Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetnétek egy 10...

Hogyan büntetnétek egy 10 éves kislányt?

Figyelt kérdés
Ha kezdődik a tini korszaka és lázadozik, rossz jegyeket hoz, nem akar tanulni és szemtelen, flegma, öltögeti a nyelvét a felnőttekre, stb. Annyira nem rossz, csak kikészít és a kisebbik (8 éves) lányom is veszi át a hisztijeit.

2013. máj. 17. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Megvonni tőle dolgokat, ha nem fogad szót, és nem viselkedik rendesen. Pl számítógép, tv.
2013. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Az én fiam jol tanul de van hogy neki áll szemtelenkedni ,ilyenkor nagyon kemény rászolok hogy velem nem szemtelenkedhet ,hisztis is és ilyenkor keményen rászolok mert azt se türöm el .
2013. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Tv, gép, telefefon, csavargás, zsebpénz megvonás......persze nem egyszerre mind :))
2013. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Ja és miért nem kérdezed ki a leckét??
2013. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg ne ezekkel büntessed, hogy tv megvonás. Mit ártott a tv-nek?


Akivel szemtelen, vagy kinyujtja a nyelvét ahhoz menjen oda és kérjen igazán bocsánatot. Mondjon el egy mondatot, mint pl nagyon sajnálom, hogy megbántottam, és többet nem fogom kinyujtani a nyelvemet önre.

Ennek a mondatnak a teljes elmondása egy igazi büntetés neki. Ezt minden alkalommal és minden helyzetben ha megteszi akkor mondania kell. (egy egyszerü bocs nem elég)

Ezzel szembesül, a sértettel, látja, hogy az mérges rá, és érzi, hogy megbocsájtanak neki(vagy nem).

Szemtelen, akkor mond el neki mi volt a baj, és egy teljes vagy két mondattal kérjen bocsánatot attól akivel szemtelen volt.


Rossz jegyeknél vedd elö és mutasd meg neki, hoyg tud jobban tanulni. tanuljatok együtt minden nap, a dogák elött kérdezd ki jobban.

A gyerekek agya kb 9-10 éves korig fogad be csak úgy dolgokat, addig nem kell tanulni. Ezek után viszont keményen kell tanulni, már az agya olyan mint egy felnötté, egy dolgot minimum 10x kell hallani, hogy megjegyezze pontosan, szórol szóra. Ehhez sokat kell tanulni.


A gyerek kb 12 éves korig nevelhetö, ezek után csak a meglévö értékek maradnak, ebböl lehet gazdálkodni.

2013. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha öltögeti a nyelvét,és nem hallgat a szép szóra vágd szájba majd megunja.Kérdezd ki a leckét ne mehessen sehova,ne nézhessen tv-t az amúgy sem jó,és ne ülhessen le a számítógép elé,ha nem viselkedik normálisan csináljon több házimunkát.10 évesen még helyre lehet tenni,beszélj vele sokat,még csak kiskamasz, de ha most nem mutatod meg,hogy te vagy a szülő akkor később már bánhatod.
2013. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Réti bubuzér ***** válasza:
91%
Hatoska, a kukoricára térdepeltetést, meg a szíjjal verést kihagytad... De a vesszőzés, az örök klasszikus pofon, és az éheztetés is beválik, ha roncsot akarsz a gyerekdből nevelni. Csak szólok, hogy a módszereid óta eltelt vagy 100 év...
2013. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
persze utolsó,semmi baj a módszerrel,de gondolom azt vallod a gyereknek mindenhez van joga,a szülő meg a rabszolgája,ejnye-bejnyén kívül nem lehet semmit mert sérül a lelkivilága,sőt nevelni sem szabad meg rászólni vagy büntetni,nyugodtan viselkedjen 10 évesen úgy,mint egy 5 éves,de azért menjen el bulizni is,mert Ő nagylány...semmi rosszat nem írtam ellenben a nagy liberális gyereknevelés pártiakkal
2013. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
13:04: a szájba vágás meg a mindent megengedés között még van pár fokozat. Remélem, nincs gyereked.
2013. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Semmi baja nem lesz ha az anyja szàjba vàgja,mert felesel,nyùjtogatja a nyelvèt,hisztizik, ès semmi màs nem hat rà, kèrlelheted,ràszòlhatsz nem hasznàl, akkor igenis belefèr, mèg akkor is ha lepontoztok, kèpzeld van gyerekem ès imàd engem, nem is lesz neveletlen,udvariatlan,problèmàs gyerek pedig kèpzeld mèg szàjba sem vàgtam semmièrt, mert nem kellett.
2013. máj. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!