Totyogóval lazán?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban folyamatosan ingerült vagyok. Nagyon nagy figyelmet igényel a gyermekem, egyedül nem játszik el, amíg főzök pakol a konyhaszekrenyben, de ha nem figyelek rá újabban hányatatja magát. Mondom neki nem szabad vigyorog és csinálja tovább. Felmaszik mindenhova, kiborít dolgokat, szétdobál, ételt eldobálja mindenhol, egy pillanatra nem áll meg. Ha valamit nem engedek meg, mert mondjuk veszélyes, akkir ordít. Tudom, hogy ezek apróságok, meg minden gyerek ilyen, de annyira nem tudom lazán venni a dolgokat. Pl. felmosás után kiborítja a tejet direkt.

Hogy kezeljem ezt az egészet? Az a baj, hogy mostanra teljesen szetcsúsztam sokszor kiabálok, ingerült vagyok, nem is alszunk még át éjszakát, vizsgaidőszakom van.

Emlékszem, hogy szüleim is ilyenek voltak, mikor kicsik voltunk minden baj volt amit csinaltunk ds mindenért kiabáltak, és rossz volt. Nem akarok en is ilyen lenni.


2020. júl. 9. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Egy kicsit mégis ilyen lettél. Minden baj, amit csinál...

Nyilván a tejet ne borítsa ki a frissen felmosott padlóra. Meg mi az, hogy "hányatatja" magát? Csak nem ledugja az ujját a torkán..?

Viszont egy totyogó bizony felmászik mindenre és szétdobál dolgokat. A ti dolgotok, hogy a lakást olyanra alakítsátok ki, hogy ne tudjon bajt csinálni, se magának, se nektek. És igen, ordítanak, ha valami nincs megengedve, ez ilyen. De nem lehet, hogy semmi nincs megengedve? Mit csinálhat, ha nem pakolhat és nem mászkálhat? Az is miért baj, ha pakol a konyhaszekrényben? Majd visszapakoltok.

Szerintem próbáld átgondolni, mi az, amit tényleg nem kéne megengedni, és mi az, ami azért valahol oké. Lehet, hogy a nagy rosszaságokat azért csinálja, mert kb semmit nem szabad, és akkor nem tudja megtanulni, hol a határ. Nem? Vagy lehet, félreértek valamit.

Az extra stressz pedig biztosan a vizsgaidőszak miatt van. Ez durván nehezít. Drukkolok nagyon.

2020. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

azzal nincs bajom, ha onnan kipakol, addig is el van :)

de van, hogy például cserepes virágot kiboritja, vagy a ruhasszekrenybol mindent kidobal, a viragokat mar wgy helysegbe raktam, de néha nyitva marad az ajtó, és már támad :)

kanapéra, székre áll fel, volt már hogy leesett, ezért féltem.

játszunk, fogocskazunk, bujocskazunk, segit takaritani, teregetni ezzel nincs baj, elvagyunk.

2020. júl. 9. 14:38
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ő most felfedez, határokat feszeget, nem tehet róla ha valami kiömlik, de nem tudom kezelni.
2020. júl. 9. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Én ha sokadszorra sem fogadott szót , rácsaptam finomat a pelusára.

Ezzel megtanulta , h a nem az nem.

2020. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Én mindent elraktam előle, alsó polcokra tettem, amivel játszhat.
2020. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Énidő, kikapcsolódás. Muszáj feltöltődnöd, ha nincs energiád, nem tudsz miből a "tűrésre" fordítani. Vigyázzon rá az apja vagy valaki, te meg menj sétálni, fagyizni. Vagy menjenek el ők sétálni, neked meg legyen két nyugodt órád, amikor NEM HÁZIMUNKÁT végzel, hanem olvasol vagy a hobbiddal foglalkozol. Mondjuk minden szombat délelőtt, és akkor van mit várni, mert tudod, hogy a szombat délelőtt mindig ilyen.

A vizsgaidőszakot kell kibírnotok, utána jobb lesz.

2020. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!