Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balkezes gyerekek szülei! A...

Balkezes gyerekek szülei! A gyerkőcnek mikor alakult ki a domináns keze? Voltak nehézségek?

Figyelt kérdés

Beszédfejlődést hátráltatta?

A gyerekem 1-1,5 éves korában gyakrabban használta a bal kezét. Most lassan 3 évesen inkább a jobb kezében vannak az eszközök (evőeszköz, ceruza, olló) de van, hogy a villát fogja a jobban és ballal csipegeti ki az ételt.

Mondta az ismerős, hohy ettől is késhet a beszéde.

Akinél hasonló volt, hogy alakult ki a domináns kéz? Mukor indult be a beszéd?



2020. júl. 14. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ő egyszerűen mindent bal kézzel fogott meg.

Szilveszteri baba a lányom, 3. születésnapja után, január 2.-án volt hajlandó megszólalni :) Addig csak mutogatott, belém adva az ideget.

Mamár egy 11 éves, okos nagylány, aki 5 percig nem tud csendben maradni.


Hidd el igaz az a mondás, majd megszólal, amikor lesz mondanivalója :)

2020. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is két kezű volt. 3 éves korára alakult ki nála, hogy evés közben is inkább cserélte az evőeszközt a jobb kezére, amikor feltűnt neki, hogy a ballal fogja és ügyetlen.

Ő is valóban később kezdett el beszélni, de nem volt vészes. 2 éves kora után már szépen beszélt, most 3,5 éves, még nem mondja tisztán a szavakat, de választékosan magyaráz. (Pl: az autó még ató, róka az jóka meg hasonlók)

2020. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a legelső pillanattól bal kézzel fogtam meg mindent.Beszélni meg a testvéreimhez képest későn 2.5 évesen kezdtem.De még a mai ,,elvárások" szerint viszonylag időben.Nem volt beszédhibám, szépen beszéltem(anyuék szerint)

Lányom jobb kezes lesz, már 1 évesen is határozottan a jobb keze dominált, mégis késik a beszéde, pedig már 3 éves lesz lassan.

2020. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lányom kétkezes, a nagynak a jobb a domináns (5 éves) a kicsinek még nem tudjuk melyik (2.5 éves) mindkettő időben kezdett el beszélni.

Férjem és én is kétkezesek vagyunk. Neki a bal nekem a jobb a domináns. Férjem családjában viszont ott a dislexia, diszgráfia.

2020. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Lányomon egyértelműen látszott már egészen pici korától. 8-9 hónaposan kezdett beszéli, semmiben nem hátráltatta. A fél család balkezes, senkinek nem volt emiatt problémája.
2020. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek egész korán látszik a domináns keze, de igazából iskoláskorra "kell" kialakulnia. A balkezesség nem hátráltatja a beszédfejlődést. A külső beavatkozás, átszoktatás a másik kézre igen.
2020. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ráér még, hogy kialakuljon a domináns keze. Az én lányom egyébként balkezes, elég hamar eldőlt. Viszont jobb lábas. Adhd-s, volt olyan fejlesztő pedagógus, aki aggódott emiatt, hogy a dominancia nem alakult ki rendesen, de a pszhichiáter csak legyintett. Azt mondta, hogy ez nem jelent semmit.
2020. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor kezdte a bölcsit a fiam, 20 hónaposan, akkor már sejthető volt, hogy balkezes, csak elfelejtettem mondani beszoktatáskor, aztán két héttel később olyan örömmel mondta a dadus, hogy rájöttek, miért nem eszik szépen a fiam a kanállal, mert eddig a jobb kezébe adták, és most áttették a balba, és azzal olyan ügyes, akkor esett le, hogy ezt elfelejtettem említeni :D

De már előtte is gyanús volt, kb. egyéves korától, mert főleg bal kézzel játszott, a jobbkeze inkább a "segédkeze" volt, de a komolyabb dolgokat a ballal csinálta már akkor is.

Nem volt problémája, beszélni is normál időben kezdett, egyéves kora után kicsivel, kétévesen pedig mondatokban. A bátyja jobbkezes, de ő kétéves koráig egy mukkot se szólt azon kívül, hogy "még" :D Nekem ez alapján eszembe sem jutott, hogy a balkezesség, és a későn megindult beszéd összefüggene.

2020. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!