Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Nagyon problémás, "kisebb...

SOS! Nagyon problémás, "kisebbség" a szomszédban, másik oldalt én a babámmal?

Figyelt kérdés

Egy pest megyei városban élek kertvárosi részen. Férjemmel 3 éve vagyunk házasok, 1 éves lesz a fiúnk májusban. Azt hittük, álmaink házára találtunk, mikor sikerült megvenni! Úgy 4 éve élünk itt, azóta csinosítgatjuk, rendezgetjük, de betelt a pohár. Januárban megvették a szomszéd házat, és egészen pár héttel ezelőttig színét se láttuk az új lakóknak.. De sajnos felbukkantak. Ez alatt a 3 hét alatt csak gond volt velük. Mint írtam, kertvárosi rész, rendezett környék, nincs gond vele, de őket valamiért beette ide a fene, nem tudom szebben fogalmazni. Én GYESen vagyok itthon, férjem napi 12 órát dolgozik (általában nem, de "szezon" van), így ő nyár elejéig keveset van nagyon itthon.

A probléma a következő.. Egy 8 tagú család költözött be, a szülők a 6 neveletlen gyerekükkel. Még hagyján, hogy egész nap szól a mulatós techno, vagy mi.. De veszélyes anyagokat égetnek (műanyagot, minden szir-szart), a kertjüket (ahova átlátok minden akadály nélkül, sima drótkerítés) pár nap alatt leamortizálták, kint van egy kanapé, fémhulladék, a régi málnabokroknak nyoma sincs a sok szeméttől. Ennek a látvány része borzasztó, hisz nem azért dolgoztunk a férjemmel, hogy egy szemétdomb nőjön mellettünk. A 6 gyerek közül 3 (legalább) a nap 24 órájában üvölt és óbégat a kertben, nem lehet tőlük napközben megmaradni a házban! Volt arra is példa, hogy egy őskövület rádióval (!!) dobták meg az autóm. Rájukbizonyítani persze nem lehetett. Beszéltem már ügyvéd ismerőssel, ő nem tudott hasznosat tanácsolni, igaz, nem ez a szakterülete.. Feljelentést a 3 hét alatt kétszer tettem, egyszer az éjjeli mulatozás miatt, másodszor a veszélyes hulladék égetése miatt.. Mit lehetne velük tenni?? A gyerekemnek sem jó, hogy nem mehet ki a kertbe játszani a szép időben, mert kint megy az óbégatás és minden tiszta mocsok.. Néha a mi kertünkbe is "átjut" valahogy néhány chipses zacskó, flakon stb. Felörlődöm ebben a helyzetben, és a házasságom is rámehet, mert egész nap egy idegroncs vagyok miattuk. Férjem mondta, hogy átmegy megbeszélni.. de nem szeretném, sok jó nem sülne ki belőle, barátaink sem ajánlották neki.. MIT CSINÁLJAK?? Hitel még van a házon 6 évig.. Nem lehet csak úgy elröppenni innen.. Meg fogok őrülni!


2011. márc. 12. 18:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
30%
pedig vagy átmegy megbeszélni a férjed, vagy szivhattok jóideig. Lehet beszélni a romákkal, csak nagyon kedvesen nyitottan kell közeledni feléjük, és fontos, hogy ne érezzék, hogy lenézed őket. A feljelentgetéssel viszont állj le, a rendőrség úgy se tudja odébbköltöztetni őket, viszont, ha megtudják te vagy a feljelentő még komolyabb bajod is lehet.
2011. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%

Igen, sajnos a feljelentés nem fog eredményre vezetni. Nekünk csak a telkünk volt ilyen szomszédságban, de az is juszt elég volt :S

Jó nagy kerítés, és türelem. Úgyse tudnak ott megmaradni. Esetleg néhány bőrfejűhaver, akik nagyon meggyőzőek :)

2011. márc. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Azért álljon már meg a menet, ha jön be az ablakon a csípős füst, amitől köhögök én is és a gyerekem is, talán mennék ki szép napot kívánni nekik, mikor látom, hogy valami vegyszeres műanyag ég a tűzön?? Az éjjeli techno és üvöltés alatt nem hogy a fiam és én, a férjem sem tud aludni, és 12 órát dolgozni (fizikai munka részben) nem leányálom alvás nélkül!! Nem lehet ilyen körülmények között élni!
2011. márc. 12. 18:31
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon megértelek. Még nincs 5 perce, hogy végignéztem, ahogy pár 5-7 éves rajtó kilopta a mellettünk lévő lakatlan házat. Tudtam, hogy nem is érdemes a rendőrséget hívni, mert mire ők kiérnek, a "munkás" kezek már eliszkolnak a zsákmánnyal. Mi is így voltunk, olyan falut választottunk, ahol nincsenek kisebbségiek, és mindenki megbízhatott mindenkiben. Erre eltelt 10 év, és betelepült 1, ismétlem- 1!!! család, ami aztán hamarosan 20 tagú lett, és hozták a rokonokat, tesvííreket, és most ha kinézek az utcára, kövér roma sihedereket látok, és miniszoknyás, cigiző tizenéves anyukákat, akinek a gyerek vagy bőg, vagy már beájult a piszkos babakocsiba. Este 10kor még kint sikít a 3-5 éves korosztály, és ha kiszólsz, még ők verik be az ablakod.

Nincs mit tenni, pedig már olyanokon gondolkodom, hogy vérebet veszek, géppisztolyt... pedig igazából nyugodt ember voltam előtte.

2011. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
A jegyzőnél voltál már? Ő kötelezheti, hogy rendben tartsák a portájukat, ha megtudják, hogy akár bírságot is fizettetnek velük, talán összekapják magukat, bár erre általában nem sok esély van. Ha nagyon nem megy a hivatalos út, akkor ne a férjed menjen át egyedül beszélni velük, mert ezek nagyrésze idegbeteg és agresszív, néhány nagydarab ember talán jobban tudna rájuk hatni.
2011. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
A hitel miatt el lehetne adni a lakást. Az új lakó átvállalhatja a hitelt, vagy a vételárból lehet törleszteni a banknak.
2011. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%
Keresd meg a nem hivatalos Magyar Gárdát, biztos szívesen elmennek rendet rakni.
2011. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

"A hitel miatt el lehetne adni a lakást. Az új lakó átvállalhatja a hitelt, vagy a vételárból lehet törleszteni a banknak."


És ki az aki megvenné? (a szomszédok miatt nyilván nem sokan kérnének belőle)

2011. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Hát ez a nagy kérdés, ki venné meg? Vannak a környéken nyaralók is, kíváncsi vagyok, nálunk mikor lesznek kifosztva.. A Gárda elég komoly lenne.. mármint az a lépés után biztos nem tudnék csukott szemmel lefeküdni, mert még bajunk esne.

Amúgy amikor először jöttek a házhoz, átmentem köszönni nekik, hogy legyen mégis valami pozitív kezdete az egésznek, de náluk nincs tisztelete a másiknak..

2011. márc. 12. 18:45
 10/37 anonim ***** válasza:
64%

A MNG soha nem bántott senkit...se cigányt se Magyart...ezt azért tisztázzuk elöljáróban:-D

Sajnos a megoldást a problémádra a választásokon érhetted volna el...amíg a kissebségnek mindent szabad nem lesz rend sosem...csak azt nem értem..él szlovák német görög szerb kisebbség az országban....nekik sikerült beilleszkedni a cigányoknak nem...nem is akarnak a segílyből jól megélnek....sajnállak....de nagyon:-((

2011. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!