Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész nap a szomszédban...

Egész nap a szomszédban játszanak a gyerekeim. Ez probléma?

Figyelt kérdés

Pest megyei kis település, nagyon családias, mindenki ismer mindenkit. A kisfiam lassan 8 éves, a kislányom 6 éves. Jó testvérek, mindent együtt csinálnak.

Múlt héten érkezett a szomszédba egy szintén 8 éves kisfiú, aki a nagyszüleinél tölti a hétköznapokat. Az én gyerekeim nagyon barátkozóak, meg is viselte Őket a karantén, a barátaik hiánya. Összebarátkoztak ezzel a kisfiúval, aki áthívta Őket magukhoz, azóta minden reggel, reggeli után átkéredzkednek hozzájuk, csak ebédelni, majd vacsorázni jönnek haza. Jó játékokat játszanak, át szoktam néha sétálni, Rájuk nézek, a fiúcska nagymamája szerint is szépen játszanak. Egész nap kint vannak a kertben. A kisfiam egyik osztálytársa is csatlakozik Hozzájuk, aki az utcánkban lakik.

Ma merült föl bennem, hogy mennyire normális az, hogy ma pl. alig láttam Őket. Nekem ma el kellett mennem, a férjem volt itthon a gyerekekkel, arra jöttem haza, hogy mindkét gyerkőcöm már órák óta a szomszédban vannak. Nem akarom zavarni Őket, csak hiányoznak.

Egyébként rengeteget vagyunk együtt, sokat játszunk, bicajozunk, kirándulunk. Én arra emlékszem, hogy gyerekkoromban én is ébredés után rohantam a térre a barátaimhoz. De az más világ volt.



2020. júl. 15. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem kéne ennyit a szomszédban hagyni őket... Ki tudja milyen következményei lesznek annak ha folyamatosan ott vannak. Meg értem, hogy neked most jó ez a kis nyugi, de én nem hagynám maximum 1 2 órára.
2020. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Derjaderja ***** válasza:
70%
Teljesen normális! Az én másfél évesem a szomszéd 3 évessel bandázik egy csomót, egész nap egymást lesik, hol nálunk vannak délután, hol ott. Én mindig nagyon örülök, nekem magányos gyerekkorom volt....
2020. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem alapvetően nem baj, bár azért ràkérdezhetnél a nagymamánál, nem gond-e neki, hogy lényegében két plusz gyerekre vigyáz egész nap.


Lehet, hogy szeretne kicsit kettesben is lenni az unokájánál, vagy elfàrad benne, csak nem akarja megmondani nektek, hogy ne tukmáljátok rá egész napra a gyerekeket.

2020. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Amit a 3-as ír, vagy esetleg lehetne felváltva, hogy egyiknap nálatok másiknap a szomszédban játszanak a gyerekek.

Ha hiányoznak a gyerekek akkor fixálni velük programokat, hogy pl kedden mentek ide-oda és akkor kedden nem rohannak át a szomszédba, hanem együtt töltitek a napot.

2020. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
63%

Szerintem elég gáz, hogy hagyod a gyerekeidet a szomszédban, mintha lepasszolnád.. ÉN a szomszéd helyébe nem örülnék, ha mindig ott lenne + 2 gyerek.

Áthívhatnád te is a kisfiút magatokhoz, nem lenne olyan egyoldalú.

2020. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, mit szól hozzá a szomszéd nagymama. De persze ezt nem lesz egyszerű megtudni, mert az emberek nem szívesen mondják azt meg egyenesen, ha zavarja őket egy vendég. Ha pedig te úgy érzed, biztos zavarja, pedig nem, akkor nem létező jeleket fogsz felfedezni a saját elképzelésed megerősítésére.


De ha sikerül időnként magatokhoz hívni át a bandát, az jó megoldás. Gondolom a ti kertetekben is lehet játszani.

2020. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sokat van itt a szomszéd kisfiú. Sajnos meghalt az édesanyja, apja neveli. Az én lányom egyke, a kisfiút pedig nagyon szeretjuk.


Anno gyermekkoromban mi is állandóan egymásnal voltunk a szomszéd gyerekekkel. Isteni gyermekkorom volt.


Ha egyik félnek sem gond ez, akkor a gyerekek fejlődése szempontjából jó, hogy együtt tudnak játszani. Százszor inkább, mint a tabletet nyomkodjak.

2020. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha az én szomszédom lennél, akkor baj lenne😂 A nagymamának nagyon megterhelő lehet ennyi gyerek. Hiába játszanak el jól, azért csak figyelni kell rájuk, és így neki. Ha felváltva lennének ott és nálatok, azzal szerintem nem lenne gond.
2020. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd át te is.
2020. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, hasznosak voltak. A bevezetőmben nem akartam regényt írni, de a szomszéd kisfiúval való ismeretség úgy kezdődött, hogy a kertkapunk előtt álldogált, míg a gyerekeim a kertben medencéztek. Én kedvesen invitáltam fürödni, Ő nem akart jönni, viszont áthívta hozzájuk a gyerekeimet. Átkísértem Őket, bemutatkoztam a nagyszülőknek (látásból ismerjük egymást, de személyes ismeretség még nem volt), megkérdeztem, hogy nem gond-e, ha maradnak, valamint meghívtam a kisfiút hozzánk játszani. A nagymama nagyon örült, hogy pajtásokat talált az unokája, legalább nem fog unatkozni a nyáron. Minden alkalommal, amikor átmennek, átkísérem Őket, hogy újra rákérdezzek, nem zavarják-e Őket a gyerekek, a nagymama továbbra is örül a gyerektársaságnak. Azt elárulta, hogy az unokája nem szeret másokhoz bemenni, az okát Ő sem tudja. Egyébként a mama annyit kért, hogy a gyerekek ne menjenek be a házba, maradjanak a nagy udvaron, ezt a gyerekeim tiszteletben is tartják.

A hetünk pedig úgy néz ki, hogy nagyjából kétnaponta szoktunk kimozdulni, olyankor kirándulunk, játszóterezünk, strandolunk, barátokhoz, nagyszülőkhöz megyünk, a köztes napokon hagyom Őket játszani. Ilyenkor szoktak a szomszédba menni, általában mindig a szomszéd kisfiú jön át, hogy áthívja Őket.

2020. júl. 15. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!