teged fényez előtte. Csak el ültetni pár gondolatot a fejébe.

Biztos vagyok benne hogy hosszú folyamat lesz és sokszor idegtépő. De a gyereknevelés ilyen, és megfogja érni a faradtsagotokat.


Csak szeretettel álljatok hozza mindig.😊

2020. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!