Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki a 2,5 éves gyerekére mindent ráhagy, nem szól rá, ha agresszív más gyerekkel?

Figyelt kérdés
Játszótéri probléma... a fia folyton lerángatja a kismotorról a lányomat, ha "mennek haza". És a nő nem szól rá a gyerekére, mert az az "övé"! Kérni már nem divat? Hogy lehet valaki ilyen idióta!? Legközelebb gyalogoljak át a gyerekén, ha útban van? (persze nem teszek ilyet). Mit tennétek ilyen helyzetben?
2010. aug. 3. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én rászolnák a buta anyukájára!!!
2010. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez durva

én is szolnék először csak anynak h szoljon rá a gyrekre. ha nem történik semmi következőnek a gyerekre szolnék rá h nem igy kellene ezt tenni.

2010. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyukanem képes szólni a gyerekének, én biztosan szólnék! Nem ordítva, nem agresszívan, csupán megfognám (nem erősen, d érezze!) és nyugodtan,de határozottan elmondanám neki, hogy ezt nem így szoktuk csinálni! igaz, hogy az övé a játék, de a játszótéren bárki játszhat vele... ha indulnak, kérje el, mert a másiknak fáj, ha lelöki... Sajnos egyre több az ilyen kisgyerek, ami annak köszönhető, hogy sokak szerint az "óvoda és az iskola feladata a nevelés, a szülőknek elég csupán szeretni a gyereket"... Az ilyenekből lesznek aztán az agresszív, beilleszkedni nem tudó, magatartászavaros gyerekek...
2010. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek konfrontálódni,úgyhogy nem szoktam ilyesmiért szólni.Legközelebb nem engedem a gyermekemnek,hogy ráüljön,és elmagyarázom neki,miért nem.

Figyu amelyik anyuka már x alkalommal nem helyteleníti ezt a gyerekénél,sőt egyenesen úgy gondolja,hogy megteheti,mert az "övé",azzal kár beszélni.Tapasztalatom szerint az ilyen anyukák egyből visszatámadnak,hogy azt hiszed a tiéd jobb,ezt,meg ezt csinálta stb,stb..Csak felhúzod magad.Széllel szemben nem lehet pisálni,ugye.

A múltkor az egyik anyukával és két gyerkőcével játszottunk.Anyukát kedvelem,de a gyerekekre nem szokott rászólni bármit tesznek.A fiú szándékosan elütötte biciklivel az én fiam,a lánya,meg csomóstul tépte a lányom haját.Nem szólt rájuk.Ezek után ha találkozunk,beszélgetünk,mert kedvelem,de a gyerekek többet nem fognak együtt játszani,az biztos.

Úgyhogy én felmérem a terepet,és nem játszunk olyannal aki az alapvető nevelési szabályokat nem tartja be.

Sokszor olyan dühös voltam én is a játszótéren,hogy majdnem megfulladtam a méregtől.Most igyekszem ezeket a helyzeteket kerülni.

Most visszaolvasva úgy tűnik,mintha nagyon válogatós lennék,pedig csak a fölösleges konfliktusokat próbálom kerülni.

2010. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!