Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, hogy javuljon...

Mit lehet tenni, hogy javuljon a helyzet a szomszédban? Problémás az egész család.

Figyelt kérdés
7-en laknak 1 szobában, putrivá tették a takaros házikót. Van anya és kisfia, meg a rokonság. Régebben segítettünk nekik, legutóbb pl íróasztalt adtunk oda, régi típusút, de hibátlant. Ők kérték, mikor látták, hogy kiselejteztük. 1 hét múlva szétverve találtuk a kertben. Nem valami sokszor láttam őket takarítani, szellőztetni, az udvar lassan olyan, mint egy fém- és szemétlerakat. Gondolom ez is vonzza a rágcsálókat, télen-nyáron küzdenünk kell ellenük. A gyerekkel semmit nem foglalkoznak, szerintem fürdetni se szokták, mindig tiszta kosz. Neveletlen, szemtelen, extra csúnyán beszél, büdös, szakadtak a ruhái, télen meg, hát nem volt túlöltöztetve. 4 éves körül van, de még nem jár oviba. Ha a jólneveltség nem is, de a higiéniai körülmény számít, ahol kisgyerek van, nem? Lehet ezt jelenteni valahol? Érdemes egyáltalán?
2015. máj. 27. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőben, gyermekjóléti szolgálatnál kérdezzétek meg, hogy mit lehetne tenni.
2015. máj. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Lehet jelenteni, de sajnos a cigányoknál ez van, még a védőnő se mer kijárni hozzájuk :((
2015. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem kisebbségiek, épp ez a "poén".

Rákerestem a helyi családsegítő központ elérhetőségére, nem is tudtam egyben gyermekjóléti szolgáltató. Azt hittem ez központi dolog, megyeszékhelyhez kötött vagy ilyesmi. Ha kijönnek házhoz, ugye nem fogják elmondani, hogy én szóltam ez ügyben? Vagy lehet teljes névtelenségbe burkolózni?

2015. máj. 27. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez közegészségügyi kategória, ami a gyerekeidet és az egész családodat veszélyezteti. ÁNTSZ, gyámügy, védőnő, mindenkinek szólni kell.
2015. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szólhatsz, lehet reménykedni (nem fogják megmondani, hogy te jelentetted, de nem kell atomfizikusnak lenni hozzá, hogy a szomszéd volt). De szerintem a világon semmi nem fog történni.
2015. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Gyújts rájuk a házat, vagy hívj rendőröket, hogy zavarják a nyugalmatokat. Az ilyenekkel nem kell jópofizni...
2015. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!