Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek két kicsije volt majd...

Akinek két kicsije volt majd utána (vagy előtte) csak egy gyereke,pár kérdés a különbségekről?

Figyelt kérdés
Ha rögtön két gyereked született szinte egymás után(vagy ikrek), és egy harmadik gyereked is van nagyobb különbséggel.ő előtte vagy utánuk született hosszú idővel? Mesélnél a hétköznapi nehézsségekről és előnyökről is ,amiben más volt eggyel mint kettővel? Milyen volt két gyerek után hosszú idővel csak eggyel,illetve forditva? Miket tartottál nehezebbnek,könnyebbnek velük?
2020. júl. 3. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Picit több, mint egy év van a nagyok között. Nemem nehezebb volt az elsővel egyedül, mert folyton nekem kellett szórakoztatni, sokat volt kézben. Amikor a kicsi megszületett, ő nyugis volt, az első pár hónapban olyan volt, mint előtte, csak nem volt pocakom és újra szoptattam. Kb 4 hónapos korában kezdtek el egyre többet együtt lenni, semmi sem volt érdekesebb egymásnál. Annyi szabadidőm lett hirtelen, mint a fene, gyakorlatilag csak etetni meg pelenkázni kellett, a nap nagy részében játszottak, figyelte a kicsi a nagyot. Aztán a kicsi nagyon aktív lett, egy igazi kis huligán, úgyhogy a harmadikkal vártunk. 3 év van köztük, így azért nem annyira távoliak korban, de délelőttönként megint az volt, mint az elsővel, unatkozott és nem tudtam főzni vagy érdemben takarítani, mert szórakoztatni kellett. A 4. megint hamar jött, ezzel megint könnyebb lett. Nem tervezünk több gyereket, de ha nagyon ránk szakadna a bank és egy nagyobb ház is, akkor tuti 2 lenne gyors egymásutánban. 😊
2020. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Van egy 9 évesem, egy 7 évesem. A legkisebb 1 éves. A 2 nagy mikor kicsi volt, elég embert próbáló időszak volt. Segítségem semmi, a 2 fiam meg rettenet akaratosak voltak, sokáig nem is jöttek ki egymással. Mostmár eljátszanak szépen együtt. A kicsit direkt akaratuk ilyen soká. Most olyan jó. Szinte csak vele kell foglalkozzak. Nyugodtabb is vagyok vele mint anno a nagyokkal. Egyébként a kicsi is fiú.
2020. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
10 és 8 évesek voltak a nagyok, amikor a kicsi született. 3 fiú. A legnagyobbal nagyon könnyű volt, amíg egyedül volt. Amikor a középső megszületett, akkor nagyon nehéz lett minden kb két évre. Nagyon erős volt a féltékenység, két pici volt. Amikor elkezdett beszélni, akkor váltak játszotarsakká, volt pár nyugodt évünk. Most a nagy kezd kamaszodni, háát...ez sem könnyű és nemsokára két kamaszom lesz. A kicsivel minden sokkal könnyebb volt. Már nincs féltékenység, imádják, büszkék rá. Én is élvezem, hogy még egyszer babázhatok, már nem bíztam benne. Féltem, hogy egykekent nő majd fel a nagy korkülönbség miatt, de a nagyok egyelőre jó fejek, nagyon sokat játszanak vele :). Az egyedüli nehézség a logisztika volt. Suli, edzések és különféle programok közé kellett benyomorgatni a pici napirendjét, de megoldottuk :)
2020. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!