Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs többé pelenka. És utána?

Nincs többé pelenka. És utána?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 hét múlva 3 éves Kisfiú, aki márciustól óvodába megy ... menne, ha szólna, ha wc-zni kell.

Már sokszor szól, de még mindig sok a baleset. Van, hogy bármit teszek, nem hajlandó elmenni. Az ingert érzi, mert mindig elvonul, mielőtt produkál.

Írjátok sokan, hogy azt mondjátok a gyerkőcnek, hogy nincs többé pelenka ... oké, utána mi jön? Levettem a pelenkát, 1. nap kb 3x cseréltem bugyit, nadrágot, következő 2 nap nem cseréltem, aztán megint 2 nap nem szólt. Majd inkább ráadtam a pelust újra és pár napig békén hagytam.

Ti hogy csináljátok?


2019. febr. 10. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Várnék szeptemberig. Teljesen felesleges alig 3 éves gyereket bevágni az óvodába. De ma ez lett a divat, hogy minél elöbb lepasszoljuk a gyereket.
2019. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk három év körüli volt a gyermekünk, mikor megbízhatóan szobatisztává vált, szól is azóta is, egyszer volt csak éjszaka baleset, amúgy éjjel is szól, ha pisilnie kell.


Szerintem várj még a szobatisztasággal.

2019. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Itt nem az óvoda a kérdés, ha nem megy, nem megy. Kérlek, ha tudsz, a kérdésemre válaszolj. Ha nem tudsz és csak piszkálódsz, hagyd figyelmen kívül. Köszönöm!
2019. febr. 10. 19:31
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Ne vedd le a pelenkát amíg nem szobatiszta.
2019. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Hozzászóló!

Persze, hagyok Neki időt, amennyi csak szükséges, viszont szeretném egy kicsit ösztönözni, mert úgy látom, inkább nincs kedve kimozdulni játék közben, sokszor akkor van baleset.

Alváskor pl. teljesen száraz a pelus, ébredéskor megy a wc-re, ez már szépen működik.

2019. febr. 10. 19:45
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Készítsd ki a bilit egy olyan helyre ahova el tud vonulni. Mond meg neki, hogy ha pisilni vagy kakilni kell, akkor használja egyedül.

Lehet az zavarja, hogy nézik, mivel írtad, hogy elvonul.


Nálunk ami bevált, hogy barmikor be tudott menni a fürdőbe. Oda volt készítve a lépő a wchez és olyan ülőke van, amit ha felnyit egyből a szűkített lesz. Így csak akkor szólt, ha nagy dolga volt és törölni kellett.

2019. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Aha, tehát készítsek elő mindent és hagyjam, hogy Ő csináljon mindent egyedül. Ez olyan nagyfiús. Köszi a tippet, kipróbálom! 🙂
2019. febr. 10. 19:50
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Ne aggódj, egyik napról a másikra szoktak szobatiszták lenni.

Mi kivártuk a jó időt. Időnként mondtam, hogy próbáljunk meg pisilni. Nem baj, ha nem nagyon kell pisilni, egy próbát tegyetek. Kisfiamnak az tetszett, mikor a szabadban pisilt, meglocsoltuk virágokat. :)

Utána bent is szólt, ha kellett.

Esetleg vegyetek egy ilyet:

[link]


Hátha tetszik neki, hogy ez is kicsit játékosabb megoldás.

2019. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper vicces 😀 A Kisfiamnak is biztos tetszene, köszi, szétnézek, hol lehet beszerezni 🙂
2019. febr. 10. 20:08
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém nemrég 3,5 évesn lett szobatiszta. Már legalább két éve megvettem a bilit de soha nem érdekelte én meg nem erőltettem, nem akartam azt hogy percenként kérdezi hogy kell-e pisilni milyen idegesítő lehet az nekik?

Aztán egyik nap mondtam reggel , hogy nincs már pelus, sírt fél órát, hogy neki kell pelus, de onnantól kezdve úgy ment a wc- re mint egy felnőtt, mintha mindig is ezt csinálta volna. SOHA egyetlen egy baleset nem volt , tényleg mintha magamat látnám ha pisilni , kakilni kellett fogta magát és elment. Egy hétre rá éjjelre is szobatiszta lett.


Örülök , hogy így döntöttem , hogy nem idegesítettem hetekig, hónapokig a kétdezgetésekkel mielőtt még nem érett rá , nem Treníroztam mint a cirkuszi majmot, szépen kivártam míg megérik rá.

2019. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!